To Be or Not To Be: A Chooseable-Path Adventure

BreadPig
2013-09-10
2013-09-10

Okładka książki Secret Invasion (2022) #1 Matteo Lolli, Ryan North
Secret Invasio... Matteo Lolli, Ryan ...
Okładka książki The Unbeatable Squirrel Girl Vol. 12; To All The Squirrels Ive Loved Before Derek Charm, Erica Henderson, Ryan North, Rico Renzi
The Unbeatable... Derek Charm, Erica ...

Trudno mi było określić, w którym momencie oznaczyć tę książkę jako przeczytaną. Jako że jest to książka interaktywna można uznać, że zrobiłam to po pierwszej skończonej fabułę, albo że jeszcze tego nie zrobiłam, bo na pewno nie wyczerpałam ich wszystkich. Dziś zostałam królową Danii i ten dzień uznaję za podbój tej książki ;)
Książka jest wspaniała do czytania w chwilach nudy, lub kiedy człowiek chce się pośmiać. Jedna linia fabularna może zająć od niecałej minuty do 30 minut czytania. Można być Ofelią, Hamletem, bądź Duchem.
Humor jest w większości cudowny, a język bardzo przystępny.
Uwielbiam tę książkę.

Książka jest wspaniała do czytania w chwilach...

Szukasz czegoś niekonwencjonalnego albo czegoś, co przełamie nude i dosrarczy Ci sporej dawki humory, rozrywki i ciągłego zaskoczenia? No to ta książka jest zdecydowanie dla Ciebie!

Ale może od początku – o co chodzi! Ksiązka Ryana Northa przedstawia nowe, świeże podejście do Hamleta Williama Shakespeara. Jest jednak na tyle niezwykła, że oferuje czytelnikowi wiele możliwosci przeżywania ciekawej przygody z perspektyw różnych bohaterów i poprzez przedstawianie różnych scenariuszy tej samej historii. Jest to taki tym opowieści, którą czytelnik tworzy sobie sam. Ale jak? To proste – na pierwszej stronie autor wyjaśnia zasady “czytania” tej niezwykłej książki.

Najpierw wybierasz sobie postać, która miałaby być głównyn bohaterem (bohaterką),następnie przechodzisz na stronę, przypisaną do tej osoby. Każda kolejna strona zawirera unikalny scenariusz fabuły, który zwykle albo odsyła do zupełnie innej strony (może to być 100 stron do tyłu, lub do przodu),albo też podaje dwie, trzy możliwości tego, co może się wydarzyć dalej. Tutaj czytelnik musi podjąć decyzję i znowu przeskoczyć na zupełnie inną stronę, aby się przekonać jak dalej potoczy się przygoda jego bohatera.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że historia może się zakończyć po dwóch stronach, lub może się ciągnąć przez kilkadziesiąt stron. Możecie doczekać się szczęśliwego zakończenia, jak w bajce, lub tragicznej śmierci. Są też alternatywne zakończenia, których tutaj nie zdradzę, bo nie chcę psuć Wam zabawy z czytania.

Ostatecznie ksiażka oferuje masę różnych scenariuszy więc szybko się nie znudzi, współczesny język, który niezwykle łatwo i przyjemnie się czyta, również dlatego że jest tu masa humoru i sarkazmu – bardzo, ale to bardzo mi się to podobało. Codziennie można przeżyć tą samą historię w różnoraki sposób. Ja osobiście ubawiłam się z tą ksiązką świetnie i zdecydowanie polecę ją w stu procentach – Hamlet wcale nie musi być staroświecki, ponury i nudny!!

Zapraszam też na mój blog - secretbooklova.tumblr.com

wciagajaca zabawa, nowe spojrzenie na szekspirowska sztuke, polecam kazdemu kto chce mnie sluchac :)

• Chcę przeczytać angielskie
  • Zabawne