Niepokorny. Jego Walka

Tłumaczenie: Anna Hikiert
Cykl: Naznaczeni Mężczyźni (tom 3.1)
Wydawnictwo: Amber
Rome: A Marked Men Novel
niepokorny, walka, miłość, trauma, wojsko
HouseOfReaders

Piękne i wzruszające uczucie leczy lęk i poczucie winy dwojga młodych ludzi… CORA: wszyscy myślą, że jestem twarda, nawet chłopcy, z którymi pracuję w salonie tatuażu. Skąd mają wiedzieć o moim złamanym sercu? I niech tak zostanie. Nie powtórzę tamtego błędu, nie dam się więcej zranić. Jeśli jeszcze kiedyś się zakocham, to w porządnym, spokojnym facecie, bez bagażu mętnej przeszłości. Takim,...

Piękne i wzruszające uczucie leczy lęk i poczucie winy dwojga młodych ludzi…

CORA: wszyscy myślą, że jestem twarda, nawet chłopcy, z którymi pracuję w salonie tatuażu. Skąd mają wiedzieć o moim złamanym sercu? I niech tak zostanie. Nie powtórzę tamtego błędu, nie dam się więcej zranić. Jeśli jeszcze kiedyś się zakocham, to w porządnym, spokojnym facecie, bez bagażu mętnej przeszłości. Takim, który nie boi się zaangażować. Na pewno nie kimś takim jak Rome Archer…

ROME: nie tak wyobrażałem sobie odejście z wojska. Myślałem, że to będzie koniec wspomnień. Koniec wyrzutów sumienia. Ale w domu spadł na mnie nowy cios. Nie umiałem się z tym uporać, chociaż próbowałem
– w zbyt wielu barach, zbyt wielu łóżkach. Nie umiałem odnaleźć niczego, co nadałoby mojemu życiu sens. Sam nie potrafi łbym tego zrobić nigdy. Wtedy spotkałem Corę Lewis…

źródło opisu: Amber, 2014

źródło okładki: www.amber.pl

kryminalnakuchnia | 2017-07-02
Na półkach: Przeczytane, New Adult

Książki Jay Crownover z reguły są miłe, łatwe i przyjemne. Idealne na senne popołudnie lub jako plażowy czasoumilacz.

Od reguły są też wyjątki, bo niestety tym razem Pani Crownover się nie popisała.

Książka "Niepokorny. Jego walka" zupełnie do mnie nie przemówiła. W moim odczuciu była ona nie tylko naciągana, ale wręcz nudna. Historia jakich wiele, historia, którą czyta się bez większych emocji i zainteresowania.

Cora i Rome to bohaterowie znani mi z poprzednich tomów i szczerze mówiąc bardzo byłam ciekawa ich historii. Niestety autorka zrobiła z c charakternej i ostrej Cory bezpłciowe dziewczę, a z walecznego i nieustraszonego wojskowego, chodzącą ofiarę.

Gwoździem do trumny, w przypadku „Niepokorny. Jego walka”, jest zdecydowanie okładka, która nie dość, że nie zachęca, to jeszcze przedstawia dwójkę przypadkowych ludzi. Szkoda, że osoba odpowiedzialne za wydanie książki nawet jej nie przeczytała. Może wtedy wiedziałaby, że Cora ma krótkie włosy i jest cała w tatuażach, co...

| 2014-11-22

Nie ma tendencji spadkowych, jak niektóre książki z innych serii... Moim zdaniem, przebiła "Zaryzykuj ze mną" i "Zaryzykuj miłość" ;)
Nie da się ukryć, że ta książka jest... Trochę bardziej problematyczna... Ta książka ma sprawić, żeby czytelnik się zastanowił nad tym, co nęka Corę i Rome'a... Nad ich przeszłością!
Polecam wielbicielom NA!

Kasiek | 2014-11-20
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 20 listopada 2014

Książka dobra, choć historia uczucia głównych bohaterów jest jedną z wielu do siebie podobnych. Oboje zupełnie różni, po przejściach, początkowo podchodzą do siebie sceptycznie, jednak wkrótce wybucha między nimi namiętność, a z czasem może i coś więcej. Nie brakuje konfliktowych i emocjonalnych sytuacji. Mimo, że historie przedstawiane w poszczególnych częściach tej serii są w gruncie rzeczy od siebie niezależne, dobrze jest czytać je po kolei, gdyż wszyscy bohaterowie poprzednich części mają duży wpływ na losy głównych postaci.

geena | 2014-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2014

Nie przepadam za czytaniem serii "od środka", mam wtedy poczucie, że nie wiem wszystkiego i targają mną okrutne macki irytacji. Gdy sięgałam po Niepokornego - byłam pewna, że tak jak głosi okładka - jest to pierwszy tom tejże historii. Jakież było więc moje zdziwienie, gdy przypadkiem okazało się, że Niepokorny, to nie pierwszy, a tak naprawdę trzeci tom z serii o braciach Asher, zapoczątkowanej przez popularnego "Buntownika", którego nie czytałam. Cóż, zdarza się, prawda? Jak wspomniana nieznajomość przeszłości bohaterów wpłynęła na przyjemność lektury oraz co takiego myślę o stylu Jay Crownover - o tym poniżej.

"(...) nic nie staje się prostsze. Musisz się po prostu nauczyć z tym żyć."[s. 96]
Rome Asher, po 10 latach wraca ze służby w zawodowym wojsku i nie potrafi odnaleźć się w "zwykłym życiu". Dręczą go wojenne koszmary, przykre wspomnienia i wyrzuty sumienia. Kiedyś prawdziwy opiekun i wierny kompan, teraz - połamany psychicznie, jest prawdziwym utrapieniem dla swoich braci...

Ranech | 2014-12-20
Na półkach: Przeczytane, 2014, Posiadam, Romanse
Przeczytana: 10 listopada 2014

Pierwsza część opowieści Rome'a i Cory.
Bardzo długo czekałam na tą część, a to dlatego, że ciekawiła mnie przeszłość Cory już w poprzednich tomach serii. Co jej się stało? Kto ją tak skrzywdził? Co ukrywa? Tak samo byłam ciekawa Rome'a, niby znamy bohaterów z poprzednich książek, ale ta ciekawość i wizja, że będą w końcu głównymi bohaterami, będę mogła ich poznać dokładnie..
Ta część skupia się głownia na ich przeszłości i zagubieniu Rome'a po odejściu z wojska.

Seria "Marked Man":
1. Buntownik (Rule)
2. Zaryzykuj ze mną cz.1 (Jet)
2. Zaryzykuj miłość cz.2 (Jet)
3. Niepokorny. Jego Walka cz.1 (Rome)
3. Niepokorny. Jego Siła cz.2
4. Wierny. Jego próba cz.1 (Nash)
4. Wierny. Jego droga. Cz. 2 (Nash)
5. Rowdy, tom 1
5. Rowdy, tom 2
6. Asa, tom 1
6. Asa, tom 2

Gabriela P | 2014-12-02
Przeczytana: 01 grudnia 2014

W ostatnim czasie do romansów wszelakich podchodzę niebywale ostrożnie. Raz, że chyba brak mi prostego szczęścia, a dwa... im więcej naprawdę dobrych książek, tym większe wymagania. Względem tego gatunku mam je zawsze raczej niewielkie, jestem wstanie przymknąć oko na wyjątkowo wiele, szczególnie, gdy romans jest tylko częścią składową całości. Ale co w przypadku, kiedy stanowi temat przewodni? Wtedy, moi drodzy, zaczynają się schody... Niekiedy nie do przejścia.

Względem książki „Niepokorny. Jego walka” autorstwa Jay Crownower miałam raczej dobre przeczucia. Usłyszałam, że głównym bohaterem jest ex żołnierz, który średnio dobrze znosi przeniesienie się z wojska z powrotem do cywila, i tak naprawdę nic innego nie było mi potrzebne na zachętę. Niepokoiło mnie tylko, że książka ta jest tomem trzecim cyklu „Naznaczeni mężczyźni”. Znajomość poprzednich części miała podobno nie wadzić, więc zaryzykowałam.
Rome Archer to zagubiony, wściekły na rzeczywistość mężczyzna, który oprócz...

Książniczka | 2014-10-07

"Rome Archer był żywiołem, z którym trzeba się było liczyć - wzburzonym morzem ponurych myśli i niebezpiecznych demonów, udręczoną duszą szukającą swego miejsca we wszechświecie."

Nie jestem w stanie polubić jakiejś książki, zachwycić się nią, jeśli nie oczarują mnie bohaterowie. Cora i Rome przekonali mnie do siebie wszystkim. Może właśnie dlatego, że tak daleko im do jakiegokolwiek ideału. Rome to złamany wojownik, z tak wielkim obciążeniem po powrocie z Afganistanu, że już nie radzi sobie z życiem i ze sobą, jest agresywny i rani wszystkich wokół, także osoby sobie najbliższe. A jednocześnie to wciąż porządny, dobry facet.

A Cora? Drobna osóbka z tatuażami i tunelami w uszach, uwielbiająca przekłuwać innym i sobie różne części ciała. Jest nieustraszona, zadziorna i ma niewyparzony język, a na zachowanie Rome`a reaguje...oblaniem go piwem. Zawiedziona i zraniona, szuka mężczyzny idealnego, kóry będzie ją kochał, wspierał i trwał przy niej do końca życia.

Rome i Cora nie pasują...

Lenka | 2016-01-18
Przeczytana: 17 stycznia 2016

Nic specjalnego. Czytałam o wiele lepsze romanse.
Właściwie największy minus tej książki (a być może i całej serii, którą zamierzam przeczytać do końca) to bohaterowie. Byłam nimi zachwycona czytając Buntownika, teraz widzę, że wszyscy, co do jednego są jak przez kalkę. Różnię się tylko posiadanymi problemami, czy traumatycznymi doświadczeniami. Poza tym, każdy z paczki przyjaciół jest oddany, wierny, skory do poświęceń, empatyczny, bla, bla, bla... Co więcej, każdy z nich wyraża takie same górnolotne złote myśli prosto z serca. Bez względu na to czy jest to tatuażysta, żołnierz, studentka, pielęgniarka, czy stary barman, każdy z bohaterów jest równie uduchowiony i pięknymi, rozbudowanymi monologami wyraża swoje uczucia.
W tej części wkurzało mnie to bardzo mocno.
Ale żeby nie było, że tylko krytykuję - książka jest łatwa i przyjemna w odbiorze jak na romans przystało, a sam pomysł na ex wojskowego jako głównego bohatera uważam za bardzo dobry.

Martoonia | 2015-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2015

Niepokorny… Taki to właśnie jest Rome Archer. Powracając do kraju po odbyciu wojskowych misji zagranicznych musi zacząć układać życie od nowa, z pozoru wydawało by się to łatwym zadaniem, niestety do takich nie należy. Połową sukcesu byłaby chęć przyjęcia pomocy od innych, ale do tego też trzeba dojrzeć i sobie na to pozwolić. Ale w pewnym momencie na jego drodze pojawia się Cora – dziewczyna, która nie lituje się, ale działa i to z dużym przytupem ;) Zrządzenie losu, niespodzianka gotowa, ale czy zdołają zjednoczyć siły w tej walce i dalej walczyć już razem?
Po „Buntowniku” jak na razie według mnie najlepsza część całego cyklu, bohaterowie charakterni, ale nie nudzący. Polecam, do ogarnięcia w jeden dzień

AngelFire | 2015-05-03
Przeczytana: 01 maja 2015

Kolejny uparty Asher,którego może poskromić tylko miłość.

Cora ma silną osobowość.Mimo iż na taką nie wygląda bo uwielbia różowe i jaskrawe rzeczy.Nawet jej motor jest różowy.Jest też niezwykle uparta i da się wykiwać.W końcu na swojej drodze spotyka równego sobie przeciwnika.

Rome wrócił po dziesięciu latach z wojska.Nie jest mu łatwo gdy jego brat kłóci się z rodzicami a jego brygada umiera na polu walki.Swoje smutki topi w alkoholu.I robił by to dalej gdyby na przeszkodzie nie stanęłaby Cora.Liliput jak ją nazywa Rome.Jest to strasznie uparta dziewczyna.Potrafi się z nim nieźle kłócić.W końcu zaczyna ich łączyć coś więcej niż skłonność do kłótni.To coś zmieni ich życie już na zawsze.

W tej opowieści plus za postacie.W końcu jakaś mocna dziewczyna.Oczywiście lubię pozostałe ale Cora ma mocny temperament czego innym czasami brakuje.