Inny świat. Oz

Cykl: Inny Świat (tom 5)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Oz
Ag2S

Po długiej i niebezpiecznej żegludze statek dobija do brzegów Europy. Powitanie na starym kontynencie jest tragiczną niespodzianką dla Przymierza Trojga. Tu dzieci nie mają żadnych praw, są niewolnikami w kopalniach, służącymi, a przede wszystkim bezlitośnie wykorzystywanym źródłem mocy – ich krew służy do produkcji eliksiru… Świadomi zagrożenia członkowie Przymierza Trojga podstępem docierają do Luwru, gdzie pod Piramidą na dziedzińcu znajduje się ostatni fragment Jądra Ziemi. Tu stykają się z jednym z ważniejszych władców krainy. To bardzo groźne spotkanie, z którego niemal cudem udaje im się ujść z życiem, przynosi ważną wiedzę – Jądra Ziemi nie ma już we Francji, trzeba go szukać w Zamku Kości, w Anglii. Przedtem jednak trzeba wykryć zdrajcę. W zamku już wydaje się, że zewnętrzne i niepojęte zagrożenie skłoni władcę Oza do ugody. Ale kiedy Amber wchłania Jądro Ziemi, do dzieła przystępuje zdrajca. Ugodzona sztyletem, zginęłaby, gdyby nie… refleks Oza. Ocalony przez nieznajomych Matt, rusza w dalszą drogę bez przyjaciół, nie wie nawet, czy Ukochana Amber przeżyła. Tymczasem sam zmierza ku względnie bezpiecznemu miejscu, choć wolałby umrzeć. Czy ujrzy jeszcze Amber?

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2014

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

nadzieja1925 | 2014-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2014

„Świat pogrążył się w chaosie. [...] Zbliżał się kres dziejów.”
Drodzy Przyjaciele! Statek Życia odpłynął z brzegów Ameryki, by wyruszyć po kolejne Jądro Ziemi!
Przymierze Trojga wraz z innymi Piotrusiami i ChloroPiotrusiofilami dobija do brzegów Francji. Misją jest uratowanie wszystkich przed Entropią i sprawdzenie jak się ma Europa po Burzy.
Przygoda zmienia się jak zwykle w piekło. Na drodze stają same przeciwności losu, a Stary Kontynent jest zacofany. Dzieci traktują jak niewolników, a co z lepszych robią eliksiry.
Piotrusie mają coraz więcej wrogów, a jeden z nich jest wśród ich skromnej grupki ratowniczej. Niespodziewane ataki od środka, jak i od zewnątrz na pewno nie podbudowują ludzi Edenu. A dramatyczne zakończenie zbija czytelnika z pantałyku.

Książkę czytałam jak na szpilkach. Denerwowałam się przyszłością bohaterów, a jednocześnie nie chciałam jej poznać, bo wiedziałam, że będzie tylko gorzej. Lektura bardzo wciąga, ale ma też w sobie coś mrocznego – intrygującego....

Bastard | 2014-11-08
Przeczytana: 07 listopada 2014

6/10 – DOBRY

Entropia nieuchronnie zbliża się do Edenu. Świadomi zagrożenia Piotrusie podejmują decyzję o konieczności wyruszenia z misją ratunkową do Europy. Około tysiąca nastolatków wsiada na pokład Statku Życia i wyrusza na stary kontynent w poszukiwaniu drugiego fragmentu Jądra Ziemi, dzięki któremu Amber będzie mogła skutecznie stawić czoła władcy Entropii – Ggl’owi. Długa i niebezpieczna podróż jest jednak dopiero początkiem kłopotów Matta i jego przyjaciół. Nie dość, że w Europie dzieci nie mają żadnych praw i są jedynie służącymi dorosłych, to jeszcze w szeregi Piotrusiów wkradł się zdrajca, który sabotuje ich misję. Czy w takich warunkach Przymierze Trojga będzie w stanie osiągnąć swój cel i dotrzeć do ukrytego gdzieś na terenie byłej Francji Jądra Ziemi?

Piąta odsłona chattamowskiego „Innego Świata” to powrót do najeżonej niezwykłymi przygodami powieści drogi, w której króluje nieustająca akcja. Szybkie tempo w jakim jest ona prowadzona sprawia, że podczas czytania tej...

Zuela | 2015-12-11

ENTROPIA i OZ to dalsze losy Piotrusiów po dziwnej przemianie ziemi.Miłość,przyjażn,wierność,lojalnoś to dane jest tylko dzieciom.Póżniej dorastamy i robimy się cyniczni,podli,żadni władzy i tratujemy wszystko i wszytkich,co stoi nam na drodze.....

OkiemMK | 2015-02-28

opinia także na: http://okiemmk.com/wyobrazcie-sobie-swiat-nad-ktorym-wladze-odzyskala-natura-inny-swiat-oz-maxime-chattam/
Wyobraźcie sobie świat, nad którym władzę odzyskała natura. Brzmi przerażająco? A jak dodam, iż ludzie zostali zdziesiątkowani, dorośli zdziczeli, a dzieci stały się ich niewolnikami? Tak objawia się cykl Inny Świat Maxime’a Chattam’a. Oz to piata część serii, w której tysiąc Piotrusiów wyrusza do Europy, by odnaleźć kolejny fragment Jądra Ziemi mającego ocalić świeżo powstały Eden (krainę zamieszkaną przez niepodległe dzieci) i cały świat przed nadchodzącym zagrożeniem – Entropią. Czy im się uda? Jakie przeciwności staną im na drodze? Czy pojawią się starzy wrogowie?

Świat Przedstawiony. Oz podobnie jak cały cykl Inny świat to fantastyka posapokaliptyczna z elementami powieści przygodowej. Połączenie rozległości świata i istot z Alicji w Krainie Czarów Bartona z przygodami w stylu Opowieści z Narnii czy filmu Wyprawa Jednorożca, gdzie dzieci musiały dość...

Cezary | 2015-03-05
Przeczytana: 02 marca 2015

Cykl powieści fantasy. Bardzo dobrze się czyta. Godna polecenia. Już nie mogę doczekać się kolejnej części

Eila | 2018-01-18
Przeczytana: 29 grudnia 2017

Książka nie zachwyciła mnie,ale może to przez to, że zaczęłam dopiero od tej części. Pewne podobieństwa pomiędzy serią o Piotrusiach, a 'Gone' Michaela Granta można zauważyć. Nastoletnia miłość,nadprzyrodzone moce, tajemniczy wróg czyhający na każdym kroku, śmiertelne zagrożenie i podróż w nieznane. Kto jest zdrajcą? Jak zakończy się podróż Piotrusiów?

Ania | 2015-12-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 06 grudnia 2015

Kolejna część przygód Piotrusiów.
Tym razem akcja dzieje się na terenie Europy. A w Europie mamy szybkie tempo, dużo akcji i jest mroczniejsza od wcześniejszych części.
Czekam na kolejną część przygód Piotrusiów.

KamiKamka | 2015-04-08

jest świetna!! to i Entropia są najlepsze:) oza połknęłam w dwa dni i z niecierpliwością czekam na Newerland :D

superthulee | 2015-11-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 04 listopada 2015

Piąta odsłona przygód "Przymierza Trojga" w gruncie rzeczy bazuje na tych samych schematach, co jej poprzednie części. Bohaterowie eksploatują nowe nieznane tereny i poznają coraz to nowsze niebezpieczeństwa powstałe w wyniku burzy.

Jednak pomimo tego ta część różni się od poprzednich. Przede wszystkim jest mroczniejsza i ma poważniejszy wydźwięk. Wszystko za sprawą przeniesienia akcji na teren Europy, która okazuje się być dużo bardziej zaskakująca niż mogłoby się wydawać.

Nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejną część i zachęcić wszystkich do lektury.

Adrian | 2015-01-04
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2015
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Monotonnie i nudno, w zasadzie kolejna część opiera się na tym samym, odkrywaniu nowych terenów, nowej fauny i flory co miesza się z walką z dorosłymi (Ozyjczykami) i mroczniejszymi siłami, parę osób umiera wszystko się wali i tak to się kończy. W zasadzie jak każdy tom.

To tyle negatywów, przejdźmy do pozytywniejszych rzeczy, których jest zdecydowanie więcej mimo, iż nie wszystkie jestem w stanie opisać. Książka wciąga, akcja szybka, a aspekty które uznałem za negatywne nie muszą takie być...(zagmatwane już tłumaczę) wszystko zależy od odbiorcy, jest to styl do którego przyzwyczaił nas autor. Główny wątek powoli zmierza ku końcowi, a pisarz może nas jeszcze zaskoczyć wieloma rzeczami gdyż zakończenie pozostaje otwarte i zostawia duże pole do popisu.

Ocena ogólna: 7,5/10