Upadłe serca

Tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska
Cykl: Rodzina Casteel (tom 3)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Fallen Hearts
literatura piękna
Ag2S

Trzeci tom nowej sagi autorki bestsellerowych „Kwiatów na poddaszu”. Piękna i dumna Heaven Leigh Casteel rozpoczyna nowy rozdział swojego życia. Uwolniwszy się od wpływu ojca i zdradliwego uroku Farthinggale Manor, wraca na Wzgórza Strachu, aby – tak jak zawsze marzyła – uczyć w szkole w Winnerow. Poślubia swoją dawną miłość, Logana Stonewalla i z nadzieją patrzy w przyszłość. Niestety...

Trzeci tom nowej sagi autorki bestsellerowych „Kwiatów na poddaszu”.

Niestety Heaven, ulegając Loganowi, zgadza się, aby przyjęli zaproszenie Tony’ego Tattertona i spędzili swój miesiąc miodowy w Farthy. Na wspaniałym weselnym przyjęciu Tony zwodzi Logana perspektywą zamieszkania w okazałej rezydencji i podjęcia lukratywnej pracy w Fabryce Zabawek Tattertonów.
Upiorna przeszłość po raz kolejny upomina się o Heaven, przejmując władzę nad jej losem i niszcząc z trudem wywalczone, kruche szczęście. Heaven musi zmagać się z demonami grzechu i zdrady, walczyć o własną niezależność. Nie poddaje się, ale czy wystarczy jej sił?

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2014

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Oficjalna recenzja
malineczka74 książek: 5615

Bogactwo i szczęście nie zawsze idą w parze

Gdyby ktoś poprosił mnie o wymienienie pisarki, która najbardziej komplikuje życie swoich bohaterów, bez wahania odpowiedziałabym, że taką osobą jest Virginia C. Andrews. Tak właśnie myślę po przeczytaniu trzeciego tomu sagi opowiadającej o rodzinie Casteel, wywodzącej się ze Wzgórz Strachu. Autorka tak bardzo namieszała w życiu głównej bohaterki, Heaven Casteel, że lektura bardzo przypomina mydlaną operę, w której wciąż mają miejsce rodzinne sensacje, śluby, rozwody i wciąż nie wiadomo, kto jest czyim ojcem i kto kogo z kim zdradził. Ale o ile oglądanie takiego tasiemca bywa zwykle nudne, to czytanie książek Andrews jest ekscytujące i dostarcza naprawdę wielu emocji.

Heaven, którą poznaliśmy w poprzednich tomach jako małą, nieszczęśliwą dziewczynkę, jest już dorosłą kobietą. Jest status majątkowy zmienił się diametralnie. Dziś panna Casteel jest milionerką, a to za sprawą wkroczenia ojca, Tony'ego Tattertona w jej życie. W dodatku spełniają się jej młodzieńcze marzenia: kończy studia i podejmuje pracę jako nauczycielka w szkole, do której sama niegdyś uczęszczała. Zaręcza się też z Loganem, swoją pierwszą młodzieńczą miłością. Heaven udaje się także odremontować rodzinny dom, w którym spędziła dzieciństwo. Wydaje się, że w życiu naszej bohaterki zagości sielanka. Nic bardziej mylnego. Wszystko zmieni podróż poślubna młodej pary, w trakcie której odwiedzi ona posiadłość Tattertona. Ojciec młodej mężatki skutecznie omami swoją fortuną Logana, a Heaven odkryje pewien sekret, który, gdy prawda wyjdzie na jaw, bardzo namiesza w jej życiu.

Lektura tej książki sprawiła, że czułam deszcz sporych emocji i rumieńce na policzkach. Oczywiście powieść kończy się w takim miejscu, że natychmiast pojawia się pytanie: co dalej? Heaven wkroczyła do grona moich ulubionych bohaterek i nie pozostaje mi nic innego, jak czekać na kolejny tom, który obiecuje wkrótce wydawca.

Jeśli ktoś czytał już „Rodzinę Casteel” i „Mrocznego anioła”, to bez dwóch zdań sięgnie i po „Upadłe serca”. Są one równie świetne, jak poprzednie powieści. To książka idealna dla tych, który lubią powieści o miłości, rozterkach serca, zdradzie, namiętności i burzy uczuć, które targają bohaterami. Silne emocje są gwarantowane. Może niekiedy lektura wyda się nieco nierealna, ale i tak nie sposób jej porzucić.

Bernardeta Łagodzic-Mielnik

Beatika | 2019-03-22
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: wrzesień 2017

Troszkę słabsza od poprzednich, ale nadal wciągająca. Zawsze z przyjemnością zagłębiam się w nieco nierzeczywisty świat Virginii Andrews, tak też było tym razem.

Teresa | 2019-02-11

"Upadłe serca" to historia, która trafia do czytelnika z miejsca. Wciąga, intryguje i bombarduje całą masą emocji, od których za nic nie da się oderwać. I przede wszystkim nie chce się z nich rezygnować.
Zauroczyłam się opisami miejsc, bohaterów i wyznaniami poszczególnych postaci. To kolejny atut powieści Andrews, który już zawsze będzie mnie fascynował . Duża liczba metafor, piękny język i przy tym absolutnie nie męczący! - czarują czytelnika jak baśń, tylko taka życiowa i kierowana przy tym do dorosłych.Polecam.

Nicole | 2019-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2019

Książka rozpoczyna się od listu Heaven do swojego papy - Luke'a. I wtedy, gdy już myślałam że topór wojenny opadł i szczęśliwie rodzinnie spędzą wspólnie uroczystość - znów się myliłam, łzy, rozpacz i rozczarowanie. Ale jak to pieniądze potrafią szybko pocieszyć...
Chwila napięcia - kto jest w pokoju? Kto jest w domku po drugiej stronie labiryntu? Kto kroczy ciemnymi uliczkami korytarza? - Nie mogłam się oderwać, po prostu nie mogłam. Myślałam sobie - ok, skończę ten rozdział i idę spać, a gdzie tam! Musiałam szybko zacząć czytać kolejny, bo nie dawało mi to spokoju.
Rano zabrałam książkę do pracy, "a nóż widelec uda mi się doczytać jeszcze jeden rozdział", byłam tak pochłonięta i nienasycona stronami, które przeczytałam jednym tchem.

Z czasem coraz bardziej denerwowała mnie Heaven. Cały świat dla niej był zły, ależ ona była wspaniałomyślna dla wszystkich. Zdradziła męża - miała do tego prawo bo była zakochana, on zdradził ją - co za podły drań!
Znienawidziła Tony'ego, chciała...

jmd91 | 2018-07-06
Przeczytana: 03 lipca 2018

Trzecia część bestselleru "Rodzina Casteel"

Katherina87 | 2018-06-02

Rodzina Casteel. Tom III.

Heaven Leigh Casteel rozpoczyna nowy rozdział swojego życia. Uwolniwszy się od wpływu ojca, wraca na Wzgórza Strachu, aby- tak jak zawsze marzyła- uczyć w szkole. Poślubia swoją dawna miłość, Logana Stonewalla, i z nadzieją patrzy w przyszłość.
Niestety, ulegając Loganowi, zgadza się, aby na zaproszenie Tony'ego Tattertona spędzili miesiąc miodowy w jego posiadłości Farthinggale Manor. Na wspaniałym weselnym przyjęciu Tony zwodzi Logana perspektywą zamieszkania w okazałej rezydencji i podjęcia lukratywnej pracy w Wytwórni Zabawek Tattertonów.
Upiorna przeszłość po raz kolejny upomina się o Heaven, przejmując władzę nad jej losem i niszcząc z trudem wywalczone, kruche szczęście. Dziewczyna musi zmagać się z demonami grzechy i zdrady, walczyć o własną niezależność. Nie poddaje się, ale czy wystarczy jej sił?

Zastanawiające jest tylko jedno jak bardzo zmieniło by się życie głównych bohaterek gdyby Jillian miała inny stosunek do Leigh. Gdyby nie była tak...

Natasza | 2018-02-11
Przeczytana: kwiecień 2017

Trzecia część mrocznej rodziny Casteel po raz kolejny ukazuje nam waleczną Heaven, która ciągle musi walczyć z przeciwnościami losu. Trudne dzieciństwo jakiemu musiała stawić czoła Heaven spowodowało , że dziewczyna umiejętnie manipuluje innymi nie bacząc na krzywdy jakie wyrządza po drodze swym najbliższym. Kiedy mimo przeciwności losu poślubia swą młodzieńczą miłość wydawać by się mogło , że w końcu jej życie się ustabilizuje. Niestety po raz kolejny los wystawia jej życie na próbę....

au_revoir | 2018-02-08
Na półkach: Przeczytane, Nie tak dawno
Przeczytana: 07 lutego 2018

Kolejna część sagi o Rodzinie Casteel nie zawiodła mnie. Książka była bardzo wciągająca, a wyraziści bohaterowie nie raz potrafili zaskoczyć :) Polecam gorąco tę cześć serii tak samo jak dwie poprzednie!

Deutschland91 | 2017-09-13
Przeczytana: 11 września 2017

Trzeci tom o losach rodziny Casteel za mną. W tej części Heaven jest już młodą mężatką,która próbuje żyć na nowo po trudnych przejściach, jednak wciąż natrafia na nowe przeszkody. Nieco irytowało mnie, że główna bohaterka tak bardzo lubi komentować zachowanie innych a w swoim nie widzi nic nagannego. Chociaż Fanny była dla mnie bardziej denerwująca. Taka mała, złośliwa żmija,która czyha w ukryciu, byle tylko kogoś pokąsać.
Jednak pod koniec widać, że dziewczyna trochę się poprawiła, ale zobaczymy co będzie w następnej części. Lubię tajemniczy klimat autorki, chociaż niektóre ekscesy były tutaj wplecione na siłę. Dużo w tej powieści było nienawiści i wzajemnych żalów. Nadal jednak jestem na nie jeśli chodzi o związki kazirodcze. Dla mnie miłość między bratem a siostrą, kuzynem a kuzynką czy wujkiem i bratanicą jest inna niż uczucie zakochanej pary.
Sięgnę po kolejny tom, bo jestem ciekawa co będzie dalej. Muszę jedynie sobie zrobić małą przerwę od tej sagi.

mary1984 | 2017-07-04
Przeczytana: 27 czerwca 2017

Kolejny roller coaster...emocjonalny roller coaster...I Troy wrócił....Kurcze...ten powrót Troya....ach...i znów myslałam, że Heaven -Leigh i Troy zostaną kochankami....ale nie....ktoś zrobił mnie niezły żart....a z drugiej strony poznałam racjonalną stronę Troja...ta niespokojna dusza.... miała na tyle siły by zadecydować za siebie i ukochaną....znów pytam dlaczego??? Ja wiem, to dziwne ale tak bardzo pokochałam Troya i Heaven-leigh tak bardzo chciałam, żeby byli razem mimo wszystko..i zapomniałam,o Loganie....Nie potrafię wyjaśnić tego, ale Andrews chyba lubi bawić się czytelnikami...wodzi za nos...zaskakuje...przyprawia o atak serca....smieje się...rozkochuje a potem w najmniej oczekiwanym momencie atakuje...że dosłownie czuję jakby ktoś wymierzył mi policzek, walnął prosto w brzuch..i zakpił...ale chyba takie jest życie...zaskakujące, pełne niespodzianek...
To nie jest chyba arcydzieło ze dosłownym znaczeniu tego słowa... ale dla mnie to arcydzieło,ze względu na emocje jakich...

deana | 2017-04-28
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 28 kwietnia 2017

Jak to dobrze, że istnieją bohaterowie, z których decyzjami możemy się nie zgadzać a ich losy budzą nasz sprzeciw. Jeszcze lepiej gdy ewolucyjnie się zmieniają i mamy możliwość jak przebiega cały ten proces.

Tak właśnie jest z Heaven Leigh Casteel. Przez pierwsze dwa tomy śledziliśmy jej dramatyczne koleje losu - walkę z następującymi po sobie trudnościami, uparte dążenie do poznania prawdy o samej sobie i swoim pochodzenia ale przede wszystkim jak próbuje ocalić tkwiące w niej dobro pomimo ogromu zła jakiego doświadczyła w swoim młodym życiu. Teraz gdy już wydawać by się mogło, że wszystko odeszło, gdy powinna być szczęśliwa jako żona ukochanego Logana dopiero przekonamy się jak bardzo dzieciństwo i młodość odcisnęło na niej swoje piętno.

Heaven to już nie ta niewinna dziewczynka, chociaż w swojej ocenie nadal taka pozostała. Bezwzględnie sięga po to czego pragnie, umiejętnie manipuluje innymi, przez palce patrzy na świat i widzi tylko krzywdy, które ją dosięgają pomijając...