Stwory Nocy

Wydawnictwo: Egmont Polska
Creatures of The Night: The Price, Dughter of Owls
Gaiman, cena, córka, sowy, komiks
komiksy

Kolejny kultowy horror komiksowy twórcy "Sandmana", Neila Gaimana. Dzieło mistrzów amerykańskiego komiksu: Neila Gaimana (znanego w Polsce z serii Sandman) i Michaela Zulliego (autora Ostatniego kuszenia - komiksu stworzonego wspólnie z Gaimanem). W Stworach nocy znalazły się dwie nastrojowe opowieści, w których tajemnicze zwierzęta wpływają na ludzką rzeczywistość. Cena Czarny Kot zdaje się...

Kolejny kultowy horror komiksowy twórcy "Sandmana", Neila Gaimana.

Cena
Czarny Kot zdaje się zabłąkanym, bezpańskim kocurem, który znalazł spokojną przystań w pewnym wiejskim domu. Jednak każdej nocy kotu przybywa ran, a gospodarz odkrywa, że dom nie jest tak bezpieczny, jak się wydawał...
Córka sów
Dawno, dawno temu na schodach kościoła w Dymton znaleziono porzucone niemowlę... Tajemnicze pochodzenie dziewczynki budzi lęk otoczenia i sprawia, że dziecko trafia do klasztoru. Po kilkunastu latach rozchodzi się wieść o niezwykłej urodzie dziewczyny, co skłania mężczyzn z Dymton do złożenia jej nocnej wizyty...

PolishPopkulturę | 2016-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2016

Czytałem ten komiks dawno temu, dziś go sobie przypomniałem. Efekt? Podtrzymuję swoją opinię sprzed lat - urocze to historyjki, ale jednak nie ma tu niczego, co przykułoby moją uwagę na dłużej. Do jednokrotnego przeczytania i szybkiego sprzedania. A z takich komiksowych one-shotów Gaimana zdecydowanie polecam "Morderstwa i tajemnice".

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Liluna | 2011-05-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 2011 rok

Wcześniej czytałam obie historie w jednym ze zbiorów opowiadań Neila Gaimana. Pamiętając treść i wrażenie, jakie po sobie pozostawiły z chęcią sięgnęłam po ich wersje w postaci komiksu.
Opowiadanie "Cena" ponownie zrobiło na mnie niesamowite wrażenie. Nigdy nie przepadałam za komiksami, akceptowałam je i od czasu do czasu mogłam po jakiś wyciągnąć rękę, lecz bardzo rzadko. W tym jednak momencie - po drugim komiksie z udziałem Gaimana - zastanawiam się, czy może jednak nie sięgnąć po więcej takich pozycji mojego ulubionego autora.
Pamiętam jak czytając "Córkę sów" miałam wrażenie, że czytam legendę. I tym razem czytając tę historię wrażenie pozostało takie same, jednak wzbogacone zostało o wspaniałe rysunki.

Miuki | 2014-08-21
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, E-booki
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Historie w bardzo klasycznym klimacie, przypominające (jak już zauważono) legendy. Bardzo przypadły mi do gustu i ciekawa jestem ich wersji w formie opowiadań.

Aleksander | 2018-06-20
Na półkach: Przeczytane, Komiksy