Najsłynniejsze zabójstwa w dziejach świata

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Od zarania dziejów cywilizowanych społeczeństw zabójstwa przywódców politycznych, dowódców wojsk i wszelkich ważniejszych osób w państwie były sposobem wpływania na życie polityczne, na metody sprawowania rządów, czy też na funkcjonowanie państwa. Część z nich wywarła istotny wpływ na historię ludzkości, zmieniając jej bieg. Inne, głośne w swoim czasie, przebrzmiały bez echa. Niektóre miały...

jej bieg. Inne, głośne w swoim czasie, przebrzmiały bez echa. Niektóre miały dramatyczny przebieg i oddziaływały na emocje zainteresowanych stron. Budzą też zaciekawienie współczesnych czytelników. Zwłaszcza, jeśli zabójczyniami były kobiety. Publikacja szwedzkiego historyka jest autorskim wyborem najgłośniejszych
jego zdaniem zabójstw w dziejach świata.

Katarzyna | 2016-01-22
Na półkach: 2016, Przeczytane