Ciotka Sass i inne opowieści świąteczne

Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński
Wydawnictwo: Jaguar
Aunt Sass Christmas Stories
Sophie Carmen

Są różne sposoby opowiedzenia historii. W tej autobiograficznej książce bohaterowie- ekscentryczna cioteczna babka, chiński kucharz i bezczelny były dżokej- zjawili się, by pokazać perypetie autorki, począwszy od czasu jej dzieciństwa. Podobnie jak książkowa Mary Poppins, pojawiają się w życiu dziecka kiedy najbardziej ich potrzebuje oraz, chociaż wydawałoby się to niemożliwe, stają się przyjaciółmi małej dziewczynki. Czarujące, tkliwe i poruszające historie, które ofiarują jej jako gwiazdkowe prezenty, mają w sobie to wszystko co sprawia, że Święta Bożego Narodzenia stają się magiczne. Fascynujące dla każdego kto, po obejrzeniu „ Ratując Pana Banksa” chciałby dowiedzieć się więcej o wczesnym życiu P. L. Travers i poznać kobietę, która była inspiracją do postaci Mary Poppins.
Zawarte w tej książce opowieści P. L. Travers rozdawała swoim przyjaciołom na prezenty. Jej bohaterowie - cioteczna babka, chiński kucharz i były dżokej - ofiarowali małej dziewczynce trzy opowieści, które uczyniły Boże Narodzenie magicznym.
Tytułowa ciotka Sass to inspiracja dla stworzenia postaci Mary Poppins.

źródło opisu: Jaguar S.A.

źródło okładki: Jaguar S.A.

Nata_jac | 2018-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2018

Trzy opowieści o trzech bohaterach, dla których śmiało można postawić pusty talerzyk przy wigilijnym stole. Literackie spotkanie z nimi budzi w nas tęsknotę za budowaniem prawdziwej, głębokiej relacji z innymi. Takiej relacji, która pozwoliłaby nam również poznać samych siebie.

Lenka | 2018-10-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 01 października 2018

Najbardziej spodobało mi się właśnie opowiadanie o ciotce, choć kolejne dwa - o chińskim kucharzu oraz domorosłym filozofie to historie ocierające się o granicę prawdopodobieństwa, balansujące pomiędzy realizmem a magią. Napisane z humorem, ciepłem trzy historyjki sprawiają, że łatwiej uwierzyć w drugiego człowieka, choć trudno uwierzyć w niezwykłe dzieciństwo samej Travers.

Więcej: http://morderczynimarzen.blogspot.com/2018/10/ciotka-sass-opowiesci-swiateczne-pamela.html

KsiążkoholiczkaMela | 2018-02-13

Muszę sobie ją odświeżyć, ponieważ kiedy ją czytałam, nudziła mnie, możliwe, że byłam na nią trochę za mała. Dałam 5 gwiazdek, czyli na ile pamiętam, że bym ją oceniła tuż po przeczytaniu. Możliwe, że po przypomnieniu jej sobie dam więcej ;)

Magdalena Kowalik | 2018-01-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 04 stycznia 2018

Pełna ciepła, miłości i różnorodności książka, która wprowadzi czytelnika w dobry nastrój nie tylko w Boże Narodzenie.

srebrnanatalia | 2016-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2016

Znaleziona na nadmorskim bazarku tanich książek. Dla wszystkich, którzy kochają Mary Poppins. Zbiór opowiadań o osobach najważniejszych w dzieciństwie autorki. Przy okazji czytelnik poznaje pierwowzór słynnej Niani.

luelle | 2015-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2015

Trzy piękne, wzruszające opowiastki. Przed świętami jak znalazł - dla poruszenia emocji, rozczulenia się, dostrzeżenia dobra i słodyczy w nawet najbardziej z pozoru zatwardziałych sercach.

Gossip Girl | 2014-12-28
Przeczytana: 27 grudnia 2014

Piękna książka. Jestem pełna podziwu dla Pameli ponieważ stworzyła trzy wspaniałe postacie, trzy wspaniałe opowieści i to co mi się najbardziej podobało w tych opowieściach to trzy wspaniałe zakończenia. Zawsze bardzo ważny jest dla mnie finał książki tu jakby miałam trzy finały. Co z tym się wiązało trzy razy się popłakałam. Koniec każdej z opowieści był (przynajmniej dla mnie) bardzo wzruszający. SERDECZNIE POLECAM

Agnieszka | 2014-12-13
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014
Przeczytana: 20 listopada 2014

Magiczna :d

Książniczka | 2014-12-11

"...jej nieustannie czuwające człowieczeństwo ukryte pod opryskliwą powierzchownością sięgało do każdego serca, któremu dane było ją spotkać. Szorstkie słowa natychmiast szły w niepamięć, gdy groźną twarz rozjaśniał uśmiech promienniejszy niż samo piękno."

Nie spodziewajcie się kolejnej bajki dla dzieci...Tym razem Pamela Travers sięga we własną przeszłość - dzieciństwo spędzone na plantacji w Australii. W trzech krótkich opowiadaniach przywołuje trzy osoby, bez których jej życie nie byłoby takie samo - na pewno byłoby o wiele uboższe... Bo jakże wyjątkowi to byli ludzie, choć tak niepozorni... I zostawili po sobie trwały ślad, stając się również inspiracją do tworzenia postaci w cudownej serii o Mary Poppins.

Nie spodziewałam się, że podczas czytania tych krótkich tekstów ogarnie mnie tyle uczuć: rozbawienie, wzruszenie, rozczulenie i smutek. Bije z nich miłość i ogromne ciepło. A to wszystko opisane jest wspaniałym, pięknym językiem.

Rewelacyjna książka, mądra, smutna i...