Otwórz oczy, zaraz świt

Okładka książki Otwórz oczy, zaraz świt Mateusz Czarnecki
Okładka książki Otwórz oczy, zaraz świt
Mateusz Czarnecki Wydawnictwo: Al Revès literatura piękna
Al Revès
2014-10-04
2014-10-04

Okładka książki Bądź Agile. Zwinnie o HR i Employer Brandingu Mateusz Czarnecki, Marcin Olszewski, Olga Żółkiewicz
Bądź Agile. Zw... Mateusz Czarnecki, ...

Indyjska podróż w głąb samego siebie

Bohater ok. 30-latek, będący do tej pory jedynie w związku, na zasadzie "friends with benefits", wyjeżdża do Indii, gdzie zakochuje się na zabój, w każdej poznanej kobiecie. Na szczęście były tylko 2 (; co nie zmienia potrzeby traktowania opowieści z przymrużeniem oka, choć w teorii jest to relacja z prawdziwej podróży. Po drugie, spostrzeżenia o Indiach wygłaszane jak prawdy objawione. Szybko się czyta - jeden z nielicznych plusów. Książka nie wniosła niczego do mojego życia.

Wartościowa lektura która mówi o tym, że najważniejsze to być a nie mieć. Osadzona w gorącym klimacie Indii i rzeskim, górskim powietrzu Tybetu.

Polecam, bardzo! Piękna podróż do Indii i wgłąb siebie! Przeczytałam w ciągu jednej nocy.

"Czasem stary świat musi się nam zawalić, byśmy mogli zbudować nowy. Na własnych zasadach." Jak na punkt życia w którym jestem, trafia w samo sedno. Miło też, że można ją zamówić z autografem autora.

Szybko, przyjemnie się się czyta. Lektura z cyklu "pracuję w korpo, chcę coś zmienić itp", ale polecam.

Już nie pamiętam gdzie pierwszy raz spotkałam się z tą książką- jedno jest pewne- tytuł i okładka urzekły mnie od razu.
Jako zagorzała maniaczka tematu Indii- musiałam ją oczywiście przeczytać.
Autor ma ciekawy styl pisania i chociaż duchowość jest dla niego ważna ja nie mogłam do końca wciągnąć się w tę atmosferę, klimat...
Zabrakło Mi odrobiny więcej Indii w Indiach- przede wszystkim opisów niezwykłych miast w których autor przebywał, kolorów, zapachu i kultury.

Jako zagorzała maniaczka tematu Indii- musiałam ją oczywiście przeczytać.
Zabrakło Mi odrobiny więcej Indii w Indiach-...

Bardzo inspirująca historia. Współczesna i super życiowa. Dotyka poważnego problemu wielu ludzi około 30tki i nie tylko. Po co żyjemy? Czy faktycznie jesteśmy szczęśliwi? Co nas uszczęśliwia? Gdzie tak gonimy? Dla mnie był to powrót do kolorowych Indii, które kocham... przeczytałam w 2 dni i książka dała mi wiele dobrych emocji. Polecam

Tę książkę wymarzyłam sobie pod choinkę. Jak widać musiałam jakimś dobrym uczynkiem przekonać Świętego Mikołaja, aby mi ją podarował. Długo się do niej zabierałam, zawsze znajdowałam co ciekawszego do zrobienia. Teraz jednak wiem, że najciekawsze zostawiłam na koniec. Z pozoru banalna historia, ale jednak urzekająca. Gdy pomyślę o Indiach, to widzę je tak jak opisał je autor. Przepiękne. Trochę zaczynam się niecierpliwić czekając na dalsze losy Teo. Mam tylko nadzieję, że warto czekać.

Gdy się wszystko wali, to najlepszy moment, aby zacząć szukać siebie. Autorowi udało się postawić kilka ciekawych tez i wywołać zastanowienie nad samym sobą. A także przemycił, że chociaż warto korzystać z chwili i okazji, to nie można się w nich bez reszty zatracać, uzależniać się od jednego, oczekiwanego rezultatu.
I tylko jak na taką książkę, to jej fabuła za bardzo będzie. Nic nas nie goni, mamy poszukać siebie.

I tylko jak na taką książkę, to jej fabuła za bardzo...

Ach te kobiety!

Ach te kobiety!

Treści książki nie będę streszczać, a moja ocena? Nie potrafię znaleźć słów aby ją ocenić, bo nie można i właściwie przez pewien czas nie powinno się sięgać po nic innego. To jest książka do przemyśleń i znalezienia samego siebie w sobie.

• 2015
  • 2015