O języku propagandy i polityki

7 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Zbiorowe wydanie dwóch tekstów Jerzego Bralczyka „O języku polskiej propagandy politycznej lat siedemdziesiątych” oraz „O języku polskiej polityki lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych”. Autor ukazuje w swojej książce właściwy sferze politycznej odrębny sposób porozumiewania się. Mimo tego, że rozważania dotyczą cech partyjno-państwowego języka propagandy oraz zwyczajów językowych polskiej polityki lat dziewięćdziesiątych, mogą być nie tylko świadectwem historii, ale także ukazywać aktualne do dziś mechanizmy społecznej komunikacji.

asia516 | 2014-01-26
Przeczytana: 01 stycznia 2014