Oddziały elitarne II wojny światowej

Wydawnictwo: Alma-Press
Elite trops of IIWW
978-83-7020-349-8
historyczna

"Straty znaczne; odsetek zabitych - nieznany; sytuacja na polu walki - zwyciężamy" (pułkownik amerykańskiej piechoty morskiej David M. Shoup, Tarawa, 21 XI 1943 roku) Ten meldunek, wysłany w kulminacyjnym momencie bitwy, podsumowuje poświęcenie i ducha walki żołnierzy oddziałów piechoty morskiej, komandosów, czinditów, "Szczurów pustyni", rangersów oraz innych formacji specjalnych wojsk...

Ten meldunek, wysłany w kulminacyjnym momencie bitwy, podsumowuje poświęcenie i ducha walki żołnierzy oddziałów piechoty morskiej, komandosów, czinditów, "Szczurów pustyni", rangersów oraz innych formacji specjalnych wojsk koalicji antyhitlerowskiej podczas II wojny światowej. Państwa Osi także posiadały elitarne formacje; nazwy wielu z nich, choćby Waffen-SS czy kamikadze, nadal wywołują dreszcz grozy. Każde z państ, które walczyły w ostatnim globalnym konflikcie zbrojnym, miało jednostki przeznaczone do akcji desantowych i operacji na zapleczu przeciwnika. W niniejszej książce znalazł się zwięzły opis genezy tych formacji oraz ich działań bojowych i wyczynów wojennych.

źródło opisu: Almapress, Warszawa 2007

konrad52 | 2015-10-04