Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

Łowca

Tłumaczenie: Bartosz Kurowski
Cykl: Frank Quinn (tom 4) | Seria: Zabójcza seria
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Urge to Kill
giovanna

Wielkie miasto nie może otrząsnąć się z szoku wywołanego falą makabrycznych zbrodni. Mężczyźni giną w świetle dnia od kul z małokalibrowej broni, ciała pięknych kobiet są traktowane po śmierci jak łowieckie trofea. Detektyw Frank Quinn nie potrafi zrozumieć logiki wydarzeń. Czy dwie, odmienne serie zabójstw mają ze sobą związek? Jeśli są dziełem dwóch różnych osób, dlaczego wykazują...

Detektyw Frank Quinn nie potrafi zrozumieć logiki wydarzeń. Czy dwie, odmienne serie zabójstw mają ze sobą związek? Jeśli są dziełem dwóch różnych osób, dlaczego wykazują ewidentne podobieństwa? Jeśli popełnia je jeden seryjny morderca, jak wytłumaczyć oczywiste różnice?

Łowca nie popełnia błędów. Jest zawsze o krok przed pościgiem. Myśliwskie rzemiosło nie ma dla niego tajemnic. Dobrze wie, jaki powinien być każdy kolejny ruch w śmiertelnej grze, w którą wplątał swoje ofiary. Poświęci dla niej wszystko. Nie cofnie się przed niczym, żeby tylko zacząć następne polowanie.

źródło opisu: https://ksiegarnia.proszynski.pl/product,69552

źródło okładki: https://ksiegarnia.proszynski.pl/product,69552

hanterkaa | 2018-06-10
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 09 czerwca 2018

Kolejny tom Zabójczej serii,który niestety mnie nie porwał.Chociaż język,jakim autor posługuje się w utworze jest przejrzysty,a sama fabuła skonstruowana jest zmyślnie,to i tak "Łowca" według mnie nie jest wart zapamiętania.Brakuje mi tu stopniowo budowanego napięcia,które powinno być obowiązkowe w kryminałach. Spośród czterech przeczytanych dotychczas książek Lutza,ta podobała mi się najmniej.

Aneta Wiola | 2016-08-09
Przeczytana: 2014 rok

Pan John Lutz jest mi bardzo dobrze znany. Jednak uważam, że "Łowca" to najgorsza powieść tego pisarza, jaką czytałam.

To co lubię w powieściach Lutza, to seryjni mordercy, którzy są zawsze w historii z detektywem Quinn'em. Jednak tutaj autor serwuje nam wieczną pogoń. Nie mam pojęcia co się wydarzyło w tej powieści.
"Co?", "Ale jak?" - takie pytania przyszły mi do głowy po zakończeniu. Nie mam pojęcia jakim cudem tak pogmatwana powieść mogła stać się jeszcze bardziej zawiła.
Pewnie, że są wnerwiający bohaterowie, a szczególnie mam na myśli Pearl. Po prostu, kiedy Lutz pisał o tym babsku, to aż mnie świerzbiło, aby jej przywalić. Gdyby była prawdziwa na pewno bym to zrobiła.

W tej powieści nie ma brutalnych, efektownych zbrodni, do jakich przyzwyczaił nas Lutz. Jest to nic innego jak zabawa w berka.

książek: 2059
jamczyk | 2016-01-08
Przeczytana: 31 stycznia 2016

Trzyma poziom, w schemacie serii.

knigoholiczka | 2014-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2014

"Łowca" to piąta książka Johna Lutza, która ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka, zaś czwarta, którą miałam okazję przeczytać. Mogę powiedzieć tylko jedno: to dość ciekawa sytuacja gdy w przypadku jednego autora zachwycam się książkami lub mam ich dość. I tak "Mrok" to moja ulubiona powieść Lutza, "Łowca" i "Seryjny" również mi się podobały, za to "Mister X"- tę książkę miałam ochotę odłożyć i nie wracać do niej.
Tym razem Frank Quinn i Pearl poszukują seryjnego zabójcy, morderstwa przez niego popełniane wbrew pozorom nie są do siebie podobne: zabija zarówno mężczyzn jak i kobiety, mężczyzn zabijano strzałem z broni zaś kobiety były traktowane przedmiotowo, jak trofea. Trzeba było czasu by policja znalazła powiązania między tymi zdarzeniami.
Lubię książki Johna Lutza. Mimo, że do ostatniej chwili nie wiadomo kto jest seryjnym zabójcą autor podsuwa nam tropy i tylko od intuicji i kojarzenia faktów czytelnika zależy czy bezbłędnie odgadnie tożsamość człowieka, który...

mamago | 2015-06-12
Przeczytana: czerwiec 2015

To moje pierwsze podejście do książek tego autora, zachęcona opinią w gazecie oraz pojawieniem się tej książki na półkach mojej biblioteki postanowiłam wziąć byka za rogi:-) Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, bo nie spodziewałam się aż tyle. Super skreślone postacie policyjne, są obecne w fabule, ale nie jej nie zawłaszczają. Jest psychopata, są krwawe morderstwa kobiet oraz inne morderstwa pozornie nie powiązane z tymi pierwszymi, jest też wartka akcja, stopniowo budowane napięcie i nawet lekkie zaskoczenie na koniec. Książka w sam raz na wakacyjne dni, jeśli ktoś lubi książki o psychopatach oczywiście:-)

beatak955 | 2018-01-17
Przeczytana: 16 stycznia 2018

Lutz jak zawsze wie jak budować napięcie i mrozić skutecznie krew w żyłach czytelnika.
Ponowne spotkanie z ekipą detektywa Quinna.Tym razem zaczynają ginąć mężczyzni z broni kalibru 25. Polityk Renz wzywa na pomoc pracujących już tylko detektywów Franka Ouinna. Wkrótce sprawa się komplikuje gdyż oprócz morderstw Kalibru 25 dochodzi do serii zabójstw pięknych kobiet,które morderca traktuje jak zwierzynę łowną.
Czy mają do czynienie z jednym czy może z większą liczbą zabójców gdyż zabici mężczyzni nie giną z tej samej broni ...
Zdecydowanie polecam wielbicielom mocnych wrażeń ;)

Fuzja | 2015-05-11

Łowca to czwarty tom cyklu o Franku Quinnie. Za publikację tej kryminalnej serii w Polsce odpowiada wydawnictwo Prószyński i S-ka, które niestety wydaje poszczególne jej części nie po kolei. Im więcej książek Johna Lutza czytam, tym bardziej przekonuje się do jego stylu. Coraz bardziej zaczyna mi także doskwierać fakt, że swoją przygodę z Frankiem Quinnem i jego zabójczo skuteczną drużyną zaczęłam od środka, a nawet od końca...

Czytelnicy nieznający jeszcze twórczości tego autora mają jednak szansę przeczytać całość w dobrej kolejności (prawie), a przynajmniej od początku, czyli powieści Mrok. Zaś ja po zapoznaniu się z tomem pierwszym i drugim, musiałam sięgnąć po czwarty, bowiem trzeciego jeszcze nie ma... (ale będzie). Wspomniany już wcześniej Łowca, jest według mnie najsłabszą jak dotąd częścią serii, choć jest to raczej wątpliwa zasługa skomplikowanego i zbyt enigmatycznego rozwiązania. Faktem jest, że wszystkie książki miały dość tajemnicze zakończenia i zazwyczaj żywiłam...

Pinko1700 | 2015-01-04
Na półkach: Przeczytane, 2015, Posiadam

Czy może być coś lepszego, niż rozkwitający związek ? Pierwsze ukradkowe spojrzenia, krótkie uśmiechy, przypadkiem spotykające się oczy. On jest naprawdę przystojny, szarmancki- zupełnie jak nie z tych czasów. Dba o Ciebie... aż bańka marzeń pęka.
Po mieście prawdopodobnie grasuje dwóch morderców- jeden ubierający zabójstwa w szatkę czysto sportowych łowów i drugi, patroszący swoje ofiary jak zwierzynę. Frank Quinn po raz kolejny ma nie lada zagwozdkę- może zabija jedna osoba ... ?
Sytuacji nie poprawia fakt, iż Kaliber 25 zaprasza do swej gry także Quinna.

Kolejny tom Zabójczej serii, kolejna historia i kolejne spotkanie z Frankiem Quinnem i jego ekipą- Pearl oraz Fedsem. Czym tym razem próbuje zaskoczyć Czytelnika John Lutz i czy się mu to udało ?

Wiele osób traktuje zabijanie jako sport; mówię tu oczywiście o zapalonych myśliwych, buszujących po lasach w poszukiwaniu zwierzyny. Człowiek myśli, że ma władzę nad każdym stworzeniem, zapomniał jednak, jaki sam jest mały,...

Agnieszka_R | 2015-02-26
Przeczytana: styczeń 2015

Jest to moja pierwsza książka tego autora. Przeczytałam ją, ponieważ zainteresował mnie jej tytuł i opis. Lecz po przeczytaniu kilku pierwszych stron zastanawiałam się czy jej nie odłożyć. Jednak ciekawość zwyciężyła i dobrnęłam do końca. Książkę tą czyta się dobrze, jest wciągająca, trzyma w napięciu. Miejscami nie mogłam się oderwać i doczekać jakie będzie zakończenie. Przyznam, że zakończenie było dla mnie trochę zaskakujące. Polecam, jeśli ktoś lubi mocne wrażenia.

biomycha85 | 2018-07-24
Przeczytana: 04 lipca 2018

Mroczna, krwawa - trochę podobna do poprzednich, ale na letnie wylegiwanie się na balkonie jak znalazł.