Alkoholizm, grzech czy choroba

Okładka książki Alkoholizm, grzech czy choroba Wiktor Osiatyński
Okładka książki Alkoholizm, grzech czy choroba
Wiktor Osiatyński Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry literatura piękna
Wydawnictwo Iskry
2005-01-01
2005-01-01
9788320717853
alkoholizm AA

Okładka książki Ludzkie sprawy. Pyta i odpowiada Wiktor Osiatyński Wiktor Osiatyński, Dorota Wodecka, Ewa Woydyłło
Ludzkie sprawy... Wiktor Osiatyński,&...
Okładka książki Psychologia Okrągłego Stołu Andrzej Friszke, Janusz Grzelak, Mirosław Kofta, Adam Leszczyński, Wiktor Osiatyński, Janusz Reykowski
Psychologia Ok... Andrzej Friszke, Ja...

Bardzo dobra książka dla każdego, kto chce się bliżej rozeznać w tematyce uzależnień. Dobra pozycja dla alkoholików. Niesie nadzieję.

Pozycja zdecydowanie obowiązkowa dla każdego kto ma problem z alkoholem . Bardzo jasno i czytelnie napisana , są to zresztą doświadczenia samego autora . Mi bardzo pomogła zrozumieć kilka zachowań jakie mają ludzie uzależnieni i co ważniejsze dowiedzieć się dlaczego tak się zachowują . Jest to pierwsza książka Pana Osiatyńskiego jaką przeczytałem , już zamawiam kolejne .

Lepsza niż "Alkoholizm i grzech i choroba i...". Opisano tu wszystko bardziej prosto, bez religijnych wstawek i spekulacji.

Zbiór przemyśleń i doświadczeń własnych autora, a także przeprowadzonych przez niego wywiadów z autorytetami w dziedzinie terapii uzależnień. Niektórym jej struktura może się wydać zbyt luźna, innym treść zbyt podstawowa i "oczywista", ale w polskiej rzeczywistości początku lat 90-tych szybko stała się pozycją kultową, odkłamującą wiele dominujących wówczas (i w medycynie, i wśród ludzi) stereotypów na temat przyczyn i metod leczenia uzależnień, podkreślającą rolę grup samopomocowych (AA) i otwierającą okno na świat (opis sposobu organizacji i metod leczenia uzależnień w USA).

• Uzależnienia
  • Przeczytane 2014
  • Studia
  • Psychologia
  • Alkoholizm

Dodaj cytat z książki Alkoholizm, grzech czy choroba