Dziedzic Zaklinaczy

Tłumaczenie: Dorota Dziewońska
Cykl: Kroniki Dziedziców (tom 4)
Wydawnictwo: Galeria Książki
The Enchanter Heir
raven

Brutalny atak na dobrze prosperującą komunę Wajdlotów nazwano masakrą z Thorn Hill. Jonah Kinlock przeżył, lecz nie wyszedł z tego bez szwanku: podobnie jak inne ofiary, Jonah ma niezwykłe magiczne moce, które dają mu przewagę nad członkami normatywnych gildii. W wieku siedemnastu lat stał się najgroźniejszym zabójcą w Wilczej Jagodzie, organizacji polującej na niezmarłych, czyli na cienie.Emma Claire Greenwood dorastała w zupełnie innym świecie, wychowywana przez dziadka, który uczył ją muzyki, a nie magii. Niepokorna, zbuntowana nastolatka włóczy się po klubach aż do dnia, kiedy znajduje dziadka umierającego, ściskającego w ręku list z ostrzeżeniem, że Emma może być w niebezpieczeństwie. Idąc za radą dziadka, dziewczyna trafia do świata Jonaha – i zarazem w krainę sekretów i niewyjaśnionych spraw.Czy Thorn Hill istotnie było pokojową komuną? Czy może, jak twierdzi Gildia Czarodziejów, stanowiło kryjówkę terrorystów z niższych gildii? Podejrzenia czarodziejów narastają, kiedy zaczynają ginąć członkowie normatywnych gildii. Czarodzieje oskarżają Wilczą Jagodę i podsycają napięcia między grupami Wajdlotów. Jonah i Emma spieszą się, by odkryć prawdę o Thorn Hill, pełni obaw, że ten, kto zaplanował tamtą masakrę, może uderzyć ponownie.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.galeriaksiazki.pl/dziedzic-zaklinaczy-k...»

minionek | 2015-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2015

Kiedy zaczynałam czytać czwaty tom Kronik Dziedziców, zastanawiałam się co to jest. Gdzie podziali się bohaterowie z poprzednich trzech tomów, do których byłam bardzo przywiązana. Z mbiejszym entuzjamzem czytałam pierwsze strony, ale potem co się działo....Po prostu eciągnęłam siè na maksa i już nie było odwrotu. Ta książka mnie pochłonęła. Btło mi smutno, kiedy poznałam historię Jonaha i pozostałych ocalałych z Thorn Hil. Byłam też bardzo wkurzona na tych du...idiotów niektórych z gilgi normatywnych i myślałam, że zaraz wejdę tam do nich i spuszczę im łomot! Wiem, jak sir czują, ponieważ miewam takie sytuację. Fabuła rozkręcała się powoli, bo musiałam poznać wszystko od początku, ale to wielki +. Jak przy czytaniu pierwszego tomu Darów Anioła. Więc świetnie. Co do bohaterów, wykreowani świetnie, zwłaszcza Jonah, Emma, Natalie i DeVires oraz pozostali szczególnie z Ostoji. Cięte riposty, humor. Przy momentach rozmów o błachych sprawach, śmiałam się z wypowiedzi bohaterów. I pani...

Rachel3 | 2015-03-18

Ech... Zawiodłam się strasznie. Miętosiłam to ponad dwa tygodnie, a wszystko wskazuje na to, że mam przed sobą jeszcze jedną podobną część... Naprawdę nie rozumiem, jak można po dwóch naprawdę dobrych pierwszych tomach tak zepsuć serię. Choć w sumie, rozumiem - w tym przypadku chodzi o dwie postacie do wykreślenia i to grubym, czerwonym markerem. Mary Su... Madison po transformacji oraz Jonah'a, bo dennym do granic możliwości "zabójcom ze skrupułami rozwalającym 10 przeciwników naraz" zdecydowanie dziękujemy, nie wpuszczamy. Droga Autorko, kiedy tworzy się zasady w świecie przedstawionym, to nie po to, by główni bohaterowie w myśl specjalnego traktowania ot tak sobie je łamali - a to dotyczy obu wymienionych postaci.

No i Sepha było baaardzo mało, mniej nawet niż w "Dziedzicu Smoka". Autorka tak go tylko pokazała w dwóch czy trzech scenach, żeby fani za bardzo nie narzekali, żadnego wpływu na fabułę nie miał :/

Kasiulek | 2015-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2015

Po lekturze trzeciej części „Kroniki Dziedziców”, Dziedzicu Smoka, która według mnie była najsłabszym do tej pory tomem serii, przyszła pora na Dziedzica Zaklinaczy, który już czekał u mnie na półce. Czy lekki niesmak i zawiedzenie, które pozostało po poprzedniej części pozostało i przeniosło się na kolejną część?
Atak na komunę Wajdlotów, nazwaną później masakrą w Thorn Hill, spowodował, że niewiele osób przeżyło. Jonah Kinlock, jako jeden z tych nielicznych również nie wyszedł z tego bez szwanku. Chłopak ma niezwykłą, największą jak się okazuje moc. Mając zaledwie siedemnaście lat staje się najgroźniejszym w Wilczej Jagodzie, organizacji, która to poluje na cienie.
Pojawia się nowy bohater, Emma Claire Greenwood, która wiedzie nad wyraz spokojnie życie u boku dziadka, który uczy ją muzyki. To dość zbuntowana nastolatka, która robi, co chce i wraca do domu, kiedy chce. Dopiero pewne wydarzenie, które powoduje, że odnajduje go umierającego powoduje jej zmianę w zachowaniu. W dłoni...

książek: 2039
rumiko | 2016-04-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Fantasy
Przeczytana: 30 grudnia 2015

Nie wiem, czy był sens pisania tej części, gdy trzy poprzednie tak dobrze wyszły. Tom 4 wydaje się nieco wymuszony, jest zdecydowanie najsłabszy z dotychczasowych.
Prawdę powiedziawszy nie wnosi prawie nic nowego i prawie nic pozytywnego nie jestem w stanie na jego temat napisać. Wyłącznie to, że ponownie pojawiają się bohaterowie z poprzednich tomów.
Tzw słaby średniak.

Ewelin Stolarczyk | 2015-05-13
Przeczytana: 10 maja 2015

Kolejna część fantastycznej serii Kroniki Dziedziców! W tej są opisane historie chłopaka i dziewczyny, których losy zostają połączone. Gorąco polecam!!!

Katarina | 2015-01-12

Po lekturze poprzedniej części kronik dziedziców myślałam, że to koniec. Właściwie to chyba miał być koniec, ale autorka uległa prośbom czytelników i tak powstał Dziedzic zaklinaczy. Powiem szczerze, że ja cieszę się z takiego obrotu sytuacji. Dla mnie była to najlepsza część serii. Wprowadzenie bohaterów, którzy mieli dodatkowe moce była świetnym pomysłem i umiejętnie było to wplątane we wcześniejszą akcję. Poza tym bardzo lubię bohaterów. Jonah jest jedyny w swoim rodzaju, z mnóstwem konfliktów wewnętrznych. W jego przypadku to naprawdę plus. I główna bohaterka. Zwykle w takiej sytuacji uważam je za idiotki, ale Emma jest inna. Ona działa. Nie czeka na nie wiadomo kogo, żeby przybiegł jej z pomocą, tylko sama rozwiązuje swoje problemy, ucieka przed niebezpieczeństwami i co tam się jeszcze nawinie. Jeśli miałabym być bohaterką książki, to zdecydowanie wolałabym być taka jak Emma niż jakaś księżniczka czekająca w wieży.

Książka zdecydowanie na plus. Naprawdę mnie wciągnęła, a to...

Sansenoi | 2015-09-28
Przeczytana: 28 września 2015

Kolejna część "Dziedziców". Początek książki ciągnął mi się w nieskończoność. Wiem, że zawsze musi być jakiś wstęp, ale zupełnie nie mogłem złapać klimatu książki w początkowych rozdziałach. Później robi się ciekawiej, czasami bardzo naiwnie, ale mimo wszystko ciekawiej. Miła rozrywka, choć ogólnie spodziewałem się odrobinę więcej ;)

Margot Oniszczuk | 2015-01-10

Jak dla na razie najciekawsza z wszystkich ksiazek o dziedzicach.. Jestem bardzo ciekawa jak rozwinie sie ralacja miedzy Emma a Jonah .

Cassie | 2016-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2016

Książka nie dorównuje poprzednim częściom serii. Po trzecim tomie nastawiłam się na coś równie interesującego, i to od samego początku. Wysokie wymagania początkowe jednak mnie zawiodły. Książka przez dobre sto stron była uciążliwym mieleniem tekstu. Jestem naprawdę cierpliwym czytelnikiem, więc mi nie robiło to szczególnej różnicy, ale i tak w środku moje alter ego aż skakało w miejscu i wykrzykiwało: "No kiedy wreszcie zacznie się jakaś PORZĄDNA akcja?!". Gadzina wewnątrz mnie z kolei bardzo szybko chce dostać coś mocnego... Cieszę się jednak, że Dziedzic Zaklinaczy w końcu się rozkręca, dzieje się sporo, jest nawet trochę dreszczy podczas lektury (aczkolwiek leciutkich, taki wręcz cień ciarek). Tak więc, jak mówi moja ocena - książka jest dobra, ale do grona świetnych, wspaniałych, czy wręcz genialnych baaardzo jej daleko.

lajcik_bajcik | 2017-01-14
Przeczytana: 13 stycznia 2017

Trochę bardziej wolałam poprzednie części. Dłużej zajęło mi oswojenie się z nowymi bohaterami i sytuacją. Z tego co czytałam, Chima napisała tę część i V z powodu nacisku fanów i wydawnictwa. Kilkuletnia przerwa między wydaniem kolejnych części jest odczuwalna w sposobie pisania. Jednakże muszę pochwalić genialne wplecenie nowych instytucji i postaci do już istniejącego świata, gdzie w poprzednich częściach nie było o nich wzmianki. Wspaniale wykonana robota.
Muszę ostrzec przyszłych czytelników, by od razu przygotowali sobie V część do czytania, ponieważ zakończenie jest przerwane w samym środku wydarzeń więc kolejną część zaczyna się jak następny rozdział. Brak jakiekolwiek przeskoku. Ale i tak, warto czytać ponieważ zachodzą ciekawe zmiany w charakterach bohaterów z poprzednich części.
Magia sagi została zachowana! :)