Sztuka Trzech Miłości

Wydawnictwo: Antares
Lilia Światła

Relacja między kobietą i mężczyzną, aby przyniosła przynajmniej spełnienie, musi być przedmiotem pracy. Część ludzi wyobraża sobie, że o jakości związku decyduje spotkanie odpowiedniej osoby. Oczywiście, znalezienie pasującej do nas osoby jest istotne, ale – jeśli nie mamy odpowiednich umiejętności – prędzej czy później ją stracimy. Nie wystarczą starania i dobre chęci. Potrzebny jest dostęp do wiedzy jak ukierunkować wysiłek, na jakich polach i w jakim kierunku pracować, co przyniesie pożądane skutki i pomoże nam znaleźć spełnienie.

[fragment wstępu]

Kiedy pytam ludzi, co znaczy kochać, dają mi wymijające lub niejasne odpowiedzi. Jeszcze raz i po wielokroć pytam. Pytam, bo Miłość ciągle pozostaje naszym marzeniem, jedną z najważniejszych wartości nadających sens i kiedy jesteśmy od niej odcięci, czujemy się jak pusty dzban, a życie pozbawione jest soku. Jest czymś co napełnia nas, sprawia, że nie czujemy się oddzieleni od innych i kosmosu, czymś, co dostarcza ważniejszych niż jedzenie substancji odżywczych, daje radość, siłę i spełnienie. Jest czymś, co umożliwia wzrost i rozwój na każdej płaszczyźnie. Dlatego przyjrzyjmy się prostym historiom z życia wziętym, które pokazują, że zbyt powierzchowne traktowanie zagadnienia związków miłosnych może prowadzić do potężnych wstrząsów i wielkiego cierpienia.

[fragment książki]

O AUTORZE Absolwent filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, trener biznesowy i indywidualny, wymagający nauczyciel duchowości i medytacji, czerpiący z wielu tradycji i łączący je w sposób, by stały się zrozumiałe szczególnie dla Europejczyka. W książkach i na zajęciach porusza tematy ważne, a często pomijane w głównym nurcie refleksji nad życiem człowieka. Jego wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi i stykanie się z ich problemami było bodźcem do napisania Sztuki Trzech Miłości, której celem jest pomoc innym w budowaniu spełniających relacji.

źródło opisu: Wydawnictwo Antares, 2014

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Jolanta | 2014-09-27

Bardzo interesujące studium o Miłości, widzianej w trzech aspektach: Miłość Boska, Uniwersalna Relacyjna Miłość i Miłość między kobietą a mężczyzną.
Książka pobudza do refleksji nad tym, czym jest i czym nie jest Miłość, podaje bardzo trzeźwiący przegląd grzechów-wykroczeń przeciwnych Miłości takich jak na przykład różne formy męczenia innych, których być może wcale nie uznajemy za szkodliwe.Ćwiczenia i instrukcje, zawarte w niej pozwalają na prowadzenie dokładnej obserwacji i pracy z impulsami rządzącymi naszym działaniem. Znajdziemy tu także bardzo dogłębną analizę zjawiska zazdrości. Publikacja szalenie praktyczna do częstego czytania!

Lilia Światła | 2014-09-23
Przeczytana: 23 września 2014

Książka fascynująca, choć momentami niełatwa. Sprawiła, że dość znacząco zmieniłam wyobrażenie tego, jak ma wyglądać związek. Zawiera mnóstwo przydatnych informacji, a także wskazuje, które niewłaściwe poglądy na temat związków miłosnych mogą prowadzić do jego rozpadu. Autor nie boi się podejmowania tematów tabu i wyrażania kontrowersyjnych opinii.

Viona | 2014-10-09
Przeczytana: 09 października 2014

„Sztuka Trzech Miłości – rzecz o miłości ziemskiej i Uniwersalnej” traktuje o jednym z najważniejszych zagadnień egzystencjalnych człowieka – o Miłości. Ale stwierdzenie takie byłoby uproszczeniem. Ta niepowtarzalna pozycja traktuje o trzech Miłościach: o miłości między kobietą i mężczyzną, która może stać się podstawą do budowania spełniającego miłosnego związku, o życzliwym nastawieniu do drugiego człowieka, które pozwala dostrzec to, co w nim niepowtarzalne (jego indywidualny rdzeń, najgłębszą istotę) oraz o Miłości do Absolutu. A jednak te trzy miłości są w istocie jednym – Miłością.
Książka mądra, inspirująca i zmuszająca do wglądu w siebie. Książka wielopoziomowa, jak przedmiot, którego dotyczy: Miłość. Miłość, a więc to, co uchwytujemy „w sercu”, jako to co nam najbliższe, a zarazem to, co będąc nieograniczonym jak Wszechświat, umysłem jest nie do objęcia.
Książka przybliża nas do odpowiedzi na pytanie jak budować spełniające związki miłosne.

Saida1 | 2016-08-09
Przeczytana: 06 czerwca 2016

godna polecenia dla ludzi, którzy mają odwagę zajrzeć w głąb własnej natury co nie zawsze była miłe. Bardzo polecam osobom, które chcą sięgnąć po wiedzę wykraczającą poza psychologię.

Iwona | 2018-01-23
Hanna | 2017-08-08