Tao Warrena Buffetta. Inspiracje mistrza gry giełdowej

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

Po co uczyć się na własnych błędacha Lepiej dowiedzieć się, jak ich nie popełniać zasada nr 1. Nigdy nie trać pieniędzyzasada nr 2. Nigdy nie zapominaj o zasadzie nr 1zasada nr 3. Korzystaj z wiedzy i doświadczenia Warrena BuffettaTa książka z pewnością stanie się biblią świata biznesu, do której regularnie uciekać się będą inwestorzy i dyrektorzy firm. Timothy Vick Senior Portfolio Manager, The Sanibel Captiva Trust CompanySzukasz inspiracjia Potrzeba Ci odrobiny kreatywnej myśli i motywacjia Polegasz na doświadczeniua W tej małej-wielkiej książeczce znajdziesz esencję geniuszu jednego z najwybitniejszych ludzi amerykańskiego biznesu Warrena Buffetta. Starannie dobrany zbiór cytatów pochodzi z najróżniejszych źródeł nieoficjalnych rozmów, biografii, wywiadów, a także firmowych sprawozdań. Każda z tych wypowiedzi uzupełniona została odpowiednim komentarzem i interpretacją pary znanych buffettologów . Myśli Warrena Buffetta zdają się przypominać nauki chińskiego mistrza taoizmu Lao-Tse. Jeśli więc dążysz do jakiegoś ideału, a tym ideałem jest, powiedzmy, bogactwo, w trafnych spostrzeżeniach wielkiego guru biznesu odnajdziesz poszukiwaną drogę do spełnienia. Ta niezwykła lektura skłoni Cię do refleksji, niejednokrotnie rozbawi i jednocześnie pobudzi Twój naturalny zmysł inwestycyjny. Polegaj na własnych pomysłach! Jak się wzbogacić i pozostać bogatymaKim byli mentorzy Warrena BuffettaaIle są warte dyscyplina, rozwaga i cierpliwośćaJakich błędów trzeba się wystrzegaćaKiedy sprzedawać i kiedy odejśćaKiedy zawodzą pomysły, przydają się słowa.

książek: 2045

W ogóle kim jest Mary Buffet, łatwo ją pomylić z córką Warrena Buffeta (jedyna córka Susie Buffett). Sam Warren Buffett posiada 3 dzieci z pierwszego małżeństwa, które zawarł z Susan Thompson Buffett (1932-2004).
Mieli kolejno - Susan, Howarda i Petera (który został kompozytorem i tworzył muzykę m.in. do Tańczącego z Wilkami).

I właśnie Mary Buffett, najlepiej sprzedająca się pisarka, ucząca jak inwestuje Warren Buffett (który nigdy sam nie napisał żadnej książki i zgodził się na 2 biografie, za to jedyną książkę jaką sam poleca. Uczącą jego metod, jest aktualizowana co kilka lat jest "The Essays of Warren Buffett")

Więc Mary Buffett jest, byłą żoną Petera Buffetta, najmłodszego syna Warrena Buffetta. To znaczy ze dla samego Warrena Buffetta - Mary Buffett jest byłą synową. Robiącą hajs na nazwisku byłego męża, który jest synem sławnego Inwestora.

Kiedyś również zwiodło mnie, założenie ze to córka Warrena zrobiła skok na kasę w mediach, z ciekawości, poczytnąłem 4-5 tych...

boseti | 2016-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2016

Mądrości Warrena Buffetaa zawsze sobie cenię, książkę się czyta bardzo szybko bo na jednej stronie jest jedna mądrość wraz z opisem. Sympatyczna pozycja.

majer88 | 2016-06-09
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Szybko przeczytana pozycja, dla mnie nie do końca zrozumiałą forma książki. Do tego mnóstwo powtórzeń, i jeszcze więcej powtórzeń przy opowiadanych historiach. Mimo wszystko dla poznania myśli Warrena Buffetta warto przeczytać.

moneygrabbing | 2016-04-16
xelos | 2013-12-03