Nie zależy mu na tobie

poradniki
Ania

kryptonite | 2018-06-22
Przeczytana: 21 czerwca 2018

Książka, której przeczytanie sprawia, że w końcu docierają oczywiste oczywistości.
Ile to razy każda z nas znajdowała milion usprawiedliwień do zachowania partnera czy mężczyzny, z którym poszłyśmy na jedną randkę? Nie zadzwonił? Padła bateria w telefonie lub ktoś mu go ukradł. Mówi, że nie jest gotowy do poważnych zobowiązań? Widocznie ma złe wspomnienia z dzieciństwa lub trafiał na złe kobiety. Nie ma ochoty na łóżkowe przyjemności? Zmęczenie pracą. Śmieje się z naszych osiągnięć przy ludziach? Jak widać, nie zrobiłyśmy nic takiego fajnego, skoro dla niego nasz sukces nic nie znaczy.
'Nie zależy mu na Tobie' to poradnik zero-jedynkowy. Ale nie jest to wada - jednak w relacjach damsko-męskich, jeśli zależy nam na dobrej, szczęśliwej relacji z kimś, kogo kochamy z wzajemnością, to musimy zapomnieć o usprawiedliwieniach i patrzeć na wiele spraw 'po męsku'. Taka terapia wstrząsowa na serio działa, bo mi dała bardzo dużo. W końcu :-)

flameleaf | 2015-04-09
Na półkach: Przeczytane, Zekranizowane
Przeczytana: 09 kwietnia 2015

Książka, która budzi złość, zniechęcenie i chęć rzucenia ją w diabły.

Autor traktuje czytelniczki jakby brakowało im piątej klepki i w co trzecim zdaniu powtarza, że "nie zależy mu na tobie", bez względu na to jaki jest powód.
Zadufany w sobie egoista, pan wszystkowiedzący, przekonany, że jego doświadczenie nie ma sobie równych i może na lewo i prawo w swoich odpowiedziach szastać poniżającymi epitetami zaczerpniętymi z WYMYŚLONYCH listów WYMYŚLONYCH czytelniczek.

Coś mi tu pachnie Potęgą podświadomości- przeczytaj a dowiesz się, jakie wszystko jest proste( i jak głupi byłeś wcześniej nie widząc tego). A ponoć miało być tak zabawnie...

Nie dajcie sobie wmówić, że opinie jednego człowieka mogą być sumą przemyśleń indywidualnych jednostek.

Błędem byłoby jednak twierdzić, iż wszystko w tej książce jest złe. Szkoda tylko, że to, co jest dobre, jest także nazbyt oczywiste.
"Nie zależy mu na tobie, skoro z tobą zrywa"
"Nie zależy mu na tobie, jeśli sypia z inną"...

Ola | 2014-01-02

Jestem zdecydowaną przeciwniczką pseudofilozoficznych bełkotów. Zaczynając czytać tę książkę bałam się, że trafiłam na coś podobnego.
Na szczęście się myliłam! Może nie jest to w 100% poradnik zawierający prawdy psychologiczne i inne naukowe definicje, ale to nawet lepiej.
Do mnie- zranionej, porzuconej i zapłakanej kobiety ta książka kiedyś trafiła i (jako, że miłość jest ślepa) otworzyła mi oczy. Do tego jest napisana przyjemnym językiem, forma jest ciekawa, a historie i całokształt całkiem zabawny.
Polecam wszystkim, którzy nie mogą się wyleczyć z miłości :)

Marta | 2016-07-26
Przeczytana: 01 lipca 2016

Nikt nigdy ze mną nie zerwał... Ciekawym odkryciem była perspektywa drugiej strony. Polecam każdemu, kto chociaż raz usłyszał wymówkę w stylu " nie jestem gotowy/a " Ale przede wszystkim tym, którzy trzymają się faceta jak pijany płotu. :*
(Posiadam w pdf * mogę przesłać)

"Rozumiem, że on ma wiele wspaniałych cech- Przecież nie zakochałabyś się w dupku.Spróbuj pewnej sztuczki: zapomnij o nim i o jego zaletach.Zapomnij też o jego wadach.Zapomnij o wszystkich wymówkach i obietnicach.Zadaj sobie tylko jedno pytanie. CZY ON CIĘ USZCZESLIWIA? "

shinrin | 2014-06-08
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Poradniki
Przeczytana: 2012 rok

Poleciłabym tę ksiazkę każdej kobiecie. Książka zawiera zbiór oczywistych (dla facetów!) prawd, które my kobiety nie chcemy lub nie potrafimy dostrzec. Ile to razy czekałyśmy na jego telefon i potrafiłysmy znaleźć 1000 usprawiedliwien dlaczego nie zadzwonił? A dla facetów jest tylko jedna jedyna odpowiedz - niestety czesto ostatnia, którą my kobiety bierzemy pod uwagę...
Warto przeczytać, choćby dlatego, zeby nie tracić czasu na faceta, który już dawno od nas "odpłynął". Zamiast poświecać czas na wymyslanie kolejnego usprawiedliwienia dla faceta, który "nie jest jeszcze gotowy" lepiej poświęcic ten czas choćby na przeczytanie jakiejś ciekawej książki:)

tikichomiktaki | 2013-12-08

Skusiłam się, bo myślałam, że książka ta jest papierowym odpowiednikiem filmu o tym samym tytule, który bardzo przypadł mi do gustu. Wszak nawet okładka do niego nawiązuje! A to się okazało, że mam w ręku... poradnik. Nic, myślę sobie: może znajdę w nim coś ciekawego? i zaczęłam czytać. W końcu związki damsko-męskie to wcale nie taka prosta sprawa jak się może z pozoru wydawać, więc może dowiem się czegoś interesującego.

Niestety muszę przyznać, że się zawiodłam... Książka została podzielona na kilkanaście rozdziałów wśród których znajdziemy m.in. takie nagłówki jak: "Nie zależy mu na Tobie, jeśli sypia z inną", tudzież "Nie zależy mu na Tobie, jeśli jest samolubnym draniem, tyranem lub potwornym dziwakiem". Really? Czy kobieta naprawdę potrzebuje poradnika, żeby to sobie uświadomić? Jeśli mam być szczera, to moje poczucie własnej wartości, jak i domniemana inteligencja została porządnie ugodzone tą lekturą. Rozumiem, że nie bez powodu mówi się, że miłość jest ślepa, oraz że...

Sara Martyniuk | 2014-09-18

Naprawdę nie wiem czemu ta książka ma taką niską ocenę. Moim zdaniem zasłużyła na przynajmniej 7.5 :) Nie jest to cieżka lektura, lecz przyjemna i lekka. Greg bardzo fajnie odpowiada na pytania kobiet, które nie są pewne swoich związków, czy to zaczynających się czy już trochę trwających. Wreszcie jakiś facet nie broni swojego ' gatunku ', lecz potrafi napisać o nich złe opinie, fantastycznie! W prawdzie nie wziełam się za czytanie tej książki, by zasięgnąć porady, ale miło było czytać tak proste odpowiedzi na wiele ważnych nam pytań dotyczących związków. Podziwiam go za wytrwałość do niektórych kobiet i prostolijność odpowiedzi. Liz, współtwórczyni książki ciekawie piszę swoje zdanie na odpowiedzi Grega i sama przyznaje mu rację w różnych aspektach. Dziewczyny! Jak niewiele potrzeba, by zrozumieć nasz przeciwny gatunek! Polecam przeczytać, na pewno złapiecie uśmiech na haczyk wiele razy :D

Madeleine | 2012-10-07

Popieram! Lektura obowiązkowa dla każdej kobiety. ;-) Można powiedzieć, że w pewnym momencie, własnie dzięki niej przejrzałam na oczy! Humoru także nie brakowało, polecam!

KateDee25 | 2013-06-05
Przeczytana: 10 stycznia 2010

Ten poradnik uważam za najlepszy jaki porzeczytałam. Uzmysławia kobietom często błędne interpretacje męskich zachowań. Pomaga zrozumieć problemy miłosne i pokazuje jak z nich wybrnąć, jak pozbyć się zbędnych złudzeń, że akurat "ten facet na pewno mnie kocha", choć w rzeczywistości wcale tak nie jest.
Polecam każdej kobiecie - wiele można zrozumieć, a przede wszystkim uzmysłowić sobie, jakie my - kobiety - popełniamy błędy w swoich związkach.

Perfekcjonistka | 2013-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2013

Nic odkrywczego. Może spisanie kilku oczywistych faktów (ale kilku bzdur również) i solidna dawka komplementów ('jesteś wspaniała! jesteś śliczna! jesteś inteligentna! jesteś tygrysicą! zasługujesz na porządnego faceta! masz prawo oczekiwać małżeństwa...')pomogło jakiejś zdesperowanej Amerykance w wyjściu z beznadziejnego związku, ale, moim zdaniem, dla przeciętnej czytelniczki może być tylko sposobem na rozrywkę, potwierdzenie swoich własnych zasad i racji.
A tak swoją drogą, te listy i wyznania z serii 'JUŻ ROZUMIEM GREG' sprawiały niekiedy wrażenie sztucznych. Ale w zasadzie to chyba nic dziwnego...
Najbardziej chyba jednak irytował mnie pewien brak konsekwencji autorów. Potępiali opowieści historii miłości z 'happy endem', jakie to by miały się przydarzyć koleżance koleżanki, tymczasem podawane przez nich przykłady ('TAK POWINNO TO WYGLĄDAĆ'), mające udowodnić słuszność ich mądrości, są niczym innym jak właśnie takimi opowiastkami. 'Pewien mój znajomy', 'Moja przyjaciółka',...