Forsycja

yootsuu | 2016-07-28
Przeczytana: 26 sierpnia 2015

'Dwie wieże' to moja ulubiona część z filmowego ekranizacji trylogii, dlatego miałam duże oczekiwania po książce i nie zawiodłam się. historia idzie dalej, atmosfera się zagęszcza, bo bohaterowie są coraz bliżej osiągnięcia celu - zniszczenia pierścienia. jednak im bliżej, tym trudniej, na wszystkich bez wyjątku czekają wyzwania i walka o życie.

z książki Tolkiena emanuje pragnienie i umiłowanie przygody, poświęcenie, dobro, stojące przeciwko złu; jego bohaterowie, choć nie bez wad, to postacie lojalne, o własnych charakterach. i tak, rycerze są rycerscy, elfy majestatyczne, a krasnoludy chętne do walki - ale nie są tylko bezbarwnymi, stereotypowymi postaciami.

Władca Pierścieni to wspaniała przygoda. nikt mi nie wmówi, że jest inaczej.

Silm4ril | 2015-08-05

Pierwszy etap wyprawy za nami, pora na etap drugi.

Wraz z członkami Drużyny Pierścienia kontynuujemy szaloną podróż do Mordoru. Po drodze napotkamy wielu nowych znajomych: jednych przyjaznych, innych - wręcz przeciwnie...

Historia rozkręciła się już na dobre, a zatem wszystkiego jest tu więcej. Więcej cudownych, opisanych z pietyzmem lokacji, więcej pełnokrwistych, interesujących bohaterów, więcej spektakularnych bitew i politycznych ruchów, wreszcie - więcej zagrożeń, czyhających na każdym kroku.

Jedyne czego zabrakło, to tajemnica i napięcie, które były głównymi atutami "Drużyny Pierścienia". Niemniej, opowieść w dalszym ciągu chwyta za serce i jest godna najwyższego szacunku. Strach, śmiech, smutek, zachwyt, refleksja - jest tu wszystko. Dla każdego wielbiciela fantastyki (i nie tylko) - pozycja obowiązkowa.

Wroobel | 2017-08-24
ld_111 | 2017-04-19