Dolina Zagubionych Marzeń

Wydawnictwo: Słuchowisko.pl
Bonnemort

Parobek Maćko nie dopilnował stada kóz i boi się kary ze strony gospodyni. Wraz z nowo poznanym Rycerzykiem, skuszony wizją wielkich czynów wyrusza w świat. W lesie bohaterowie spotykają Królewnę, która szuka lekarstwa dla swojego ojca. Postanawiają jej pomóc. Okazuje się, że Król stracił swoje marzenia i nikt nie może ich odnaleźć. Maćko i Rycerzyk wyruszają na ich poszukiwanie. Wkrótce bohaterowie trafiają do Wąwozu Niespełnionych Życzeń, gdzie trafili wszyscy poszukiwacze marzeń. Spełniają się tam nieżyczenia i dzięki temu udaje im się stamtąd wydostać. Zabierają ze sobą w podróż rycerza Ciurę. Razem docierają do Doliny Zagubionych Marzeń, do której dostępu broni Strażniczka. Królewskie marzenia może uwolnić jedynie ten, kto trzy razy rozdał majątek. Maćko zrobił to, trzykrotnie oddając wszystkie pieniądze Żebrakowi. Przy okazji okazuje się, że Rycerzyk jest zagubionym marzeniem Ciury o sławie i męstwie. Wszyscy wracają do pałacu. Król odzyskuje swoje marzenia. Spełniają się również marzenia Maćka (o szczęściu) i Królewny (o ślubie z Maćkiem).

źródło opisu: http://www.exsite.pl/audiobook/page/127/

źródło okładki: http://www.exsite.pl/audiobook/page/127/