Elect

Okładka książki Elect Rachel Van Dyken
Okładka książki Elect
Rachel Van Dyken Wydawnictwo: Forever Cykl: Eagle Elite (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Eagle Elite (tom 2)
Elect
Forever
2013-12-10
2013-12-10
mafia New Adult

Tak książka to była bomba emocjonalna, że przepadłam.
Początkowo myślałam, że będzie to zwykła książka z wątkiem studiów ale po początku już widziałam że się pomyliłam i nie będzie to zwykła książka to ile było w niej zagadek to emocjonalny roler koster wszystkiego musiałam się sama domyślać, a i tak nie widziałam, czy to okażę się prawdą może poza śmiercią Nixona.
Szkoda mi było w tym wszystki Chasa, bo to jak kochał Trace było piękne, ale jej serce niestety było już zajęte.
Super książka szybko się czytało dużo polot twistów, więc nie ma możliwości na nudę.

Tak książka to była bomba emocjonalna, że przepadłam.
Szkoda...

Bardzo dobra fabuła, aczkolwiek oczekiwałam więcej od tej książki.

Bardzo dobra fabuła, aczkolwiek oczekiwałam więcej od tej książki.

Tak samo dobry jak pierwszy tom, a nawet pokusiłabym się o stwierdzenie że ciutkę lepszy ze względu na dość dużą ilość zwrotów akcji (chociaż niektóre przewidywalne). ;)

Tak żałuję że nie ma więcej tomów tej cudnej serii u nas..
Mimo to czytało mi się świetnie i zanim się obejrzałam już skończyłam choć miałam trochę nadzieję że główna bohaterka skończy z kim innym.

Tak żałuję że nie ma więcej tomów tej cudnej serii u nas..

Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że to najgorsza książka jaką kiedykolwiek czytałam (a mam ich sporo na swoim koncie!). Główna bohaterka cały czas zachowuje się, jakby była niedołężna umysłowo, sama nie wie czego chce i płacze w każdym rozdziale. Akcja ciągnie się i ciągnie i końca nie widać. Obydwa tomy na spokojnie zmieściłyby się na 200 stronach.
Sama się sobie dziwię, że miałam aż tyle siły woli, by doczytać tę książkę.

Sama się sobie...

Ja to podkreślę, bo to trzeba podkreślić - tą serię genialnie dobrze się czyta. Pióro tej autorki jest tak lekkie, że rozdziały nie są czytane, są p o c h ł a n i a n e, a historia zawarta na tych kartkach pochłania człowieka. W tej części pisarka skupia się na mafii, na rodzinach sycylijskich, na ich działaniach. Chociaż jest to romans, to wątek miłosny jest dopełnieniem fabuły, a nie jej podstawą, co dla mnie jest super. A w przerwach od próby wykopania jednej rodziny sycylijskiej z Ameryki i uratowania rodziny Alfero, mamy miłosne uniesienia, problemy, zawirowania i tak dalej! Przez miłość to wszystko zaczęło się dziać lata temu, ale po prostu nie ma czegoś takiego głupiego, że kule latają wokół zakochany, a oni się całują! Rozumiecie mnie, co nie? Nie ma takiego totalnego oderwania od rzeczywistości, jak w niektórych komediach kryminalnych. Ta książka jest jak dobry film akcji/sensacyjny z tym wątkiem trójkąta. Nie myślałam, że ja kiedyś zrobię takie porównanie z romansem, ale oto nastała wiekopomna chwila - gdy czytam tą serię, to mam wrażenie, że głównymi bohateram są Jason Statham, Dwayne Johnson i Jordana Brewster! Serio! Może to jest porąbane, ale no cóż.. ile ludzi, tyle opinii, a ci aktorzy idealnie mi pasują do Nixona, Chase'a i Tracy. Tylko nie są łysi, napakowani jak wrestlerowie i są młodsi, o wiele. Jeżeli komuś odmieniłam pogląd na temat tej serii to nie mam zamiaru przepraszać - to jest genialne porównanie!
Reasumując moją "krótką" wypowiedź - macie czas, chęć (pieniądze) to dajcie szansę tej książce! Może wam się oczywiście nie spodobać, możecie ją przeklinać (i mnie),ale przeczytacie, będziecie wiedzieli, co tam się konkretnie dzieje i będziecie mieli własną opinię na ten temat. Wtedy uderzycie do mnie i będziemy jak wrestlerowie albo jak Hobs i Show
Ps. Minusem największym tej osiki było dla mnie brak narracji Tracy. Pojawiło się trzech nowych narratorów, a Tracy wykopali! A jej tok myślenia był taki fajny i te jej kochane krowy.

Historia naprawdę dobra i napisana w ciekawy sposób. Dużo mafii, dużo miłości.. jednak kwestia wyborów bohaterki jest tak bardzo do dupy, że mam ochotę trzepnąć ją w ten pusty łeb. No ale cóż.. ogólnie polecam. Miło się czyta.

Rzadko czytam książki mafijne, więc nie mam z nimi doświadczenia, ale ta seria jest moim zdaniem świetna, druga cześć podobała mi się dużo bardziej. Jest bardziej tajemnicza, intrygująca, po prostu ciężko było się oderwać.

Tym razem nie czytamy z perspektywy Tracey tak jak to było w poprzedniej części, tylko aż z trzech osób: Nixona, Cheasa oraz Phonixa, co moim zdaniem było świetnym pomysłem, mogliśmy dzięki temu zagłębić się w ich myśli oraz lepiej ich poznać.

Teraz wszystko obraca się bardziej wokół tych wszystkich tajemnic, rzadko pokazywane są studia, wszystko się rozkręciło i nie pozwoliło oderwać się od książki.

Zakończenie pozostawiło mnie z wieloma pytaniami, więc mam nadzieje, że w krótce pojawi się trzecia część z kontynuacją tej super historii.

Przez długi czas nie wiedziałam, co myśleć o tej części. Chyba najbardziej trafne będą słowa rozczarowanie i niedosyt. Druga część zatraciła gdzieś swój wyrazisty i zadziorny charakter. Nixon już nie jest taki jak w pierwszej części. A to on był wyrazistą osobowością, która w poprzedniej części grała pierwsze skrzypce. Tracey można powiedzieć, że nie ma. Dlaczego nie ma? Brak jej perspektywy powoduje, że nie wiemy co myśli, jakie są jej odczucia. W tej części niby wszystko kręci się wokół niej, ale jednocześnie poza nią, niejako w tle. Stała się marionetką i zabawką Chase i Nixona.
Chyba najbardziej irytuje zachowanie Chase, który zachowuje się jak zakochany szczeniak i nie jest w stanie zrozumieć powagi sytuacji w jakiej się wszyscy znaleźli.
Cóż, szkoda, że tak wyszło.
Niemniej jednak, warto przeczytać tą część, bo końcówka zapowiada naprawdę ciekawe wydarzenia w kolejnym tomie.

Drugi tom serii "Eagle Elite" jest napisany z perspektywy Nixona oraz Chase. Poznajemy myślenie tej dwójki przyjaciół.

Nixon dla Tracey zrobi wszystko. Ona jest jego miłością i aby uchronić jej życie musi zrobić coś co może być dla nich ich końcem. Niestety, ale wrogowie jego rodziny i kret w rodzinie oraz niebezpieczeństwo jakie na nich czeka, pcha Nixona do tego by udawać, że ona dla niego nie znaczy nic. Sytuacja sprawia, że Nixon musi przechodzić katusze patrząc jak miłość jego życia jest w ramionach jego najlepszego przyjaciela. Chłopak musi to przetrwać aby ona była bezpieczna. Jego plan łamie jej serce.

Chase najlepszy przyjaciel oraz prawa ręka Nixona. Chłopak zakochał się w Tracey. Wie, że nie może jej kochać, bo to dziewczyna jego przyjaciela ale to jest silniejsze od niego. Kiedy sprawy nabierają tempa, on nie dość, że zajmuje miejsce Nixona to jeszcze samolubnie wymusza na Tracey wybór. Chłopak trochę się zagubił, trochę myślał za bardzo o sobie i o swoich uczuciach, wykorzystując sytuację w jakiej znalazła się Tracey.

Ich dwoje ona jedna.
Dla miłości zrobią wszystko.
Czy miłość wygra?
Czy przyjaźń przetrwa ?
Kto tu kogo kocha ? Kto z kim będzie?
Kto ich zdradzi?

"Elect" to książka pełna tajemnic, udręki, niebezpieczeństwa i gry. Gry gdzie nigdy nie wiadomo kto wygra. W świecie mafii niczego nie można być pewnym a zdrada gra pierwsze skrzypce. W tym świecie miłość jest zagrożeniem i trzeba mocno trzymać kciuki by wszystko dobrze się skończyło.

• New Adult