Odwet

Cykl: CHERUB (tom 16)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Lone Wolf
Sophie

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont Literacki, 2014 r.

źródło okładki: www.egmont.pl

Lavender | 2015-06-16
Przeczytana: 10 czerwca 2015

Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że książka była pisana na siłę? Nie rozumiem, dlaczego autor nie zakończył tej jakże wybitnej serii wraz z odejściem Jamesa z agencji. To już nie to samo co kiedyś i nic tego nie zmieni.
Przeczytać przeczytałam, było miło, jak zawsze z CHERUBEM, ale doświadczyłam małego deja vu, jakby to wszystko już kiedyś w tym cyklu miało miejsce.

Sophie | 2014-11-02
Przeczytana: 31 października 2014

Jak ja się stęskniłam za CHERUBem! Już od pierwszej chwili zachwyciła mnie okładka - jakże adekwatna, jakże sugestywna i tak bardzo w stylu serii. Niedługo potem zanurzyłam się w treści i już na wstępie mogę powiedzieć, że kolejne spotkanie z nieletnimi agentami wywiadu było, jak najbardziej udane!

OPIS: Młodzi agenci CHERUBA Ryan Sharma i Fu Ning mają infiltrować kartel narkotykowy. W tym zadaniu może im pomóc Fay, której matka została zabita przez handlarzy narkotyków. Dziewczyna sporo wie o tym, jak działa organizacja. Ale Fay ma też własny plan zemsty. Czy będzie chciała współpracować z agentami CHERUBA?

W "Odwecie" spotykamy się tylko z dwójką 'nowych' agentów - Ning oraz Ryanem. Od razu przypadło mi do gustu, że akcja skupiła się na Londynie, a choć ktoś mógłby powiedzieć, że maglowanie w kółko tematu narkotyków robi się nudne (przyznaję, że i ja przez chwilkę tak myślałam), to jednak Robert Muchamore prowadzi za każdym razem akcję w zupełnie innym kierunku. Dzięki temu...

Książki | 2017-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2017

Książka która jest szesnastą częścią z serii. Szczerze nawet nie wiedziałem, że jest to seria dopóki nie przejrzałem jej profilu na lubimyczytać. To, że nie zauważyłem istnienia serii jest plusem książki, zdaje sobie sprawę, że istnieją mrugnięcia okiem do fana serii ale nawet bez znajomości wcześniejszych części książka broni się. Mam niewielkie zastrzeżenia co do okładki, a konkretnie o komunikat "Niewskazane dla czytelników poniżej 12 lat", to mam wrażenie że ma on za zadanie skuszenie czytelnika tzw. zakazanym owocem. Jest to zupełnie niepotrzebne. Ogólnie książka jest bardzo ciekawa i pełna akcji, ale bez przesady. Niestety czasami są powtórzone zdania, chociaż nie konkretnie. Czasami jest tak, że coś się wyjaśnia i później, jakieś dwie, trzy strony dalej znowu jest to samo wyjaśnienie. Oczywiście zmieniają się postacie troszkę to irytuje. Na szczęście nie jest to duży zgrzyt, a te powtórzenia nie są zbyt częste.

Niekulturalna | 2014-10-30
Na półkach: Przeczytane, 2014, Posiadam
Przeczytana: 29 października 2014

Zapraszam na http://sklep-z-pamiatkami.blogspot.com

"Oficjalnie nieletni agenci nie istnieją." Dumne głosi napis z tylnej okładki. CHERUB to seria, z którą jakimś dziwnym trafem nie miałam okazji się zapoznać, choć gdy byłam młodsza zaczytywałam się w takowych.

CHERUB to tajna organizacja brytyjskiego wywiadu, która zatrudnia agentów w wieku od dziesięciu do siedemnastu lat. Są to przeważnie sieroty, które dostały szansę wyrwania się z domu dziecka i udania do tajnego ośrodka szkoleniowego. Ale po co w wywiadzie dzieci? Bo kto będzie podejrzewał dziecko o działalność szpiegowską!

Ryan i Ning w CHERUBIE są już od kilku lat i w końcu dostali szansę wzięcia udziału w poważnej misji zniszczenia kartelu niejakiego Hagara, który do współpracy zaciąga chłopców z organizacji "Schronisko". W całej akcji pomóc ma im zbuntowana Fay, która od dziecka żyje na krawędzi, okradając kartele najpierw ze swoją matką, a później ciotką. Pała ona niezmierzoną rządzą zemsty na Hagarze, który...

basia888 | 2017-09-01
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Niestety to już ostatnia przetłumaczona część wiem, że jest jeszcze jedna ale nieważne ile by było zawsze byłoby mi mało bo to jest świat w jakim chciałabym żyć. Nie mam żadnych zastrzeżeń jak zawsze chociaż może i były części bardziej wciągające i trzymające w napięciu to przeczytałam z wielkim zapałem. Nie da się inaczej jak ktoś przeczytał wszystkie to jest zżyty z bohaterami przynajmniej ja tak mam. Agencja Cheruba na pewno długo zostanie w mojej pamięci. Polecam każdemu nie tylko nastolatkom ja mam więcej lat niż James w "odwecie" a jestem zafascynowana tą serią.

Łukasz Łabuda | 2015-03-20

Kolejna genialna pozycja Muchamore'a. Jednak nie jest już to Cherub. Gdyby nie postać James'a to zapytałbym co to za nowa seria.
Czyta się fajnie, jednak autor porzucił cały schemat Cheruba na rzecz łamania kości, zabijania i gadania o narkotykach i seksie. Szkoda.

Wybebeszamy_książki | 2015-07-31

Stawiam, że większość z nas, choć raz w życiu zetknęła się z książkami Roberta Muchamore. Seria "Cherub" ma 12 części, zaś "Cherub 2" - 4. Przeczytałam wszystkie części Cherub (1), a z dwójki przeczytałam "Odwet". W każdej z części, czy to jest seria pierwsza czy druga, czy też "Agenci Hendersona" znajdujemy wszystko, co powinno znaleźć się w porządnej książce przygodowej. Świetnie opisane wydarzenia, akcje i relacje między bohaterami. Pomysł szkoły dla nieletnich agentów jest genialny. Wszystkie części, wszystkich serii, są niewiarygodnie dobre.
Autor ma wielki talent, który w pełni wykorzystuje. Wartka akcja, strzelaniny, szkolenia, miłość, zemsta - wszystko, a nawet więcej możemy znaleźć w książkach pana Muchamore. Młodzież, która podejmie się przeczytania którejkolwiek z serii, nie zawiedzie się. Bohaterowie, emocje, akcja, dynamiczne dialogi i niezaprzeczalnie najlepszy pomysł umiejscowienia wydarzeń, czyli Ośrodek Szkoleniowy, podbiją serce każdego. Bo kto nie chciałby zostać...

Kaskaderka016 | 2014-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2014

Wreszcie kolejna część CHERUBA :)

Ning i Ryan dostają z pozoru łatwą misję związaną z kartelem narkotykowym. Zadaniem Ning jest zaprzyjaźnienie się z Fay Hoyt, która woli wykorzystywać swoją wiedzę o baronie narkotykowym Hagarze do własnych celów zamiast współpracować z policją. Zadanie Ryana trochę przypomina misję Jamesa z 2 części pt.,,Kurier,, , jednak jest jeszcze ciekawiej niż wtedy :)

Jak zwykle świetna akcja. Polecam :)

Tial_Acana | 2016-10-31

Jedna z najlepszych serii dla nastolatków jaką zdarzyło mi się przeczytać^^

Andrew1020 | 2015-09-15
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

Jedna z najlepszych książek z serii 'Cherub'