Navarino 1827

Wydawnictwo: Bellona
6 (15 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
historia, bitwy, wojny, Grecja
historyczna

Poruszająca publikacja o powstaniu i historii współczesnej Grecji. Kiedy i jak to państwo powstało, kim byli ludzie, dzięki którym po czterystu latach niewoli na mapie Europy znowu pojawiła się Grecja? Jakie wydarzenia militarne i polityczne zadecydowały o zaistnieniu współczesnego kraju wśród innych niepodległych państw? Autor, poszukując odpowiedzi na te pytania, spogląda w szerokim kontekście na morską interwencję mocarstw pod Navarino w trwające od 1821 r. powstanie greckie.

Elevander | 2013-04-14
Przeczytana: marzec 2013

Bardzo słaba książka, w której brak właściwie wszystkiego, co niezbędne począwszy od poważnej bibliografii, jakichkolwiek źródeł z pierwszej ręki (Autor opiera się tylko na prasie królewiackiej...). Do tego jeszcze sporo jest błędów, a rozdział o marynarkach wojennych jest wręcz wybitnie słaby.

Mazin82 | 2012-04-01

Ksiazka ciekawa jako zrodlo wiedzy o greckiej wojnie wyzwolenczej, natomiast slabiutka jesli idzie o temat tytulowy. Rozczarowanie. Mnostwo bledow.

Marian86 | 2016-06-19
Przeczytana: czerwiec 2016