Historia pewnego narzeczeństwa

Cykl: Saga: Miłość, namiętność, pożądanie (tom 3)
Wydawnictwo: Prozami
giovanna

Krzysztof Orłowski, syn Renaty i Roberta, wchodzi w dorosłość. Jest podobny do ojca - przystojny i inteligentny. W klasie maturalnej zakochuje się w nieodpowiedniej zdaniem rodziców dziewczynie, przez co zaniedbuje naukę, staje się krnąbrny i opryskliwy. Ponieważ rozmowy z nim nie przynoszą oczekiwanych efektów, Robert postanawia wdrożyć inne metody działania. Razem z Renatą uknuwają misterną intrygę... Tymczasem z Australii powraca teściowa Renaty. Jest wylewna i uczuciowa, pragnie naprawić dawne szkody. Jej intencje wydają się czyste, szybko zdobywa sympatię członków rodziny. Renata jednak nie potrafi jej zaufać. Czy obawy okażą się słuszne?

źródło opisu: www.prozami.pl

źródło okładki: www.prozami.pl

Beatrycze | 2015-05-01
Przeczytana: 28 kwietnia 2015

Miłość, przyjaźń, namiętność, pożądanie, seks, intrygi, niedomówienia okraszone dużą dawką humoru i ciętej riposty - tak pokrótce można opisać "Historię pewnego narzeczeństwa" - nie będę zdradzała treści, po prostu zachęcam do przeczytania. Tylko uwaga, wciąga!
Muszę stwierdzić, że każda kolejna część jest lepsza od poprzedniej, już nie mogę doczekać się czwartej!

Beata | 2016-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2016

Danka Braun z tomu na tom lepsza, rewelacyjna. O ile pierwszy tom sagi był prawdziwym romansem, o tyle tomy następne stały się przede wszystkim świetnymi powieściami obyczajowymi. Losy rodziny Orłowskich i osób z nimi powiązanych odzwierciedlają większość realnych problemów, z którymi borykają się wszystkie związki : zdrada, chęć odwetu, wybaczenie, zapomnienie, odpowiedzialność, konsekwencje naszych czynów, miłość - w każdym przedziale wiekowym - przyjaźń, zawiść, złość. Relacje między małżonkami, partnerami, między rodzicami i dziećmi, między przyjaciółmi i wrogami przedstawione w powieściach przez autorkę są bardzo żywe i naturalne i prawdziwe.

Kasia | 2015-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2015

Trzecia część historii rodziny Renaty i Roberta wcale nie kończy się "i żyli długo i szczęśliwie". To jest w niej ciekawe, czyni opowieść prawdziwą. Czytelnik może wymyślić ciąg dalszy albo zastanowić się co by było gdyby.
Poznajemy w tej części przeżycia kolejnych bohaterów i ich wpływ na losy innych.
Polecam całą serie, może będzie kolejna część.....

miki24gr | 2014-12-18
Na półkach: Eboomoje:), Przeczytane, 2014
Przeczytana: 18 grudnia 2014

Trzecia część "Historii pewnego..." napisana, jak to często bywa, trochę na siłę, niestety...Perypetie uczuciowe głównych bohaterów (w tym tomie dołączają do nich problemy syna) stają się już trochę nużące, tym bardziej, że w książce cały czas znajdują się odniesienia do poprzednich tomów. Tym, którzy czytali poprzednie tomy -książkę niekoniecznie polecam- można się obyć bez.

Kasiek | 2014-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2014

Rewelacyjna książka! Uwielbiam całą tę serię. Nie mogłam doczekać się tej częsci i trochę obawiałam się, że nie będzie tak dobra jak poprzednie, jak to często bywa przy kontynuacjach. Jednak niepotrzebnie się martwiłam. Nie mogłam oderwać się od czytania. Autorka, podobnie jak w poprzednich częściach, zachowała ten sam styl i ciekawą fabułę. Doskonale wykreowała nowych bohaterów. Do tego dodała jeszcze nagły zwrot akcji i niespodziewane zakończenie, co sprawiło, że książka jest doskonała. Ze względu na zakończenie, mam nadzieję na kontynuację. Gorąco polecam.

Gola | 2018-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2018

Jak do tej pory moim zdaniem najsłabsza część cyklu. Uratowały ją wspomnienia Barbary oraz finał. Książka nie jest zła, poziom podobny do poprzedniej ale losy Krzysztofa jakoś do mnie nie przemawiały. Ale jak się powiedziało A to trzeba powiedzieć B więc sięgam po kolejny tom. Naprawdę nie musimy się wstydzić polskich autorek i spokojnie możemy sięgać po ich utwory i nie bać się rozczarowania i mieć pewność mile spędzonego czasu. Danka Braun też jest tego przykładem.

basik | 2016-04-26

Trzeci tom o losach rodziny Orłowskich "Historia pewnego narzeczeństwa" jest dla mnie o wiele lepszy niż dwa poprzednie tomy.
Poznajemy tu dokładnie Krzysztofa, który niestety w stosunku do kobiet popełnia te same błędy co jego ojciec Robert...no cóż ma to widocznie w genach, ale mam nadzieję, że będzie tego gorzko żałował. Jego znajomość z Wiki, może nie jest tak porywająca, ale za to naturalna, miłość nie przychodzi nagle ale trwa przez długie lata narzeczeństwa, dopóki do głosu nie przychodzą geny.
Prócz Krzyśka, mamy też smutną historię życia Barbary, matki Roberta, no i oczywiście kolejne perypetie Roberta i Renaty.....tym razem to mąż jest zazdrosny i niepewny wierności żony....Brawo Renata.
Książka wyzwala dużo emocji. Są intrygi, nieporozumienia, zdrady , namiętność,dramat, smutek i radość oraz zaskakujące zakończenie.

Recenzje-w-duecie | 2014-11-04
Przeczytana: 01 listopada 2014

Jak już kiedyś wspomniałam cierpliwość nie jest moją cnotą i przy tej pozycji tez się nie popisałam :)
Nie miałam jeszcze swojego egzemplarza bo był "w drodze" i gdy zobaczyłam u znajomej, że
już dostała swój z księgarni wysyłkowej to jej go po prostu podkradłam :)

Cenię pióro Pani Braun- co myślę że wiadomo powszechnie, ale gdy otworzyłam książkę przeczytałam kawałeczek to mną lekko wstrząsnęło.... Przemknęła mi myśl: Och nie, nawet Pani Danka dała się skusić na powieść New Adult......

Nie wiedziałam czy mam ochotę na taki rozwój wypadków bo poprzednie książki autorki zachwycały dojrzałością i nieprzeciętnością.
Gdy kończyłam 2 tom miałam pewne wyobrażenie w jakim kierunku podąży autorka
- czy mnie zaskoczyła?? O tak... czy mnie porwała ..... o tak...., ale zanim zacznę swoje zachwyty parę słów o treści:

Krzysztof Orłowski, syn Renaty i Roberta, wchodzi w dorosłość. Jest podobny
do ojca - przystojny i inteligentny. W klasie maturalnej popada w nieodpowiednie towarzystwo i...

izabela81 | 2015-03-11
Na półkach: Przeczytane, 2015 rok
Przeczytana: 18 lutego 2015

W tej części znajdziemy miłość, intrygi i dramaty. Dzięki temu, że autorka wprowadziła młodsze pokolenie, nadało to książce świeżości. Po przeczytaniu tej części muszę powiedzieć: niedaleko pada jabłko od jabłoni. Syn i ojciec są tacy sami... Pani Danko, jak tak można kończyć! Po takim niejasnym zakończeniu, tym bardziej muszę przeczytać dalsze losy rodziny Orłowskich.

Ziraelka | 2014-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2014

Każda książka Danki Braun to solidna dawka emocji. I nie inaczej jest w "Historii pewnego narzeczeństwa". Trzecią część sagi o rodzinie Orłowskich czyta się świetnie, ale mnie osobiście nie porwała tak bardzo, jak poprzednie tomy. Myślę, że to z powodu nieco kulawego wątku Krzysztofa i Wiki. Mi osobiście nie bardzo przypadły do gustu ich perypetie. Choć Krzysztof zdaje się powtarzać błędy ojca i skwapliwie poddawać tej skazie niewierności, którą odznaczają się wszyscy męscy przedstawiciele rodu Orłowskich, to jednak brakuje mu magnetyzmu Roberta, a związek z Wiką wydaje się jakiś powierzchowny, wymuszony, zupełnie pozbawiony tej głębi i magii, która wypełnia trudną miłość rodziców chłopaka. Najlepsze fragmenty książki to właśnie te poświęcone kolejnym zawirowaniom w życiu Renaty i Roberta. Coś takiego jest w tej parze, że nie da się czytać o nich bez zaangażowania całym sercem.
Mimo średniej oceny tego tomu, to jednak niecierpliwie wyczekuję kolejnej części, bo trzeba przyznać, że...