star wars

źródło opisu: http://www.star-wars.pl

źródło okładki: http://www.star-wars.pl

Wkp | 2015-01-08
Przeczytana: 07 stycznia 2015

Ostatni zeszyt SWK to zbiór raczej przeciętnych komiksów, z których jednak da się wybrać coś odświeżającego skostniałe uniwersum.

W otwierającej historii dostajemy jeden z wielu pojedynków z czasów wojen klonów. Nie dzieje się to nic, choć zaleta jest niewielki rozmiar całości – nie zdąży więc znużyć. Rysunki też nie powalają, choć odpowiedzialny za nie jest jeden z najlepszych rysowników SW.

Drugi komiks traktuje o Greedo i jego misji. Nie zaskakuje, nie ciekawi, nie wnosi nic poza… nie, nie wnosi nic.

I wreszcie finalna historia pochodząca z serii Republic. Oto młody rycerz rozbija się na planecie wyglądającej jak średniowieczna Europa, z drobną różnicą istnienia droidów, gdzie uznany za wybrańca ma ocalić księżniczkę od niechcianego ślubu. Niezbyt to oryginalne, ale wnosi powiew świeżości do świata Gwiezdnych Wojen, czyta się lekko i przyjemnie i to właściwie tyle.

Na tym kończy się wydawanie magazynu SWK w naszym kraju, wytrzymał dłużej niż jego poprzednik, ale i tak...

SarmatAE | 2018-02-16
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Znamiennym jest, że ostatni numer tego magazynu zawiera największy paździerz z całej serii Republic.

ThePrimeval | 2019-03-02
Wedge | 2018-08-06