W poszukiwaniu Afryki

Wydawnictwo: Muza

Dwa kraje pogrążone w chaosie, dwoje zdradzonych ludzi i jedna miłość, która ich łączy. Kip Balmain, młody australijski chłopak zabrany do małego miasteczka w Afryce wpada w wir przemocy w kolonialnej Kenii. Kraj dąży z trudem do niepodległości, a Kip stara się zrozumieć mściwość i niechęć matki wobec ojca, którego nigdy nie znał i postanawia odkryć zagadkę swojego pochodzenia. Rose Nasonga, dziewczyna z Ugandy, znajdująca się w niebezpieczeństwie po tym jak jej sielankowe dzieciństwo na wsi staje się koszmarem wojny domowej, wykorzystuje swoją urodę by uciec w świat mody, ale odkrywa, że jej nowe życie także może być destrukcyjne. Przez potworności wojny, ponad granicami czasu i koloru skóry Kip i Rose odkrywają, że ich życia są tajemniczo związane, oraz że ścieżki, którymi podążają najpierw osobno, a potem razem doprowadzą ich niepowstrzymanie do największego odkrycia.

przemas | 2011-11-04
Przeczytana: 03 listopada 2011

Akcja mało wartka, choć podobało mi się, że wpleciona została w historię dwóch afrykańskich krajów - Kenii i Ugandy (lata od 50tych do 80tych). Poszerza wiedzę na temat przemian w ówczesnej środkowej Afryce.

malalusia | 2010-08-21
Przeczytana: lipiec 2010

Jak dla mnie poczatek byl malo wciagajacy. Mimo iz ogolnie ciekawa pozycja, jednakze bardzo mnie zawiodlo zakonczenie. Taki typowy happy end. Oczekiwalam czegos bardziej oryginalnego.

Jacek303 | 2017-02-23
Muminka | 2016-03-04