Fallen Hearts
Ag2S

Trzeci tom nowej sagi autorki bestsellerowych „Kwiatów na poddaszu”. Piękna i dumna Heaven Leigh Casteel rozpoczyna nowy rozdział swojego życia. Uwolniwszy się od wpływu ojca i zdradliwego uroku Farthinggale Manor, wraca na Wzgórza Strachu, aby – tak jak zawsze marzyła – uczyć w szkole w Winnerow. Poślubia swoją dawną miłość, Logana Stonewalla i z nadzieją patrzy w przyszłość. Niestety...

Trzeci tom nowej sagi autorki bestsellerowych „Kwiatów na poddaszu”.

Niestety Heaven, ulegając Loganowi, zgadza się, aby przyjęli zaproszenie Tony’ego Tattertona i spędzili swój miesiąc miodowy w Farthy. Na wspaniałym weselnym przyjęciu Tony zwodzi Logana perspektywą zamieszkania w okazałej rezydencji i podjęcia lukratywnej pracy w Fabryce Zabawek Tattertonów.
Upiorna przeszłość po raz kolejny upomina się o Heaven, przejmując władzę nad jej losem i niszcząc z trudem wywalczone, kruche szczęście. Heaven musi zmagać się z demonami grzechu i zdrady, walczyć o własną niezależność. Nie poddaje się, ale czy wystarczy jej sił?

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2014

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Oficjalna recenzja
malineczka74 książek: 5506

Bogactwo i szczęście nie zawsze idą w parze

Gdyby ktoś poprosił mnie o wymienienie pisarki, która najbardziej komplikuje życie swoich bohaterów, bez wahania odpowiedziałabym, że taką osobą jest Virginia C. Andrews. Tak właśnie myślę po przeczytaniu trzeciego tomu sagi opowiadającej o rodzinie Casteel, wywodzącej się ze Wzgórz Strachu. Autorka tak bardzo namieszała w życiu głównej bohaterki, Heaven Casteel, że lektura bardzo przypomina mydlaną operę, w której wciąż mają miejsce rodzinne sensacje, śluby, rozwody i wciąż nie wiadomo, kto jest czyim ojcem i kto kogo z kim zdradził. Ale o ile oglądanie takiego tasiemca bywa zwykle nudne, to czytanie książek Andrews jest ekscytujące i dostarcza naprawdę wielu emocji.

Heaven, którą poznaliśmy w poprzednich tomach jako małą, nieszczęśliwą dziewczynkę, jest już dorosłą kobietą. Jest status majątkowy zmienił się diametralnie. Dziś panna Casteel jest milionerką, a to za sprawą wkroczenia ojca, Tony'ego Tattertona w jej życie. W dodatku spełniają się jej młodzieńcze marzenia: kończy studia i podejmuje pracę jako nauczycielka w szkole, do której sama niegdyś uczęszczała. Zaręcza się też z Loganem, swoją pierwszą młodzieńczą miłością. Heaven udaje się także odremontować rodzinny dom, w którym spędziła dzieciństwo. Wydaje się, że w życiu naszej bohaterki zagości sielanka. Nic bardziej mylnego. Wszystko zmieni podróż poślubna młodej pary, w trakcie której odwiedzi ona posiadłość Tattertona. Ojciec młodej mężatki skutecznie omami swoją fortuną Logana, a Heaven odkryje pewien sekret, który, gdy prawda wyjdzie na jaw, bardzo namiesza w jej życiu.

Lektura tej książki sprawiła, że czułam deszcz sporych emocji i rumieńce na policzkach. Oczywiście powieść kończy się w takim miejscu, że natychmiast pojawia się pytanie: co dalej? Heaven wkroczyła do grona moich ulubionych bohaterek i nie pozostaje mi nic innego, jak czekać na kolejny tom, który obiecuje wkrótce wydawca.

Jeśli ktoś czytał już „Rodzinę Casteel” i „Mrocznego anioła”, to bez dwóch zdań sięgnie i po „Upadłe serca”. Są one równie świetne, jak poprzednie powieści. To książka idealna dla tych, który lubią powieści o miłości, rozterkach serca, zdradzie, namiętności i burzy uczuć, które targają bohaterami. Silne emocje są gwarantowane. Może niekiedy lektura wyda się nieco nierealna, ale i tak nie sposób jej porzucić.

Bernardeta Łagodzic-Mielnik

Gosia | 2015-12-26
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 25 grudnia 2015

Autorka- Virginia C. Andrews jak zwykle w swoich sagach maksymalnie miesza w losach swoich bohaterów. Mam nadzieję, że szybko dostanę następny tom, bo chyba zapomnę kto z kim i dlaczego. Ta seria zaczyna chyba przypominać przysłowiową "Modę na sukces", (zastrzegam się, że tego nie oglądam).
Największy zarzut dotyczy znowu kreacji bohaterów, a właściwie tym razem to głównej bohaterki - Haeven. Nie wiem czy to świadomy zamysł pisarki, ale w jej postępowaniu jest mnóstwo niekonsekwencji.
Wychodzi za mąż za swoją młodzieńczą miłość, choć w dalszym ciągo kocha kogoś innego. Potem zdradza męża i nie widzi w tym nic złego, natomiast zdrada męża jest szeroko komentowana. Prowokuje swoim upodabnianiem się do swojej matki, a gdy ktoś się na to nabiera, jest oburzona. Swojego ojca trzyma na dystans, ale jego pieniądze jej nie przeszkadzają.
Nie ma w tych książkach żadnych wzorów do naśladowania. Wszystkie postacie pokręcone, mnóstwo negatywnych emocji. Już się domyślam co będzie się działo...

deana | 2017-04-28
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 28 kwietnia 2017

Jak to dobrze, że istnieją bohaterowie, z których decyzjami możemy się nie zgadzać a ich losy budzą nasz sprzeciw. Jeszcze lepiej gdy ewolucyjnie się zmieniają i mamy możliwość jak przebiega cały ten proces.

Tak właśnie jest z Heaven Leigh Casteel. Przez pierwsze dwa tomy śledziliśmy jej dramatyczne koleje losu - walkę z następującymi po sobie trudnościami, uparte dążenie do poznania prawdy o samej sobie i swoim pochodzenia ale przede wszystkim jak próbuje ocalić tkwiące w niej dobro pomimo ogromu zła jakiego doświadczyła w swoim młodym życiu. Teraz gdy już wydawać by się mogło, że wszystko odeszło, gdy powinna być szczęśliwa jako żona ukochanego Logana dopiero przekonamy się jak bardzo dzieciństwo i młodość odcisnęło na niej swoje piętno.

Heaven to już nie ta niewinna dziewczynka, chociaż w swojej ocenie nadal taka pozostała. Bezwzględnie sięga po to czego pragnie, umiejętnie manipuluje innymi, przez palce patrzy na świat i widzi tylko krzywdy, które ją dosięgają pomijając...

wiejskifilozof | 2016-01-07

I już koniec,mojej przygody z rodziną Casteel.Miło,było ich poznać.
Konserwatywną Heven i jej przeciwieństwo Fanny.
Książka,bardzo dobrze trzyma poziom.
Ani na chwilę,nie opada.Ba chyba,to była najlepsza z całej serii.
Ciekawe zmiany zaszły w życiu,naszej bohaterki.
Nie przepuszczałem,że jest ona zdolna do takich rzeczy.
Cóż,jak to mówią cicha woda brzegi rwie :-)

Madi | 2015-05-01
Przeczytana: 01 maja 2015

Przez pierwsze 100 stron praktycznie nic się nie dzieje-sielanka,życie z mężem ,w luksusie,ale Pani Virginia nie byłaby sobą gdyby na tym tylko poprzestała.
Dopiero od momentu ,gdy Heaven ponownie zapuszcza się do domku w labiryncie akcja nabiera tępa i życie Heaven zostaje ponownie wywrócone do góry nogami.
Cieszę się,że jeszcze nie koniec tej sagi i będzie mi dane spotkać się jeszcze z jej bohaterami.
Skoro przede mną jeszcze dwa tomy ,to myślę,że autorka na pewno nie jednym mnie zaskoczy-choć nie wiem co jeszcze można tu wymyśleć.

Liczba stron:461
''Jakie kruche,ulotne i nieprzewidywalne jest życie,myślałam.W jednym momencie jesteśmy beztroscy i szczęśliwy, a w następnym-zrozpaczeni,załamani w żałobie...''

''Upadłe serca'' to trzeci tom serii o rodzinie Casteel. Żałuję,że tak długo książka leżała na mojej półce i czekała na przeczytanie.Okazało się,że kolejna powieśc Virginii C.Andrewis jest bardzo wciągająca i oszałamiająca! Co chwila zmieniała się akcja,na początku było średnio,ale po przeczytaniu większej ilości stron napięcie narastało i chciało się czytac bez przerwy!
Heaven w powieści jest już dorosła i ma męża-swoją młodzieńczą miłośc-Logana.Niektóre jej zachowania naprawdę mnie zadziwiły,jeśli chodziło o pieniądze.Spotykamy się także z rozprawą sądową,która ciągnie się dosc długo.
Polecam gorąco!

książek: 2018
Ulka | 2014-08-29
Przeczytana: styczeń 2017

Trzeci tom betselleru Virginii C. Andrews. Kolejna dawka emocji, napięcia, radości ale też smutku. Niespełnione marzenia Troya i Havyen są obrazem wielkiej miłości,ale też czego zakazanego,zabronionego, niemożliwego. Z niecierpliwością czekam na dalsze losy bohaterów.

Katherina87 | 2018-06-02

Rodzina Casteel. Tom III.

Heaven Leigh Casteel rozpoczyna nowy rozdział swojego życia. Uwolniwszy się od wpływu ojca, wraca na Wzgórza Strachu, aby- tak jak zawsze marzyła- uczyć w szkole. Poślubia swoją dawna miłość, Logana Stonewalla, i z nadzieją patrzy w przyszłość.
Niestety, ulegając Loganowi, zgadza się, aby na zaproszenie Tony'ego Tattertona spędzili miesiąc miodowy w jego posiadłości Farthinggale Manor. Na wspaniałym weselnym przyjęciu Tony zwodzi Logana perspektywą zamieszkania w okazałej rezydencji i podjęcia lukratywnej pracy w Wytwórni Zabawek Tattertonów.
Upiorna przeszłość po raz kolejny upomina się o Heaven, przejmując władzę nad jej losem i niszcząc z trudem wywalczone, kruche szczęście. Dziewczyna musi zmagać się z demonami grzechy i zdrady, walczyć o własną niezależność. Nie poddaje się, ale czy wystarczy jej sił?

Zastanawiające jest tylko jedno jak bardzo zmieniło by się życie głównych bohaterek gdyby Jillian miała inny stosunek do Leigh. Gdyby nie była tak...

FannyBrawne | 2016-05-07

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dalsze losy Heaven Leigh Casteel. Nasza bohaterka powróciła do Winnerow i została nauczycielką, odnowiła też związek z Loganem Stonewellem. Ich miłość zakończyła się ślubem i wydaje się, że teraz Heaven będzie żyła długo i szczęśliwie. Tak jednak nie jest, gdyż podczas miesiąca miodowego Tony Tateron, biologiczny ojciec Heaven, namawia Logana, by prowadził z nim fabrykę zabawek i młode małżeństwo zamieszkuje w Farthy. Zaborczość Tony'ego sprawia, że małżeństwo Heaven nie układa się tak, jak dziewczyna sobie wymarzyła. Wkrótce okazuje się, że jej dawny narzeczony Troy jednak żyje.

Ta część spodobała mi się nieco mniej niż pierwsze dwa tomy. Heaven straciła moją sympatię. Rozumiem, że zaznała wiele zła, ale jej zachowanie było nieracjonalne i często podłe. Dziewczyna zdradziła swego męża z Troyem i nie miała wyrzutów sumienia, bo stwierdziła, że Troy to tylko duch przeszłości(zanim od niej odszedł, proponowała mu stały romans i potajemne spotkania), a kiedy Logan zdradził ją z...

tvinge | 2014-12-23
Przeczytana: 22 grudnia 2014

"Upadłe serca" V. C. Andrews - trzecia część sagi o rodzinie Casteel :) Powieść jest kontynuacją losów Heaven Casteel, pochodzącej z ubogiej rodziny mieszkającej na Wzgórzach Strachu.

Powieść zaczyna się błogo - dowiadujemy się, że Heaven w końcu osiągnęła spokój, poślubiła swoją pierwszą miłość, Logana Stonewalla, powróciła by zamieszkać w rodzinnym Winnerrow i robić to, o czym zawsze marzyła - nieść kaganek oświaty w szkole, która ją ukształtowała.

Sielanka nie trwa jednak długo - powracają duchy przeszłości, z którymi Heaven musi się zmierzyć i nagłe wyzwania, którym musi sprostać.

Każdy, kto lubi powieści V. C. Andrews (czy też jej ghost writera - teraz już trudno stwierdzić kto tak naprawdę pisał tę książkę... ) wie, jak bardzo umie ona komplikować życie swoim bohaterom :) W "Upadłych sercach" jest nie inaczej. Dużo tu zaskakujących zwrotów akcji... Autorka ewidentnie lubi grać z uczuciami czytelnika i trzeba przyznać, że nieźle jej to wychodzi.

Miejscami książka...

Ania | 2015-12-02
Na półkach: Przeczytane, 2015, Biblioteka
Przeczytana: 01 grudnia 2015

I znów zakazana miłość, tajemnice które wychodzą na jaw, intrygi i końcówka według mnie mogła być nieco lepsza. Jednak już ciut za dużo przeżyć jak na jedną bohaterkę i to takie nieprawdopodobne się wydaje ile człowiek może przeżyć w swoim młodzieńczym życiu.
Ale mimo wszystko seria bardzo wciągająca.