Na wschód od gór

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Owdowiały kardiochirurg dowiaduje się, że jest chory na raka. Postanawia uniknąć cierpienia. W towarzystwie swoich psów myśliwskich rusza na ostatnie polowanie na mityczny Zachód. Gdy sądzi, że dotarł do punktu, skąd nie ma odwrotu, że nie ma do stracenia nic, jego tożsamość zostaje poddana próbie a on sam musi sprostać wyzwaniu.

ela152 | 2013-01-02

Prosta, ckliwa, bardzo hollywoodzka powiastka, która idealnie sprawdziłaby się w scenariuszu filmowym. Niewymagająca myślenia, nie pozostawiająca zbyt wiele dla wyobraźni i własnej interpretacji. Krótko mówiąc - dla wielbicieli amerykańskich "powieści roku".

Karinka | 2011-05-24
Na półkach: Przeczytane, Na półce
Przeczytana: maj 2011

Książka sama w sobie nie jest zbyt przyjemna.
Starszy człowiek chory na raka postanawia skończyć swój żywot na polowaniu. Jednak kilka następujących po sobie wydarzeń zmusza go do przemyśleń i zastanowienia się nad sobą, nad swoją przeszłością i przyszłością.

Książka ta zraziła mnie trochę opisami polowania na przepiórki i bardzo realistycznymi opisami śmierci zwierząt. Polecam osobą nie wrażliwym na takie obrazy!

Nie | 2016-01-07
Przeczytana: 11 stycznia 2016