Klasycyzm i romantyzm 1770-1840

Tłumaczenie: Tamara Łozińska
Seria: Wielkie epoki w dziejach sztuki
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Neoclassicismo e Romanticismo
sztuka, klasycyzm, romantyzm
albumy

Sztuka rozwijająca się w Europie pomiędzy rokiem 1770 a 1840 została opisana w niniejszej książce w sposób systematyczny, w oparciu o bogaty materiał źródłowy i fotograficzny. Przedstawiono tu sylwetki najwybitniejszych artystów, dzieła malarstwa, rzeźbę , architekturę, sztukę użytkową i dekoracyjną; omówiono style i kierunki artystyczne. Ta książka nie tylko odkrywa przed nami niezwykle ciekawy okres w sztuce, ale także ukazuje nowy obraz wielkiej kultury artystycznej, która stworzyła podstawy dla rozwoju sztuki nowoczesnej.

źródło opisu: PWN, 2006

muzyczkaxd | 2015-06-23