Czapki z głów

Wydawnictwo: ALFA-ZET
historyczna

Bellew znajduje swój azyl w szpitalu... Dopiero tu czuje się wolny, może odpocząć od ścigających go zdarzeń i wspomnień. O swoim życiu opowiada sąsiadowi z sali - pisarzowi. To mężczyzna, którego losy potoczyły się nie tak, jak tego pragnął, który buntuje się przeciw absurdalnym prawom i przepisom, stara się odnależć jakiekolwiek szansę na przyszłość... Pomagają mu w tym kobiety, pomagają i przeszkadzają, wywierając równocześnie istotny, może nawet decydujący wpływ na jego życie. Strumień świadomości wypełnia korytarze szpitala, a my, czytelnicy, współczując bohaterowi, odnajdujemy w jego przygodach własne rozterki i dylematy, chwilami utożsamiamy nasze uczucia z jego rozczarowaniem, zachwytem, ironią... Wspaniała, współczesna proza przeznaczona dla każdego, kto chce zrozumieć samego siebie.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

Koara | 2011-05-19
Przeczytana: 2010 rok

Ta książka ma w sobie to 'coś'. Trudno ją opisać, ale przeczytać warto. Pozostaje w pamięci i daje od myślenia.

kaleksandrax | 2015-11-08
Edd | 2015-07-04