Kosynierzy warszawscy

reportaż
Mireki
2014-01-01
2014-01-01

Kupując ta książkę można się zastanawiać ile można pisać o tym sam. Odpowiedź jest prosta. Jeśli pisze się ciekawie i interesująco to wiele razy.
Historia 303 dywizjonu, a szczególnie jego udział w bitwie o Anglię stanowią fabułę i treść wielu książek. Jeśli dodam do tego wspomnienia i biografie pilotów którzy służyli w 303 uzbiera się nam pokaźna biblioteka.
Ta książka wyróżnia się na tle pozostałych tym że została opracowana na podstawie kroniki dywizjonu, prowadzonej przez samych członków dywizjonu, tuż po zakończeniu działań wojennych.
Jest to zarazem jej największy plus i minus jednocześnie. Plus ponieważ dzięki temu dysponujemy bezpośrednią relacją od uczestników wydarzeń, często spisywaną na "gorąco", bez żadnych korekt czy upiększeń. Minusem jest że przy niektórych wydarzeniach czy statystykach przydały by się sprostowania wydawcy np. jeśli chodzi o liczby zwycięstw powietrznych. brak jest również wzmianek o dalszej służbie niektórych pilotów, którzy szczególnie często pojawiają się na kartach książki. Dało się też odczuć brak ilustracji i fotografii, które dość licznie występowały w kronice dywizjonu.
Podsumowując książka stanowi wartościową pozycję, którą warto posiadać.

Ta książka...

• Wyd. Mireki
  • Chcę w prezencie/do zamówienia

Dodaj cytat z książki Kosynierzy warszawscy