Sweet Rome

Okładka książki Sweet Rome Tillie Cole
Okładka książki Sweet Rome
Tillie Cole Wydawnictwo: Amazon Digital Services Cykl: Słodki dom (tom 1.5) literatura obyczajowa, romans
Słodki dom (tom 1.5)
Amazon Digital Services
2014-01-28
2014-01-28
romans new adult miłość

Książka oczami Roma i dodatkowe bonusowe rozdziały, sztos. Moja ulubiona seria. Kocham.

Trzyma poziom pierwszej części.

Trzyma poziom pierwszej części.

Historia opisana z punktu widzenia Romea. Równie dobra co pierwsza część, która została napisana z punktu widzenia Molly. W każdej z tych części możemy poczuć jakie silne emocje towarzyszą głównym bohaterom. Polecam ;)

Dużo lepiej byłoby, gdyby książka "Słodki dom" była od razu pisana z perspektywy Romeo i Molly. Ta powieść to takie uzupełnienie pierwszej części cyklu. Dzięki niej mamy wgląd w uczucia Romeo. Większość książki to troszkę nudy, praktycznie te same dialogi tylko inne przemyślenia. Ciekawie robi się dopiero pod koniec książki. Fajne są dodatkowe rozdziały w których widzimy jak potoczyło się życie głównych bohaterów i inne ciekawe urywki z ich życia. Poznajemy bliżej relacje Romeo z rodzicami. Dzięki tej książce rozumiemy niektóre jego zachowania z pierwszej części. Ogólnie książka na duży plus, zaczynając ją czytać myślałam, że będzie gorzej ale bardzo dobrze mi się ją czytało, tak dobrze jak "Słodki dom". Dzięki powieści "Słodki Romeo" historia Romeo Prince i Molly Julii Shakespeare jest kompletna.
Polecam <3

To historia Romea przedstawiona jego oczami. Oczywiście bardzo dużo treści takich samych jak w poprzedniej części, niby to zrozumiałe ale to mi właśnie przeszkadzało

Historię Romea i Mol znamy z pierwszego tomu, który został napisany z perspektywy Molly.
Tym razem zagłębiamy się w tą samą historię, ale opowiedzianą Nam przez Romea. Wydaje mi się że lepiej autorka się do niej przyłożyła, jest bardziej emocjonalna i więcej się w niej dzieje oraz jest bardziej rozbudowana zwłaszcza końcówka. Niektóre wątki wiadomo że będą się powtarzać w obu tomach ale to nie przeszkadza w czytaniu. Polecam jeżeli ktoś chce poznać myśli Romea.

Kontynuacja Słodkiego domu, opowiada o wielkiej miłości, dwojga młodych ludzi. Mnóstwo przeszkód staje im na drodze i wiele intryg. Super polecam, to już kolejna książka tej autorki 🙂

Niesamowita historia! Inaczej się czyta oczami Romea, niż oczami Mol. Bardzo wciągająca! Taki trochę wyciskacz łez 🙈

Bohaterowie: 8/10
Akcja: 9/10
Sposób pisania autorki/a/ów: 9/10
Okładka: 8/10
Kreatywność: 8/10

Bardzo dobrze napisana. Uwielbiam twórczość Tillie Cole więc wiadomo, że musiałam przeczytać. :)

Bohaterowie: 8/10
Akcja: 9/10
Sposób pisania autorki/a/ów: 9/10
Okładka: 8/10
Kreatywność: 8/10

Tillie Cole autorka Słodkiego Romeo drugiej części, czy raczej dodatku po pierwszym tomie Słodki Dom. Jest to historia Romeo i Molly, która można już było poznać w pierwszej części. Tym razem to Romeo dostaje głos i opowiada jak zauważył i zdobył tą doskonałą dziewczynę. Napisana w zupełnie inny sposób, historia nadal zachwyca i ciekawie się ją czyta. Tym razem Romeo tłumaczy nam dlaczego czasami ciężko było zrozumieć jego zachowanie, w jakiej rodzinie się się wychował i czego tą rodzina oczekuje. Nigdy nie sądził że spotka kogoś takiego jak Molly Shakespeare. Książka cały czas nawiązuje do najbardziej znanego tragicznego romansu. Można ponownie zanurzyć się w tą urzekającą historię miłości dziewczyny, która straciła wszystko i chłopaka, który w otoczeniu rodziny jest samotny. Wszystko to dzieję się w murach uniwersytetu, na imprezach bractwa czy meczach. Wspaniałe tło historii miłości dwójki młodych ludzi.
Książka jest jeszcze lepsza niż poprzednią część i bardzo przez mnie uwielbiana pomimo że fabuła była mi doskonale znana.
Ocena: 8