Dom Naszej Pani

Cykl: Emil Żądło (tom 3)
Wydawnictwo: Replika
978837674X
giovanna

Tym razem Emil Żądło na tropie archeologicznego spisku, którego początek miał miejsce w początkach XX wieku, a zagadka dotyczyć będzie jednej z największych tajemnic starożytności. Oczywiście miejscem akcji będzie Gdańsk (ponownie odniesienia do Gdańska jako miasta portowego, do historii żeglugi), a tłem konsekwentnie sztuka.

źródło opisu: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&s=zap&id=509

źródło okładki: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&s=zap&id=509

Książkę zakupiłam ponieważ zafascynował mnie wątek o Atlantydzie.

Miałam wielkie nadzieje a wyszło słabo.

Uważam, że jest to książka nudna, nie pozbawiona potencjału ale kompletnie wyzuta z emocji. Już chyba wolę Dan Browna chociaż za jego twórczością też nie przepadam.

Jedyne ciekawsze momenty książki to te kiedy są wzmianki o Atlantydzie a także o cywilizacji Tartessos.

W pewnym okresie swego życia interesowałam się archeologią i nawet przeczytałam kilka podręczników akademickim z tego zakresu i daje słowo były one nieporównywalnie bardziej pasjonujące niż ta książka.

Pozycja wydała mi się dziecinna i taka nijaka. Bohaterowi piją herbatę i ciągle są odniesienia do kota, który wydaje się być najważniejszy.

Nie polecam. Do autorki nie powrócę. Książka idzie na kupkę do oddania.

Eli1605 | 2018-03-08
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 08 marca 2018

Emil Żądło w całej swojej krasie. Człowiek, który nie może albo nie umie siedzieć bezczynnie. Kolejna książka pani Klejzerowicz, którą z przyjemnością przeczytałam. Mamy tu wszystkiego po troszeczku: zagadka kryminalna, uczucie, odrobina historii, nieboszczyk, dreszczyk emocji itd. Czyta się szybko i miło przy niej spędza czas. Świetnie odstresowuje. Polecam.

crouschynca | 2018-05-09

Anna Klejzerowicz ponownie nie poprzestaje na tradycyjnej intrydze kryminalnej, która sprowadziłaby się wyłącznie do popełniania zbrodni oraz poszukiwań winnego. Poza typowymi dla gatunku składnikami, kluczową rolę odgrywa tutaj wątek Atlantydy. Takie posunięcie zaprocentowało natomiast obecnością ciekawostek, jakie to dotyczą rzecz jasna mitycznego lądu. Nie inaczej wygląda kwestia starożytnej cywilizacji Tartessos, o której będzie mowa nie tylko w ścisłym kontekście wyżej wymienionej krainy. Mało tego, nie bez przyczyny znajdziemy na kartach utworu odniesienia do życia intelektualnego dawnego Gdańska i tamtejszych lóż masońskich. Co najważniejsze, owa żonglerka motywami przełożyła się na przyjemną rozrywkę czytelniczą. Taką, która udanie żeni fikcyjne pomysły z elementami naukowej wiedzy, a także funduje odbiorcom współczesną, lecz jednocześnie kręcącą się wokół przeszłości, aferę.

Opinia jest fragmentem recenzji, dostępnej w całości na moim...

basik | 2016-03-27

Zawsze z niecierpliwością czekam na kolejną książkę o pracy i przygodach Emila Żądło i zawsze się opłaca.
I tak jest i tym razem. "Dom naszej pani" to znowu ciekawa zagadka kryminalna, tym razem dotyczy aż czasów zamierzchłej historii legendarnej Atlantydy i zaginionego skarbu.
Giną archeologowie, których zna i z którymi pracowała Marta więc Emil obawia się również o jej życie. I ma trochę racji, bo do ich mieszkania ktoś się włamuje i czegoś szuka. Ale dzielny kot Bolero jest na posterunku. W pracy pomaga mu również Marta (która dalej nie chce wziąć ślubu) i zaprzyjaźniony policjant. Ale to Emil odkrywa kto i dlaczego zabija.
Bardzo lubię styl pisania pani Klejzerowicz, taki lekki a zarazem wciągający. Prócz dużej dawki historii,do której autorka jest świetnie przygotowana, jest też sensacja, która może nie trzyma w napięciu, ale trudno jest wytypować sprawce, no i ciekawy watek obyczajowy dotyczący relacji Emil-Marta.
Mam nadzieję, że na kolejny tom przygód tych sympatycznych...

Grażyna | 2016-03-20
Przeczytana: marzec 2016

To trzecie spotkanie z sympatycznym Emilem i Martą.Znów mogłam liznąć co nieco z historii oraz dowiedzieć się o spisku ,który sięga początku XX wieku.Zwroty akcji ,temat masonerii a przy tym oczywiście morderca ,który "konsekwentnie" morduje tych ,którzy stoją na drodze...Mam nadzieję ,że Pani Ania da się namówić na jeszcze przynajmniej jedną część z Emilem-zdążyłam się już nawet trochę "zaprzyjaźnić" tak detektywem jak i Martą.

Nina | 2015-12-14
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 20 listopada 2018

Ja po prostu uwielbiam książki Pani Ani. Wspaniałe kryminały z historią w tle. Tym razem Emil Żądło na tropie kolejnej historycznej zagadki. Będzie trochę o Masonach, będzie o Atlantydzie, czego nie będzie|? Nie będzie nudy! Jak zawsze polecam gorąco.

IM8 | 2019-02-17
Na półkach: Kryminał, Przeczytane

„Dom naszej Pani” Anny Klejzerowicz, to moje kolejne, udane spotkanie z Emilem Żądło. Dziennikarz śledczy zostaje tym razem niejako osobiście wplątany w morderstwo. Ginie historyk Mieczysław Zdanowski, a ostatnią osobą, która go widziała żywego, jest jego partnerka Marta.
Nie jest to ostatnia ofiara. W tle mamy historię loży masońskiej działającej w międzywojennym Gdańsku i zagadkę starożytnej Atlantydy.
Spotykamy starych znajomych: Martę – partnerkę Emila, komisarza Zebrę i jego żonę - Marię, redaktorów pisma „Rozgwiazda”, do której piszę redaktor Żądło i oczywiście największą gwiazdę: rudego kota – Bolero.
Miłośnicy przygód Emila Żądło z pewnością się nie zawiodą, ciekawa intryga kryminalna, znane już wcześniej postacie, humor, to świetna książka do przeczytania na poprawę nastroju i udane kolejne spotkanie z redaktorem Żądło oraz jego przyjaciółmi.

Dona | 2017-04-18
Na półkach: BM/przecz., Przeczytane, 2017
Przeczytana: 12 kwietnia 2017

Kolejne, trzecie spotkanie z Emilem Żądło, Martą i ich pupilem Bolero przenosi nas w historyczny klimat Andaluzji (region Tartessos) w lata 20-te XX wieku w nawiązaniu do czasów historycznych sięgających czasów przed naszą erą.
Wraz z komisarzem a zarazem przyjacielem Markiem, stawiają czoło kolejnej zagadce archeologicznej. Na ciałach zamordowanych mężczyzn zabójca pozostawia charakterystyczne hieroglify. Giną znajomi Marty, specjaliści z zakresy historii sztuki i archeologii. Wiedza jaką posiada pozwala jej ukierunkować zakres poszukiwań.

Jak poradzi sobie tym razem Marta z rozwikłaniem zagadki, sięgającej odległych czasów i jakie znaczenie może ona mieć na aktualne postrzeganie historii ?

Poprzednie książki z cyklu „Emil Żądło” zapadły bardziej w mojej pamięci, tym niemniej sięgnę po następne z sympatii do przemiłych bohaterów.
Polecam !!!

Sandra Jasona | 2018-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2018

historia Atlantydy, Tartessos, masoni
Emil znów wplątuje się w zagadkowe morderstwa, tym razem są to samotni uczeni zajmujący się starożytnością. Ktoś znów zagraża Emilowie i Marcie, mamy znów dużo historii, tym razem mocno zagadkowej bo do fabuły autorka wplotła informacje o umiejscowieniu tajemniczej Atlantydy, Tartessos i masonów. Podobało mi się, że nie poszła w dywagacje, ale podała konkrety, niestety w związku z tym zakończenie było z nutką niedomówień. Przyjemna lektura na wieczór, jeśli ktoś lubi wiadomości z historii.

Emil Żądło powraca! Bohater serii kryminałów z bogatym tłem historyczno-architektonicznym tym razem zmierzy się z największą zagadką sięgającą czasów starożytnych. Charyzmatyczny dziennikarz śledczy rozwiązał już zagadkę "Sądu ostatecznego", znalazł powiązanie pomiędzy serią współczesnych morderstw a historią japońskich drzeworytów, a teraz... będzie poszukiwał zaginionej Atlantydy! Najnowsza powieść Anny Klejzerowicz pod patronatem Przeglądu czytelniczego z pewnością zadowoli wiernych czytelników gdańskiej pisarki.

W Trójmieście i okolicach w dziwnych okolicznościach giną czołowi przedstawiciele archeologii. Dziennikarz śledczy Emil Żądło, współpracując z policją, szybko dochodzi do wniosku, iż ofiary szaleńca razem pracowały nad owianą tajemnicą, niejasną sprawą z przeszłości. Kim była tytułowa "Nasza Pani" i jaki związek miała z nią historia zagininionych skrzyni z lat 20. XX wieku? Ślady prowadzą do Hiszpanii. Emil musi działać szybko, gdyż ofiary pochodziły ze środowiska, w...