Greccy bogowie według Percy'ego Jacksona

Okładka książki Greccy bogowie według Percy'ego Jacksona Rick Riordan
Okładka książki Greccy bogowie według Percy'ego Jacksona
Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Świat według Percy'ego Jacksona fantasy, science fiction
Świat według Percy'ego Jacksona
Percy Jackson’s Greek Gods
Galeria Książki
2014-12-17
2014-12-17
2014-08-19

Okładka książki Wilki Lokiego Kelley Armstrong, Melissa Marr
Wilki Lokiego Kelley Armstrong, M...
Okładka książki Próba żelaza Holly Black, Cassandra Clare
Próba żelaza Holly Black, Cassan...
Okładka książki Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań Holly Black, Ally Carter, Gayle Forman, Jenny Han, David Levithan, Kelly Link, Myra McEntire, Stephanie Perkins, Rainbow Rowell, Laini Taylor, Kiersten White, Matt de la Peña
Podaruj mi mił... Holly Black, Ally C...
Okładka książki Starcie światów Chris Columbus, Chris Rylander, Ned Vizzini
Starcie światów Chris Columbus, Chr...

Witamy na Olimpie

„Greccy bogowie według Percy’ego Jacksona” to dodatek do serii „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy” i do „Olimpijskich Herosów” Ricka Riordana.

To ilustrowany zbiór mitów, które poznajemy z perspektywy Percy’ego Jacksona. Można czytać go niezależnie od serii, ale myślę, że najlepiej sprawdzi się jako wstęp do niej, ponieważ sporo z tych mitów zostało wykorzystanych w książkach Riordana.

Całość jest przedstawiona lekko i z humorem, więc myślę, że spokojnie można podsunąć tę książkę dzieciom, dla których na przykład „Mitologia” Parandowskiego jest jeszcze za trudna. Ja się świetnie bawiłam podczas czytania tej interpretacji mitów, a przy okazji poznałam kilka historii, o których wcześniej nie słyszałam, chociaż myślałam, że grecką mitologię znam całkiem dobrze. Zanim opublikowałam tę recenzję zdążyłam przeczytać też książkę z tej samej serii o greckich herosach, więc możecie się niedługo spodziewać mojej opinii o niej!

Percy przybliża nam w niej mity o początkach świata oraz bogach olimpijskich. Ciekawe historie nie wszystkie znane i opowiedziane w zabawny sposób. Lektura dla dzieciaków zmęczonych Parandowskim.

Niezwykła książka. Każdy komu podobała się seria "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy" powinien ją przeczytać. Percy doskonale wprowadza w świat mitów. Opowiada ciekawie i zarazem zabawnie. Możemy się dowiedzieć trochę więcej o najważniejszych bogach- bogach olimpijskich oraz dodatkowo o kilku innych. Polecam!!!

Książka ta to zbiór mitów greckich opowiedzianych przez Percy’ego. Percy jest nastoletnim półbogiem. Jego dokładniejszą historię możemy poznać w serii „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” jak i również w drugiej serii „Olimpijscy herosi”. Wracając. Percy w żartobliwy sposób opowiada o bogach. Na przykład o tym co robili w wolnym czasie, albo ile niektórzy mieli romansów. Z tej książki można dowiedzieć się dużo dodatkowych rzeczy o bogach lub o dokładniejszym powstaniu ich świata. Rysunki w tej lekturze są przepiękne. Podziwiam Johna Rocco, bo stworzył coś tak pięknego. Bardzo podobała mi się ta książka i polecam ją każdemu, kto choć trochę interesuje się mitologią.

Fajne

Fajne

Greckie opowieści w niezwykle zajmującej formie i napisane współczesnym językiem. Zabawne, a jednocześnie przepełnione treścią- połowy z tych mitów nie znałam i dopiero teraz wiem o co w nich chodzi. Polecam!!!!

Śmieszna, ale w niektórych miejscach brutalna

Śmieszna, ale w niektórych miejscach brutalna

„Złote Runo wylądowało w jego królestwie, czyniąc je odpornym na choroby, najazdy, krachy na giełdzie, wizyty Justina Biebera i zasadniczo wszelkie inne katastrofy naturalne.”

Większość z nas ma już za sobą ten etap nauki, w którym musimy sięgnąć po mitologię grecką i dowiadujemy się co nieco o greckich bogach. Nie zawsze jest to napisane w ciekawy sposób oraz bardzo ciężko przebrnąć przez skomplikowane powiązania między bogami (nie mówiąc już nic o imionach, które niekiedy trudno wymówić i zapamiętać). Wtedy z pomocą przychodzi nam książka Ricka Riordana.

„Greccy bogowie według Percy’ego Jacksona” to książka, która w lekki i humorystyczny sposób przedstawia najważniejsze postacie w mitologii greckiej. Narratorem powieści jest sam Percy Jackson, syn Posejdona, osobiście znający Olimpijczyków, przez co wszystkie opisane sytuacje oraz zawarte informacje pochodzą z pierwszej ręki. Bogów przedstawiono nam w kolejności odpowiadającej ich narodzinom, a każdy tekst zawiera w sobie zabawne anegdoty z ich życia. Możemy się tu dowiedzieć o tym, jak kochliwy był Zeus, o najmłodszym złodzieju – Hermesie, który był zaledwie noworodkiem, kiedy ukradł pięćdziesiąt świętych krów, a także o uroczej i kochanej Demeter, co jakiś czas zmieniającej się w ogromnego zbożowego potwora. Zajdziemy tu także informacje o Aresie zamkniętym w starym wazonie oraz poznamy Hadesa z zupełnie innej, mniej mrocznej strony. Oprócz mitów wszystkim dobrze znanych z lektur szkolnych (napisanych w dużo zabawniejszy sposób),w książce tej znajdują się również mniej znane historie Olimpijczyków, dzięki którym jeszcze lepiej możemy poznać daną postać. Wspaniałym dopełnieniem są ilustracje Johna Rocco, które niezwykle ubarwiają książkę, a także po prostu cieszą oko.

„Greccy bogowie według Percy’ego Jacksona” to moje pierwsze zetknięcie z autorem najpopularniejszych książek o mitologii greckiej, egipskiej i rzymskiej, jednak na pewno nie po raz ostatni sięgnę po jego twórczość. Książka ta niesamowicie wciąga od pierwszych stron, posiadając niebanalną treść oraz poczucie humoru, od którego nie sposób się oderwać. Wraz z ilustracjami tworzy ona wyjątkową całość. Polecam ją każdej osobie, która chociaż trochę interesuje się mitologią grecką, lubi dobry humor oraz nie przeszkadza jej od czasu do czasu większy rozlew krwi. Osobiście jestem oczarowana tą pozycją – nie tylko ze względu na treść, ale i ilustracje.

Trochę się zawidołam

Trochę się zawidołam

Wspaniałe wprowadzenie do serii ,,Percy Jackson i bogowie olimpijscy". Rick Riordan jak zwykle wplata dużo humoru. Pomimo, że znałam te mity to świetnie się bawiłam

• Rick Riordan
  • 2015