Byłam scjentologiem

Wydawnictwo: POLWEN
scjentologia
literatura piękna

Dzieje Marii Pii Gardini to niesamowita historia pochodzącej z bardzo bogatej rodziny kobiety, która pewnego dnia postanowiła podjąć kurs Scientology... Bohaterka opowiada o tym, co przeżyła w okresie, kiedy pozostawała w kościele hollywoodzkich gwiazd, o kulisach organizacji i walce sądowej o zwrot pieniędzy. Prawdziwe wydarzenia, które wydają się filmem.

źródło opisu: nota wydawcy

karimel | 2018-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2018

Bardzo ważna ksiązka. Napisana prostym, przystępnym językiem, która pokazuje jaką pralnią mózgu jest scjentologia i do jakiego wydrenowania kieszeni prowadzi. Tam, gdzie niewiadomo o co chodzi - chodzi o pieniądze. W przypadku scjentologii o ogromne kwoty, które adepci muszą płacić za uzyskiwanie kolejnych kursów - stopni wtajemniczego. Autorka pokazuje jak została wciągnięta w ten mechanizm i ile pieniędzy straciła. Obecnie pomaga rodzinom, którzy stracili bliskich przez ich zetknięcie z sektami.

pasjonatka | 2016-08-09

Jak niewątpliwie inteligentna i wykształcona osoba mogła napisać...coś takiego? totalna pomyłka, tytuł zwodzi, ponieważ nie są to wspomnienia kobiety scjentologa, są to wspomnienia kobiety która robiła kurs i o tym kursie jest właśnie cała książka (masło maślane). Nie dowiedziałam się niczego o życiu scjentologów, o tym jak żyją na co dzień, o tym jak pozyskują nowych członków, o tym jakie przekonania mają, o niczym się praktycznie nie dowiedziałam...po co została ta książka napisana, po co wydana, nie mam pojęcia. Tym, którzy oczekują tego co ja, a na pewno nie dostaną tego w tej lekturze, polecam - "Ofiarowana. Moje życie w sekcie scjentologów".

Gahanova | 2010-09-28
Przeczytana: 28 września 2010

Szokujace wspomnienia kobiety, ktora byla nie tylko scjentologiem, ale i wysoko postawiona figura w tym skomplikowanym i zamknietym dla niewtajemniczonych swiecie. Warto przeczytac by dowiedziec sie na czym naprawde opiera sie scjentologia.