Zaufaj mi

Tłumaczenie: Julia Wolin
Cykl: Zaczekaj na mnie (tom 1.1)
Wydawnictwo: Amber
Trust in Me
_Agnes_

Zaczekaj na mnie w wersji bohatera. Ta sama miłość, a zupełnie inna opowieść. Zaczekaj na mnie to opowieść Avery o uczuciu jej i Camerona, o bólu i szczęściu. Teraz głos ma Cameron. Z jego perspektywy ta sama historia wygląda całkiem inaczej… Jest przyciąganie, któremu nie warto się opierać. Cameron Hamilton to ideał mężczyzny i marzenie wszystkich dziewczyn. Lecz pierwszego dnia w college’u...

Zaczekaj na mnie w wersji bohatera. Ta sama miłość, a zupełnie inna opowieść.

Zaczekaj na mnie to opowieść Avery o uczuciu jej i Camerona, o bólu i szczęściu. Teraz głos ma Cameron. Z jego perspektywy ta sama historia wygląda całkiem inaczej… Jest przyciąganie, któremu nie warto się opierać. Cameron Hamilton to ideał mężczyzny i marzenie wszystkich dziewczyn. Lecz pierwszego dnia w college’u spotyka tę jedyną. Jest przeszłość, od której nie wolno uciekać. Na Avery Morgansten nie działa urok błękitnych oczu Camerona. Czegoś panicznie się boi, chce o czymś zapomnieć. Czy dlatego go odpycha? Są ludzie, o których trzeba walczyć. Ale Cameron nie pozwoli jej odejść. Musi przekonać Avery, że jest warta miłości. Że sama potrafi kochać. Bo są uczucia, którym trzeba zaufać…

źródło opisu: Amber, 2014

źródło okładki: www.amber.pl

| 2015-02-01

I znowu miałam dylemat... Czy książka pisana z perspektywy faceta, praktycznie o tym samym, co czytałam już w pierwszej części, okaże się ciekawa? Tak jak w przypadku "Losing Hope" Colleen Hoover, tak samo w przypadku "Zaufaj mi" J. Lynn- nie zawiodłam się! Cam wszystko bardzo ciekawie zaprezentował i to mi się podobało!
Polecam osobom, które przeczytały "Zaczekaj na mnie", bo ta część stanowi idealne uzupełnienie poprzedniej!

Ta wersja bardziej mi się podobała niż ta Avery. Cameron jest boski. Nie wiem czy ktoś to zauważył ale w takich książkach New Adult są faceci z ciężką i trudną przeszłością, która zwykle polega na tym, że dany bohater wpadł w furię/gniew i kogoś pobił. Groziło mu więzienie/poprawczak, ale jakimś cudem zawsze się wykaraskał. Oczywiście nie bez konsekwencji w postaci jakiejś terapii. Tak je np. w "Tak krucho", "Losing Hope". Nie mniej ta książki mi się bardzo podobała.

Książniczka | 2014-12-15

Drażni mnie czytanie po raz kolejny tych samych dialogów... Irytuje opis tych samych sytuacji, nawet jeśli są przedstawione z innej perspektywy. To rzadko jest udany zabieg... Wszystko zależy też od tego, czy wolimy narrację prowadzoną przez faceta, czy przez dziewczynę - do mnie zawsze przemawiała bardziej ta żeńska wizja świata i kobiece emocje... Czemu więc dałam się skusić "Zaufaj mi"? I absolutnie nie żałuję, bo jest o wiele lepsze od "Zaczekaj na mnie" - Avery nigdy nie była moją ulubioną postacią, był nią Cam, a w tej części spodobał mi się jeszcze bardziej. Nie da się go nie lubić. Jego refleksje i przeżycia zainteresowały mnie o wiele bardziej niż uczucia Avery.

Rewelacyjna, zabawna, świetnie napisana książka, momentami też smutna, ale w taki lekki, nie przytłaczający sposób. Idealna na odprężenie. Postaci wyraziste, dialogi przezabawne. I można tę powieść czytać odrębnie, bez wcześniejszej znajomości "Zaczekaj na mnie", co jest dużą zaletą.

geena | 2015-03-16
Przeczytana: 16 marca 2015

Po raz kolejny zauroczyłam się Cameronem… No jak mogłabym tego nie zrobić? On jest tak słodki, tak uroczy i tak zabawny, a do tego tak idealny dla Avery, że nie potrafię aż tego ubrać w słowa. No a poza tym - który chłopak piecze dla dziewczyny ciasteczka i robi wiele innych smakołyków? ;) Bardzo podobało mi się też to przeurocze imię jakie dla niej wymyślił "Babeczka" - no czy mogło być coś słodszego? Nie myślę racjonalnie, nie potrafię napisać poważnej recenzji dla tej książki. Wybaczcie. Wywołuje we mnie zbyt wiele silnych emocji, a poza tym przecież to J. Lynn! Nikt nie ma tak uroczego humoru w dialogu jak ona. :)

"Zaufaj mi" to "Zaczekaj na mnie" w wersji Camerona - ta sama miłość, te same wydarzenia, ale już zupełnie inna opowieść. Pamiętacie jak zachwycałam się "Zaczekaj na mnie"? Przy "Zaufaj mi" będzie podobnie - a nawet bardziej - ta książka to emocjonalna finezja! Jest tak genialnie przetłumaczona, tak lekka, tak pełna humoru i ironii, tak przeszyta emocjami, tak...

Agata | 2015-06-27
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 27 czerwca 2015

Nie polecam czytać tej książki zaraz po "Zaczekaj na mnie". To był chyba mój największy błąd. Czytałam dosłownie to samo tylko, że z perspektywy Camerona. Bardzo mnie męczyło czytanie po raz kolejny tych samych dialogów i opisów tych samych sytuacji. Kilka scen było dodanych do książki i z niecierpliwością na nie czekałam, jednak nie zmienia to faktu, że strasznie się wynudziłam. Żałuję, że nie odłożyłam tej książki na półkę. Myślę, że książka spodobałaby mi się bardziej, gdybym zrobiła przerwę po pierwszej części. Miło było poznać historię w wersji Camerona. Stanowi ona dobre uzupełnienie poprzedniej części, ale jak mówi przysłowie: co za dużo, to niezdrowo. Mam nadzieję, że nie popełnicie tego samego błędu co ja i zrobicie odstęp pomiędzy czytaniem tych dwóch książek.

verielle | 2016-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2016

Jeśli wcześniej myślałam, że nie mogę bardziej polubić Camerona, to strasznie się myliłam. Po przeczytaniu tej samej historii z jego perspektywy, uwielbiam go jeszcze bardziej. Mam nawet wrażenie, że "Zaufaj mi" jest znacznie lepsze od "Zaczekaj na mnie", ale nie towarzyszyły mi przy lekturze już te same emocje - może dlatego, że znałam przebieg wydarzeń.
Mimo wszystko książka wspaniała. Polecam!

lulamae | 2014-03-31
Przeczytana: 25 marca 2014

Historia Avery i Cama opowiedziana tym razem z perspektywy Camerona.
Podobała mi się, ale jednak czegoś mi zabrakło. Uwielbiam czytać takie historie z perspektywy faceta. Są one zazwyczaj z dużo większą dozą humoru, bardziej wyluzowane. I tutaj mi chyba tego trochę zabrakło - niby było, ale nie czułam tego. Tak jakby było za mało Cam'a w Cam'ie.
Mimo wszystko miło było przeczytać raz jeszcze tą historię z innej perspektywy. Przyjemne uzupełnienie.

Jabłuszkooo | 2018-06-01
Przeczytana: 30 maja 2018

,,Zaufaj mi'' jest tą samą historią co kluczowy tom, jednak ta historia jest z perspektywy Camerona. Mimo, iż ten tom to taki dodatek i jest troszkę powielonych dialogów, to pojawiają się sceny, których nie było i dzięki którym można zrozumieć niektóry sens lepiej. Narrator zdecydowanie bardziej mi się spodobał niż wersja oczami Avery, choć i tamta ma w sobie urok. Ta książka nie jest konieczna, bo i bez niej wszystko można zrozumieć, ale jest tak przyjemna, że aż żal nie przeczytać ;).

Fragment tekstu pochodzi z mojego bloga, po ciąg dalszy zapraszam tutaj:

Ewelina229 | 2015-02-16
Przeczytana: luty 2015

Bałam się, oj bałam się podejść w zasadzie do książki, którą już raz czytałam, tylko z punktu widzenia Avery ( "Zaczekaj na mnie" ), i muszę przyznać, że zupełnie niepotrzebnie... ta sama historia, opowiedziana przez drugą stronę ( Cama ) jest tak samo wciągająca, poruszająca i chwytająca za serducho.
Serdecznie polecam :)

AngelFire | 2015-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2015

Znów możemy przeżyć historię Cama i Avery.Tym razem to Cam jest narratorem i widzimy wszystko jego oczami.

Cam nie spiesząc się na astronomię zderza się z nieznajomą,ładną nieznajomą.Kojarzy mu się z babeczką jagodową więc od tego momentu nazywa się Babeczka.A tak naprawdę Avery.To nie jest ich jedyne spotkanie.Ciągle na siebie wpadają,nawet okazuje się,że obok siebie mieszkają.Cam jest nią zafascynowany.Jest inna niż wszystkie dziewczyny,które zna.Zwłaszcza,że jest odporna na jego urok i odmawia pójścia z nim na randkę.Oczywiście On się nie podda.Stara się z nią spędzać bardzo dużo czasu.Chce też być dla niej kimś więcej niż tylko przyjacielem.Jednak najpierw muszą sobie zaufać,wyjawić tajemnice,które ich męczą.Avery ma ich więcej i nie jest łatwo zmusić ją do opowiedzenia o nich.Cam stara się jej pomóc.Wie,że jeśli ona mu nie zaufa to nie ma dla nich szansy.Mimo wielu sprzeczek Cameron nie wyobraża sobie życia bez niej.I chce być z nią naprawdę.

Punkt dla autorki za napisanie...