Trup ściele się gęsto. Podejrzane dzielnice, meliny, nocne kluby, ulice, gdzie niebezpieczeństwo czyha za każdym rogiem, a cyniczny detektyw po kolejnej butelce whisky, w oparach tytoniowego dymu, staje do walki z bezwzględnymi gangsterami... Opowieści prowadzone ścieżkami noir, Harry Angela i Hammeta, stręczycieli i rodzimych china town, gdzie równie prawdopodobne jest spotkanie chińskiej księżniczki o skórze jak jedwab, co otrzymanie po żebrach kosą... zbrodnie, inspektorzy, śledztwa, patologie, tajemnice, naziści i zrabowane skarby na dnie jeziora, trucizna i środki nasenne, cudze zbrodnie, zbrodnie w afekcie, w szale miłosnym i dużo, dużo więcej. A wszystko pisane smakowicie, z pasją i mocno, z niezbędną przyprawą pastiszu i ironii.

Sklep

• Pół świata
  • Szturmując niebo
  • Nie ma nieba
  • Zwykły człowiek
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • Nie tacy oni straszni

8,57 (7 ocen i opinii)
Zwykły człowiek
Graeme Cameron

9,33 (3 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

Etta i Otto i Russell i James
Emma Hooper

7,5 (2 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Filip | 2014-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2014

Książka o dziwo nie podobała mi się zupełnie , opowiadania strasznie przewidywalne .

Nieznośna | 2011-09-08
Przeczytana: 08 września 2011

Ciężko ocenić zbiór opowiadań. Nie wszystkie przypadły mi do gustu; najbardziej podobały mi się dwa ostatnie opowiadania autorstwa Antoniny Turnau i Bohdana Sławińskiego. Chyba najbardziej klasyczne.
W opowiadaniu p. Turnau nawiązanie do Herkulesa Poirota nasunęło skojarzenie do innego opowiadania Agaty Christie i niestety wiadomo było o co chodzi.

tombak90 | 2012-06-10

Rzeczywiście trudno ocenić zbiór, bo opowiadania były bardzo różne. Ale na pewno reklama na odwrocie jest bardzo przesadzona. Na jej podstawie można wysnuć wniosek, że każde z tych opowiadań wgniata w fotel, a tak nie jest. Tak naprawdę, to spodobały mi się jedynie dwa z tych dziewięciu opowiadań:

1. Krzysztof Beśka "Choroba legionistów" - świetne opowiadanie trzymające w napięciu, pomysłowa fabuła nawiązująca do historii, mnóstwo się dzieje, pisane fajnym stylem z wątkami humorystycznymi (kłótnia o klimatyzację). Czego chcieć więcej? Żeby autor zamiast opowiadania zrobił z tego powieść:) Zdecydowanie pierwsze miejsce.

2. Antonina Turnau "Wszyscy mamy tajemnice, moje dziecko..." - czułem się, jakbym czytał opowiadanie samej Agathy Christie. Ciasny krąg podejrzanych, w pewien sposób odizolowany od świata zewnętrznego, śledztwo, zaskakujące rozwiązanie. Do tego wszystkiego przyjemny, lekki styl i barwna sylwetka głównego bohatera. Oczywiście, można dyskutować, czy nie jest to...

CherryBoyHunter | 2014-03-07
Przeczytana: 07 marca 2014

Całkiem fajne opowiadania, ale nie zachwycają. Jedno mi się nie podobało, a mianowicie, styl w jakim zostało napisane. Zdecydowany przerost formy nad treścią. Ogólnie lektura lekka i raczej przyjemna

książek: 1946
Agata | 2011-07-19

Ciężko to nazwać kryminałami aczkolwiek występuję zbrodnia i osoba podejrzana. Mnie się podobały tylko dwa opowiadania - drugie i trzecie, reszta znośna - bez rewelacji.

Dann__pl | 2014-03-05
Przeczytana: 17 lutego 2014

Może ze dwa opowiadania mają coś wspólnego z kryminalnymi ...

maxymiliama | 2015-06-17
Antu | 2015-02-18