Wojna polsko-polska Dziennik 1980-1983

Cykl: Biblioteka Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego (tom 33)
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka

Prowadzone w formie dziennika zapiski autora,wzbogacone materiałami Instytutu Pamięci Narodowej. W książce znajdujemy pisane na bieżąco uwagi i oceny dotyczące sytuacji w kraju, barwny obraz ludzi i spraw rozgrywających się w najbliższym autorowi środowisku dziennikarskim oraz opis narastania fermentu w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich latem 1980 roku i działania na rzecz poszerzenia obszaru wolności słowa dla kontrolowanej przez komunistyczny reżim pracy, a wreszcie zimę stanu wojennego i losy dziennikarzy po 13 grudnia 1981 roku, ich wybory moralne, przebieg weryfikacji i jej efekty.

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=14220

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=14220