Jack Aubrey i Stephen Maturin, weterani wielu bitew, powracają na akweny, gdzie rozpoczęła się ich wspól­na morska przygoda. Jack służy obecnie jako kapitan okrętu liniowego, wysłanego na Morze Śródziemne celem wzmocnienia dywizjonu blokującego Tulon, a wojna, w której przyjdzie mu wziąć udział, jest o wiele dłuższa, trudniejsza i bardziej wyrachowana od błyskotliwych akcji, w których celował jako mło­dy dowódca fregaty. Nieoczekiwany splot wydarzeń sprawia, że Jack oraz Stephen rozpoczynają niebez­pieczną misję pośród greckich wysp, którą zwieńczy zacięta, pasjonująca bitwa, która ma niewiele sobie równych w całym cyklua

Maria C | 2016-10-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane