Yami no Matsuei. Ostatni synowie ciemności t. 4

Tłumaczenie: Aleksandra Watanuki
Cykl: Ostatni Synowie Ciemności: Yami no Matsuei (tom 4)
Wydawnictwo: Waneko
Yami no Matsuei
komiksy

Gdziekolwiek udadzą się Tsuzuki i Hisoka, czeka ich mnóstwo skomplikowanych dochodzeń. Zaczynając od Hokkaido, gdzie wybierają się na wycieczkę i gdzie czeka ich prawdziwa sprawa zaginięcia Królowej Śniegu, a kończąc na zawikłanej sprawie okrutnych morderstw w katolickim liceum Nagasaki – para Bogów Śmierci z Sekcji Odwołań zawsze ma pełne ręce roboty. Oto emocjonujący czwarty tom bardzo...

Oto emocjonujący czwarty tom bardzo popularnej mangi „Yami no Matsuei”!

źródło opisu: [Wydawnictwo Waneko, 2007]

dehira | 2014-07-14

W tomiku są 3 niezależne historie.
W pierwszej wszyscy udają się na urlop (rodzaj wycieczki firmowej) który okazuje się bardzo pracowity, ale za to pojawiają się śliczne antropomorfizowane zwierzątka. Szczególnie pan królik wyszedł puchato :)
W drugiej bohaterowie w hakamach strzelają z łuków - pojawia się jeszcze jeden bohater, który jest naprawdę fajny, mam nadzieję, że jeszcze kiedyś się pojawi.
W trzeciej trwa śledztwo w sprawie morderstw w katolickiej męskiej szkole. Najbardziej rozbawiła mnie wizja chrześcijańskiego księdza według autorki - główny bohater, który tym razem udaje księdza ma na głowie fikuśny, przezroczysty haftowany welon. Wygląda w nim zresztą ładnie :)
W tym tomie zamiast dużej historii mamy kilka historyjek, co sprawia że mangę czyta się szybciutko, ale też nie zapowiada jakiegoś większego dalszego ciągu, a więc nie przywiązuje do siebie.

huaxin | 2017-04-28
Na półkach: Przeczytane, Manga, komiksy