Mleko cichy morderca

Oficyna Wydawnicza Interspar
2013-01-01
2013-01-01
Ewa Krystyna Suskiewicz
mleko medycyna naturalna nowotwory żywianie

Owszem ciekawa pozycja w kwestii odżywiania, tyle że nie wiele widzę badań naukowych. Podpieranie się co prawdopodobnie odkryli inni naukowcy lub co badają. Z tak mocnym tytułem powinno być min 20 stron bibliografii.

Mocny tytuł i mocna książka ! Sięgnęłam po nią w końcu czytając lub słysząc przedtem wielokrotnie o negatywnym wpływie mleka krowiego i jego przetworów na nasz organizm.Książka stała się dla mnie "lekturą obowiązkową" tym bardziej, że dowiedziałam się iż mój organizm nie toleruje kazeiny....jednego z białek mleka.Nie było to dla mnie wielkim zdziwieniem gdyż już jako dziecko stroniłam od mleka i nabiału.Nigdy nie należało ono do moich ulubionych "potraw".Ciekawe dlaczego ? Po przeczytaniu tej książki wiem już dlaczego tak się dzieje.Autor w przystępny sposób przekazuje nam wiedzę, którą coraz częściej dzielą się z nami lekarze, naukowcy czy dietetycy , a o czym jednak jakby nie chcemy wiedzieć będąc kuszeni kolorowymi opakowaniami niezliczonych a jakże szkodliwych dla naszego organizmu mlecznych przetworów.Polecam tę książkę wszystkim, którzy interesują się tematyką zdrowego odżywiania.Tym, którzy czują się źle po mleku i tym, którzy je uwielbiają.Jest to wiedza, która może się bardzo przydać kiedy będziemy szukać przyczyn swoich niedomagań, chorób przewlekłych czy też tych nagłych i bardzo groźnych.Książkę polecam także mamom.....które kupują milusińskim pyszne Danonki i niestety są nieświadome wyrządzanej swoim dzieciom wielkiej krzywdy.Przeczytajcie tę książkę jeśli dbacie o swoje zdrowie.

UWAGA 8 GWIAZDEK za rok wydania-to jedna z pierwszych pozycji, której udało się przebić na polski rynek nawołująca do ograniczenia mleka zwierzęcego. Zestawiając z ostatnią lektura "Nowoczesne zasady odżywiania", która miała znacznie wyższe oceny a przekaz bardzo zbliżony, twierdzę, że w momencie ukazania się tej pozycji, może nie dojrzeliśmy jeszcze do takich przełamań w systemie odżywiania. Autor nie powołuje się tak często na badania. Jest ich znacznie za mało chociaż to właśnie w Indiach pierwsze eksperymenty wykazały negatywny wpływ kazeiny na zdrowie. Doktor częściej odnosi się do etycznych pobudek, praw natury i racjonalnych przemyśleń dzięki czemu badania przechodzą na drugi plan. Autor konsekwentnie nawołuje do ograniczenia produktów odzwierzęcych z ukłonem w stronę pierwotnego żywienia, czyli spożywania jak najwięcej nieprzetworzonych owoców i warzyw z dużą ilością orzechów. Jak dla mnie pozycja dość przekonywująca bo czemu ludzie jako jedyne zwierzęta mimo dorosłego wieku wciąż piją mleka i to nie swoje ? Czy chcecie się do tego odnosić czy nie-godnie polecam dla zainteresowanych odżywianiem.

• Zdrowie
  • Dietetyka
  • Poradniki
  • Nieprzeczytane
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Mleko cichy morderca