Dragon Rider

Wydawnictwo: The Chicken House
angielski
usiaczek7

Firedrake, a brave young dragon, his loyal brownie friend Sorrel and a lonely boy called Ben are united as if by destiny. Together, they embark on a magical journey to find the legendary place where silver dragons can live in peace forever. With only a curious map and the whispered memories of an old dragon to guide them, they fly across moonlit lands and seas to reach the highest mountains...

Together, they embark on a magical journey to find the legendary place where silver dragons can live in peace forever. With only a curious map and the whispered memories of an old dragon to guide them, they fly across moonlit lands and seas to reach the highest mountains in the world.

Along the way, they discover extraordinary new friends in unlikely places and a courage they never knew they had. Just as well, for the greatest enemy of all is never far behind them – a heartless monster from the past who’s been waiting a very long time to destroy the last dragons on earth.

A big-hearted story of heroism, friendship and adventure.

źródło opisu: okładka

magicznykrzysztof | 2011-08-18

Książka jest wybitnie dla dzieci (nawet główny bohater jest dzieckiem, bodajże ok. 10-letnim) i przez ten pryzmat powinna być oceniana. Uważam, że poniższe oceny (zapewne wystawione przez dorosłych/nastolatków) są zdecydowanie zbyt surowe. Wiadomo, że starsi czytelnicy nie wczują się tak w ten bajkowy świat, dopatrzą się jakiś niedociągnięć lub temat wyda im się nieoryginalny, ale nie zapominajmy, że adresatem tej książki są przede wszystkim dzieci. A książka będąc napisana łatwym językiem i zawierająca sporo przygód i wartkiej akcji powinna im przypaść do gustu.
Sam książkę przeczytałem bodaj w wieku 10 lat. Jestem pewny, że gdybym czytał ją teraz zapewne nie spodobałaby mi się, jednakże mam tyle zaufania do swojej osoby sprzed paru lat, że z czystym sumieniem mogę tę książkę polecić.

EchoX | 2014-02-27
książek: 2060
Karambola | 2016-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2016

"W takiej małej głowie nie zmieści przecież zbyt wiele rozumu."

"Smoczy ogień zamigotał. Płomienie zaczęły przygasać, aż zniknęły w ciemnościach, jakby pożarte przez jakieś czarne zwierzę. Tylko jedno było w stanie tak szybko ugasić smoczy ogień: smutek."

"Ale duzi nie słuchają małych, prawda?"

"Wy, ludzie, używacie nosa tylko wtedy, kiedy musicie go wydmuchać w chusteczkę."

"To typowo ludzka impertynencja, żeby inne żyjące stworzenia zamykać w klatkach!"

"My, ludzie, nigdy do końca nie wierzymy, że coś istnieje, dopóki tego nie dotkniemy."

"Można popaść w gorsze towarzystwo niż smok i kobold, prawda?"

"Ludzie boją się tego, czego nie znają, a w szczególności, jeśli to coś jest większe niż oni sami."

chabrowaczytelniczka | 2012-02-25
Przeczytana: 28 stycznia 2012

Tym razem postanowiłam cofnąć się choć trochę w czasie i wypożyczyłam sobie książkę dla dzieci. Postawiłam na znaną sobie z ,,Atramentowej Trylogii” Cornelię Funkę. Historia opowiada o wyprawie jaką muszą odbyć smok Lung, Ben i kobold Siarczynka, aby odnaleźć pradawną krainę smoków. Po drodze mają oni wiele przygód.
Nic odkrywczego, tyle że spotykamy tu całą gamę niesamowitych stworzeń, które urozmaicają książkę. Przeżywamy wraz z nimi niejedną baśniowa podróż po świecie. Książka jest momentami bardzo naiwna, ale więcej się po niej nie spodziewałam. Sty jest bardzo łatwy, bo przeznaczony dla dzieci. Jeśli chcecie tak jak ja przenieść się w baśniową krainę smoków i poczuć smak dzieciństwa to zachęcam.

nauznyka | 2018-09-27
Przeczytana: 27 września 2018

Choć Pani Funke ma w swoim dorobku lepsze pozycje, to "Smoczy Jeździec" trzyma poziom i to kawałek dobrej literatury dziecięcej.

| 2014-08-22
Przeczytana: 2009 rok

Dostałam "Smoczego Jeźdźca" na 10 urodziny. Podeszłam do niego dość sceptycznie, bo byłam po lekturze "Eragona" Christophera Paoliniego i książka wydawała mi się podejrzanie podobna (patrzyłam tylko na tytuł) do serii "Dziedzictwo". Paolini zawsze był, jest i będzie moim ukochanym pisarzem, więc zaczęłam czytać "Smoczego Jeźdźca" z dużą rezerwą.

Nie miałam racji. Książka pani Funke w niczym, absolutnie niczym nie przypomina powieści o Eragonie. Jedyną wspólną cechą jest człowiek dosiadający smoka. Na tym podobieństwa się kończą.

Dolina, w której żyją smoki, wkrótce zostanie zniszczona przez ludzi (a jakżeby inaczej). Jeden z nich, Lung, wyrusza wraz z koboldką Siarczynką, aby odnaleźć mityczny Skraj Nieba (tak to się nazywało?), krainę smoków. Po drodze spotykają Bena. Chłopiec podróżuje dalej z nimi. Nie wiedzą, że zły Parzymort też chce się dostać do Skraju Nieba...

Książka jest napisana tak samo dobrze, jak inne dzieła Cornelii Funke. Mamy plastyczne opisy, dużo przygód i...

Findzio | 2013-07-10

Książka ujęła mnie bajkowym klimatem, ciepłem i niezwykle sympatycznymi bohaterami. Historia nie należy może do skomplikowanych, ale jest bardzo spójna i wciągająca. Opowieść przede wszystkim dla dzieci i jako taka sprawdza się znakomicie, sądzę jednak, że także trochę starszy czytelnik może docenić jej urok i bezpretensjonalność. Za jedyny mankament uważam kulejący momentami styl, choć ciężko mi powiedzieć, na ile jest to wina tłumacza i zespołu redakcyjnego, a na ile samej autorki. Z drugiej strony jednak książkę czyta się lekko i przyjemnie, a w pozycjach dla dzieci to chyba najważniejsze.

| 2013-07-21
Przeczytana: 2007 rok

Kiedy dawno (bo dobrych 6 lat temu) czytałam "Smoczego jeźdźca", nie mogłam się od niego oderwać... Widziałam, że padło tu stwierdzenie, że ta książka jest dobra dla młodszych nastolatków, z czym całkowicie się zgadzam. "Smoczy jeździec" - świetne wprowadzenie w świat fantasy. Polecam szczególnie młodszym :)

FajerWerka | 2016-07-01

fajna książka ogólny sens podobał mi się ale niektóre opisy dłużyły się i dlatego nie jest taka wciągająca

Marika | 2013-01-29

Książka zdecydowanie dla dzieci. Z tego co pamiętam jak ją czytałam to mi się podobała;)