W księżycową jasną noc

Tłumaczenie: Jolanta Kozak
Wydawnictwo: Rebis
A midnight clear

Inne wydania

Poruszająca historia o bezsensie i okrucieństwie wojny. W księżycową jasną noc to wspaniała opowieść, w której William Wharton w poetycki i głęboko poruszający sposób przedstawia bezsens i okrucieństwo wojny. Akcja powieści toczy się na tyłach frontu w Ardenach w grudniu 1944 roku. Sześciu młodych Amerykanów natyka się na grupę żołnierzy niemieckich, podobnie jak oni zagubionych w chaosie wojny. Wszyscy stają wobec niezwykłego dylematu: mają już dość zabijania, ale nie chcą też umierać. Do spotkania dochodzi w księżycową jasną noc...

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

Irena | 2010-05-30
Przeczytana: 2004 rok

Wharton to mój ulubiony pisarz i ta pozycja również

Katarzyna Kunowska | 2014-08-07

Wartościowa i dająca do myślenia.

emi | 2010-06-08

Absurd wojny w czystej postaci

Kurz | 2014-09-01
Przeczytana: 12 września 2014

Czytałam długo, ale zdecydowanie było warto. Warto było nie spać, warto było mówić sobie, że zaraz się wkręcę. Bo wkręcić można się z każdą stroną coraz mocniej, a wraz z tą ostatnią dostępuje człowieka osłupienie. Bo już koniec, bo nic nie wyjaśniono, bo nie zaspokojono chciwości posiadania informacji. Jednak cóż z tego? Skoro stoimy wobec bezsensownej i okrutnej wojny, kto będzie przejmował się czytelnikiem...?

aleksandra07 | 2014-07-05
Przeczytana: 03 lipca 2014

Książkę oceniam jako dobrą. Nie przepadam za tematyką wojenną i nie powiem,że ta książka wyjątkowo mnie porwała. Historia opowiedziana przez autora jest na pewno niezwykła i pokazuje okrucieństwo wojny, jak młodzi ludzie tracą młodość, ponieważ muszą walczyć z innymi ludźmi.Czy ktoś wie, czy to jest oparte na jakichkolwiek faktach?
Ogolnie polecam przeczytać, daje do myslenia

Rajtuzo | 2016-02-22
Przeczytana: 19 lutego 2016

* Książka zawiera rewelacyjnie opowiedzianą, ciekawą historię z II wojny światowej. Fabuła jest bardzo zaskakująca i wciągająca.
* Kapitalnie wykreowani bohaterowie - wyraziści, niebanalni.

Krufek | 2013-02-08

Chcialoby sie aby zakonczenie dawalo nadzieje, ale to przeciez wojna. Najlepsza ksiazka Whartona, ta, Tato i Ptasiek reszte moza sobie darowac.

pepis67 | 2011-09-09
Przeczytana: 2000 rok

inne spojżenie na II wojnę światową , analiza zachowań ludzi zmuszonych do robienia rzeczy o których nie chcieli by nawet wiedzieć .

Karina | 2016-02-05

Nie potrafię ocenić książek Wharton'a obiektywnie. Zaczytywałam się w nim w liceum i żywię ogromny sentyment do jego twórczości.

Norbert | 2016-01-22

Prosta historia o bezsensie wojny. Bez epatowania okrucieństwem, bez nadęcia, bez wodotrysków w fabule i formie. Świetna.