Pewnego razu w Azji

Tłumaczenie: Elżbieta Kopocz
Wydawnictwo: WAM
978-83-7318-854-9
Azja, opowiadania, tradycja

Świat jest pełen opowieści. Znamy różne ich wersje. Prosty wstęp potrafi zwrócić naszą uwagę: "Tak się złożyło, że…", lub "Pewnego razu…" czy też "Dawno, dawno temu…". Samoistnie, nasze uszy, umysły i serca nastawiają się na słuchanie. Słuchamy opowiadań i odkrywamy ich wymowę. A w Azji, posiadającej tak liczne skarby literatury, opowieści z przeszłości, zachowane jako historia, kształtują współczesne życie, które z kolei tworzy nowe opowieści.
Opowieści mówią o tym, kim jesteśmy, a równocześnie łączą nas z innymi ludźmi, w Azji i na całym świecie. Pomagają nam penetrować najgłębsze aspekty życia i zgłębiać tajemnicę naszego jestestwa. Opowieści posiadają niesamowitą moc, ponieważ wpływają na nasze życie i wiarę.
Opowieści pomagają również charakteryzować i podtrzymywać na duchu jednostki, rodziny, społeczności, a nawet całe narody. Są oknem, przez które możemy spojrzeć na świat, dostrzegając jego znaczenie i dochodząc do głębokiego jego zrozumienia. Opowieści utrwalają ludzkie doświadczenia, mówiąc o radości, pokoju, łasce, przebaczeniu, współczuciu, nawróceniu, pojednaniu i jedności. Wnikają głęboko w ludzkie serce, tajemnice życia, relacje człowieka z Bogiem i innymi ludźmi. Opowieści wywodzące się z bogatej tradycji azjatyckiej rzucają światło na naszą wspólną duchową wędrówkę, bez względu na to czy jesteśmy hinduistami, muzułmanami, buddystami czy chrześcijanami. Wszyscy razem bierzemy udział w duchowej pielgrzymce. (...)

Opowiadania w tym zbiorze obejmują szereg form: azjatycką literaturę pisaną i przekazywaną ustnie, wiersze, modlitwy, relacje przeżyć, mity oraz beletrystykę. Warto również zwrócić uwagę na historie przekazane poprzez ilustracje towarzyszące słowu pisanemu. Czerp z nich natchnienie, poświęć im chwilę refleksji, uśmiechnij się lub uroń łzę, odkryj głębię swego ja. Przy odrobinie szczęścia twoja osobista historia i pieśń wypełnią się opowieściami i melodiami Bożych ludzi zamieszkujących Azję.

źródło opisu: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,40418,Pewnego-razu-w-azji.htm

Angelique | 2017-06-20