Samochodowy blok rysunkowy

Okładka książki Samochodowy blok rysunkowy Artur Nowicki
Okładka książki Samochodowy blok rysunkowy
Artur Nowicki Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Blok rysunkowy literatura dziecięca
literatura dziecięca
Blok rysunkowy
Nasza Księgarnia
2014-10-22
2014-10-22
blok rysunkowy kolorowanka łamigłówki

Okładka książki Maluch w przedszkolu Izabela Mikrut, Artur Nowicki
Maluch w przed... Izabela Mikrut, Art...
Okładka książki Skąd te krzywe usta, Bolesławie? Grażyna Bąkiewicz, Artur Nowicki
Skąd te krzywe... Grażyna Bąkiewicz,&...

"Samochodowy blok rysunkowy" zawiera 32 zróżnicowane zadania dla maluchów. Na kartach bloku dzieci będą ćwiczyć kolorowanie, rysowanie po linii, rysowanie wg instrukcji, szlaczki oraz łączenie punktów. Blok zawiera również zadania polegające na wyszukiwaniu konkretnych rzeczy i porównywaniu obrazków w celu odnalezienia różnic (tu przydałyby się kolorowe rysunki, zawierające jeszcze więcej różnic). Nie brakuje w nim również bardziej twórczych zabaw takich jak np. wymyślanie i rysowanie bohatera książki, którą czyta auto.

Zadania w samochodowym bloku są zróżnicowane pod względem trudności. Nie mogę powiedzieć, że każdy 3 latek poradzi sobie z rysowaniem po liniach czy kolorowaniem, bo wiadomo w tym wieku różnie to bywa, jednak myślę, że dla dziecka w tym wieku blok można już kupić. Każdy rodzic wie, z czym jego dziecko sobie radzi, więc poszczególne zadania może wprowadzić w odpowiednim momencie. Dzieci starsze z pewnością poradzą sobie ze wszystkimi zadaniami.

Kartki w bloku są grube i połączone ze sobą klejem, dzięki czemu możemy je wyrywać. Umożliwia to wybieranie zadań, odpowiednich dla naszego dziecka w danym momencie, czy też ich laminowanie, w celu wielokrotnego wykorzystywania. Zadania są umieszczane tylko po jednej stronie, umożliwia to ich wykonywanie również bez wyrywania kartek i zachowanie książeczki w całości. Ostatnia strona bloku jest jednocześnie podkładką, dzięki której możemy zadania zabrać ze sobą choćby na plażę by tam je rozwiązywać.

Wspomniałam wcześniej, że zadania pojawiają się tylko z jednej strony kartek. Na ich odwrocie znajdują się natomiast ciekawostki o pojazdach oraz dużo wolnego miejsca, które można zagospodarować wg własnego uznania lub pozostawić czyste - jak kto woli.

Zaczęłyśmy z Wiki (3 lata) uzupełniać zadania z bloku i muszę przyznać, że z wyszukiwaniem kotów czy też kolorowaniem to ona nie miała żadnych problemów (choć w sumie kolorowania na wspomnianej stronie jest dla niej zbyt wiele jak na jeden raz) Z odnajdywaniem różnic też sobie radzi. Natomiast zadania bardziej kreatywne, gdzie samemu trzeba coś narysować, na razie są dla niej zbyt trudne. Rysowanie wg wzoru zaczęłyśmy ćwiczyć i z domkiem idzie jej już nieźle, ale samochody to już wyższa szkoła jazdy ;) Patrząc na jej umiejętności, myślę, że blok w pełni wykorzystać będą mogły dopiero dzieci 4-letnie, ale jest to granica bardzo umowna.

Zapraszam na mojego bloga, pokazałam tam wiele zdjęć bloku, które mam nadzieję ułatwią ocenę jego przydatności dla konkretnego malucha

"Samochodowy blok rysunkowy" to zbiór rysunkowych łamigłówek, zadań pobudzających wyobraźnię i "nowoczesnych" kolorowanek w bliskiej sercu wielu przedszkolaków tematyce motoryzacji
Został wydany jako uzupełnienie całokartonowej książeczki "Co robią auta" z popularnej ostatnio serii "Opowiem Ci mamo", ale można się nim świetnie bawić także nie znając tej książki.

Janek (jako czterolatek) od razu blok polubił, bo nie jest to zwyczajna malowanka. Dość gruby papier i gruba kartonowa podkładka sprawiają, że książeczka jest zdecydowanie trwalsza niż większość typowych, "jednorazowych" kolorowanek dla dzieci. Format A4 bardziej sprzyja małej, niewprawnej rączce niż często spotykane mniejsze obrazki do kolorowania i jest bardzo praktyczny - najciekawsze strony "Bloku.." można skserować dla grupy dzieci lub zalaminować do wielokrotnego rozwiązywania - co na pewno zrobimy!

Małego rysownika do działania inspirują ciekawe zadania z różnymi autami w roli głównej. Co ważne - nie wszystkie polegają na mało twórczym, choć przydatnym, jeśli chodzi o "wyrabianie" ręki połączeniu kropek, czy uzupełnieniu szlaczków, ale wiele z nich daje pole do popisu dla wyobraźni i pozwala rozwinąć potencjał artystyczny

Książeczka nie ustrzegła się drobnych wad, ale najważniejsze jest jednak zaciekawienie przedszkolaka i stymulowanie go do aktywności
Polubiłam ją, bo zachęca do wymyślania własnych rozwiązań zadań takich jak dokończenie rysunku, domalowanie ciekawego bagażu, trasy wyścigu, auta ukrytego pod śniegiem, pokolorowania i wycięcia wyjątkowych, osobistych puzzli...

No i jest o pojazdach!
Janek zdecydowanie poleca :)

Spisała mamajanka
Więcej:

Janek...

• Dla dzieci
  • 000 - Dla Lilo
  • 000 - Posiadam
  • 2015 dla dzieci

Dodaj cytat z książki Samochodowy blok rysunkowy