Słodka kusicielka

Tłumaczenie: Katarzyna Jędrach
Wydawnictwo: BIS
My fair temptress
rodzina, uczucie, miłość

Piękna panna Caroline Ritter niefortunnie zadebiutowała w towarzystwie, pozwalając, by łowca posagów, lord Freshfield, zniszczył jej reputację. Wyrzucona z domu przez ojca, musi znaleźć jakieś źródło utrzymania. Niebawem zostaje zatrudniona przez księcia Nevett, żeby pomóc jego synowi w znalezieniu żony. Dandysowaty Jude Durant, hrabia Huntington, nie cieszy się powodzeniem wśród panien z dobrych domów, zadaniem Caroline ma więc być ukazanie go jako odpowiedniego kandydata na męża. Nikt jednak nie zdaje sobie sprawy, że Jude jedynie udaje głupca, chcąc odnaleźć zabójcę swojego brata. A panna Ritter tylko mu w tym przeszkadza. Jednak wkrótce może się okazać, że to właśnie dzięki pięknej Caroline w jego poszukiwaniach nastąpi przełom. Czy będzie to również oznaczać, że w jego życiu znajdzie się wreszcie miejsce na miłość?

Nicole Chloe | 2015-03-23
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone, 2015
Przeczytana: 21 marca 2015

Sięgając po tą książkę, miałam ochotę przenieść się w jakieś odległe czasy, jestem zafascynowana średniowieczem. Słodka kusicielka, która miała być powieścią, odnoszącą się do XIX wieku, nie jest nią.
Początkowo tego nie widać, czyta się bardzo dobrze, stąd tak wysoka ocena, ale kiedy uczucia między Caroline, a Jude nabierają na sile, bardziej ma się wrażenie że czyta się powieść która dzieje się w teatrze (kostiumy trzeba jakoś wyjaśnić) w XXI wieku, po szale na Greya. Sceny aktów seksualnych, zupełnie nie pasują do XIX wiecznego Londynu.
Mimo tego, polecam książkę, bo dobrze się czyta, ale nie jest to lektura wysokich lotów.

iga | 2014-09-20
Przeczytana: 22 września 2014