Polskie dokumenty dyplomatyczne 1973

Seria: Polskie Dokumenty Dyplomatyczne
Wydawnictwo: Polski Instytut Spraw Międzynarodowych
dyplomacja
historyczna

Polskie Dokumenty Dyplomatyczne to źródła pisane, dotyczące stosunków Polski z zagranicą wytworzone przez polskie organy władzy, instytucje publiczne, prasę, partie polityczne i inne organizacje społeczne jak również dokumenty przechowywane w zespołach archiwalnych tych podmiotów. Każdy z tomów, także i ten, obejmuje jeden rok kalendarzowy i zawier niepublikowane wcześniej dokumenty dotyczące polskiej polityki zagranicznej. Dokumenty ułożone są chronologicznie i obrazują całokształt polskiej polityki zagranicznej. Tom poprzedzony jest wstępem redaktora i zaopatrzony w indeks osobowy oraz rzeczowy.