Nasza strona internetowa wykorzystuje cookies (pol.: ciasteczka)

W celu sprawnego i szybkiego działania serwisu, zapewnienia wygody podczas jego przeglądania, dostosowywania funkcjonalności do indywidualnych potrzeb użytkowników, a także w celach statystycznych oraz reklamowych, używamy informacji zapisanych za pomocą cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Fatale #01: Śmierć podąża za mną

Tłumaczenie: Robert P. Lipski
Cykl: Fatale (tom 1)
Wydawnictwo: Mucha Comics
7,53 (60 ocen i 9 opinii) Zobacz oceny
10
1
9
6
8
25
7
20
6
8
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
tytuł oryginału
Fatale #1-5
data wydania
ISBN
9788361319481
liczba stron
136
słowa kluczowe
fatale, komiks, brubaker
kategoria
komiksy
język
polski
dodał
Mikel82

W czasach współczesnych Nicolas Lash natyka się na sekret, który poprowadzi go najmroczniejszą ze ścieżek, jakie tylko można sobie wyobrazić... ku uwodzicielskiej kobiecie, prawdziwej femme fatale, która od lat 30. XX wieku ucieka przed swoimi prześladowcami. W latach 50. XX wieku reporter z San Francisco Hank Raines napotyka tę samą kobietę i zostaje wciągnięty do okrutnej rozgrywki pomiędzy...

W czasach współczesnych Nicolas Lash natyka się na sekret, który poprowadzi go najmroczniejszą ze ścieżek, jakie tylko można sobie wyobrazić... ku uwodzicielskiej kobiecie, prawdziwej femme fatale, która od lat 30. XX wieku ucieka przed swoimi prześladowcami.
W latach 50. XX wieku reporter z San Francisco Hank Raines napotyka tę samą kobietę i zostaje wciągnięty do okrutnej rozgrywki pomiędzy skorumpowanym gliną a mężczyzną, który jest bardziej potworem niż człowiekiem.
Kim jednak jest Josephine i jaka jest jej tajemnica? Ilu ludzi jeszcze umrze, by spełnić jej życzenie. Ilu będzie gotowych dla niej zabić?
Fatale to udana mieszanina czarnego kryminału i horroru. Opowieść o prawdziwie epickim rozmachu, z jaką nigdy wcześniej się nie zetknęliście.

 

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://muchacomics.com/pl/p/Fatale-Smierc-podaza-za-mna/137

pokaż więcej

Brak materiałów.
książek: 1625
giera | 2014-12-15
Na półkach: Przeczytane w 2014

Ed Brubaker i Sean Phillips wreszcie otrzymują szansę na podbój Polski

Jeśli miał(a)byś w tym roku wydać pieniądze na jeden tyko wydany w Polsce komiks, to radziłbym, aby był to pierwszy tom „Fatale”. Zaraz, nie czytasz komiksów od czasów dzieciństwa, bo potem przyszła pora dorosnąć? „Fatale” to doskonały tytuł, aby uwierzyć tym wszystkim nerdom i innym geekom, że pod kątem różnorodności grup docelowych nie ma żadnej różnicy między komiksem a kinem, literaturą czy muzyką. A dla kogo dokładnie jest „Fatale”? Dla fanów noir i horroru. Dla fanów „Harry'ego Angela”, „True Detective” i całej spuścizny H. P. Lovecrafta. Dla fanów autorskiego reinterpretowania klasycznych wzorców. Dla Ciebie, skoro ciągle czytasz ten tekst.

Tylko ostrzegam, w tym kolejnym już majstersztyku napisanym przez Eda Brubakera, a narysowanym przez Seana Phillipsa, atmosfera jest tak gęsta, że można by ją kroić nożem. Noir jawi się tutaj jako tajemniczy jegomość, który błądzi środkiem nocy po nieznanych sobie klaustrofobicznych uliczkach, natomiast horror jako wyłaniające się nie wiadomo skąd i zaraz oplatające go macki. Jednakowoż – w przeciwieństwie do wspomnianego „Harry'ego Angela” – horror nie pożera noir, lecz zostaje przezeń zasymilowany. Macki nie uśmiercają jegomościa, a stają się jego własną bronią.

Najważniejszy obecnie amerykański duet komiksiarzy stworzył więc czarny kryminał na sterydach. Po raz kolejny, wszak wzbogacanie „czarnych opowieści” o nieoczywiste komponenty już od lat jest jego znakiem rozpoznawczym. Niemniej, do czasu „Fatale” nie zdarzało się mu krzyżować ich z grozą. Wszystko zaczęło się od tego, że Brubaker rozmyślał pewnego razu nad twórczością Lovecrafta i - jak wspomniał w jednym z wywiadów - doszedł do wniosku, że „wiele z jego opowiadań to w gruncie rzeczy opowiadania detektywistyczne, z bohaterami prowadzącymi śledztwa i badającymi stare listy, pamiętniki i różne przedmioty”....

- - -
cały tekst można przeczytać tu:
https://dybuk.wordpress.com/2014/12/15/fatale-1-smierc-podaza-za-mna/

Pokaż wszystkie opinie o tej książce
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading

Opinie czytelników


O książce:
Uwikłani. Pokusa

Ostatnio postanowiłam sobie, że zacznę wreszcie sięgać po książki z mojego stosiku wstydu (czyt. stosiku książek nieprzeczytanych), a że zawsze lubiła...

zgłoś błąd zgłoś błąd