Under the Knife
morderca, śmierć, zabieg, chirurg
Ophelia

To miał być banalny zabieg chirurgiczny, ale pacjentka, pielęgniarka miejscowego szpitala, umarła niespodziewanie na stole operacyjnym. O błąd w sztuce lekarskiej zostaje oskarżona anestezjolog Kate Chesne. Wynajęty przez rodzinę zmarłej adwokat, David Ransom, jest całkowicie przekonany o winie Kate. Jednak gdy w tajemniczych okolicznościach ginie kolejna pielęgniarka, David zmienia zdanie. Nagle dociera do niego, że morderca wybiera swoje ofiary spośród pracowników szpitala. David zaczyna stawiać te same pytania, na które rozpaczliwie poszukuje odpowiedzi Kate.

źródło opisu: http://www.harlequin.pl

źródło okładki: zdjęcie autorskie

annaroza | 2016-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2016

Książka zawiera dwie powieści: "Z zimną krwią" i "Czarna loteria". Jak sama autorka we wstępie napisała, łączą one wątek kryminalno-sensacyjny z wątkiem miłosnym. Tematyka obu podobna: bohaterka w tarapatach spotyka swego obrońcę. Przyjemna lektura, wątki kryminalne interesujące, miłosne też ciekawe. Druga powieść bardziej mi się spodobała.

Ania | 2015-06-17
Przeczytana: 16 czerwca 2015

Od początku miałam wrażenie że tą książkę kiedyś czytałam,przypomniałam sobie że jest to powieść,która znajduje się w książce "Bez skrupułów" Jednak ponownie przeczytałam ją gdyż jest to świetna powieść kryminalna z dodatkiem romantyzmu w tle.Akcja jest wartka i sporo się dzieje.Czytałam ją z zapartym tchem,dojście do prawdy jest tu wstrząsające dla czytelnika.Naprawdę warto przeczytać,polecam!

Joanna | 2017-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2017

Książka BEZ SKRUPUŁÓW to zbiór dwóch pozycji Z ZIMNĄ KRWIĄ oraz CZARNA LOTERIA. pierwsza z nich to słaba pozycja w historii Gerritsen. typowy romans z kryminałem. Natomiast druga pozycja bardzo dobra. intryga, morderstwo no i w tle przystojny mężczyzna..

Madi | 2015-05-09
Przeczytana: 09 maja 2015

Zaklinałam,że nie sięgnę po książki Tess z serii: romans -kryminał,bo szkoda mi na nie czasu,ale ta leżała tak niewinnie na półce bibliotecznej i" mrugała" do mnie,aż w końcu ją wzięłam.
Powiem szczerze ,że teraz nie żałuję,bo okazała się dość dobra-jak na razie najlepsza z tej serii.
Myślę,że dlatego,bo romansu było co na lekarstwo,a temat był typowy dla Pani Tess,czyli kryminał medyczny.

darkangel | 2014-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2014

Podobnie jak w poprzednich pozycjach Tess Gerritsen i tym razem mnie nie zawiodła. Ciekawy i zaskakujący thriller, z pełnym niespodzianek zakończeniem. polecam serdecznie wszystkim gorliwym fanom naszej Tess.

Bożena | 2013-05-05
Przeczytana: maj 2013

Widząc książkę autorstwa Tess Gerritsen sięgam po nią w ciemno, bo jestem pewna dobrego, pełnego emocji thrillera. Pozycja "Bez skrupułów" trochę mnie zaskoczyła, oczekiwałam kolejnego medycznego kryminału, który czyta się z zapartym tchem, a tu niespodzianka dwie odrębne historie gdzie pierwsza "Z zimną krwią" to typowy romans - pielęgniarki z policjantem - z kryminalnym wątkiem w tle. Natomiast druga historia "Czarna loteria" odwrotnie, to kryminalna zagadka - gdzie w tajemniczych okolicznościach giną pracownicy szpitala - z miłosnym, pełnym wzniosłych uczuć epizodem.
Jednak bardzo polecam tę książkę jako relaks na deszczowe popołudnie, czyta się szybko, łatwo i przyjemnie.

vinga | 2017-10-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, EBOK
Przeczytana: 28 października 2017

Bardzo cenię twórczość Tess Gerritsen, ale tej pozycji nie mogę niestety ocenić wysoko.
Cieszę się też ogromnie, że na książkę "Bez skrupułów" trafiłam dopiero teraz, po przeczytaniu wielu, świetnych kryminałów tej autorki.
Gdyby kolejność była odwrotna, obawiam się, że nie poznałabym już innych książek, bo po tej, totalnie bym się zraziła.
Nie jestem fanką harlekinów, dlatego ta pozycja zupełnie mojego serca nie skradła. Miałka, naiwna, przewidywalna...
W książce znajdziemy dwie historie, drugie opowiadanie trochę lepsza, ale lekturę bez straty, można sobie darować i od razu sięgnąć po znacznie lepsze pozycje pisarki. Polecam choćby cykl: Rizzoli/Isles.

Dalena | 2014-07-14
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 14 lipca 2014
KatiaBlue | 2013-10-26
Przeczytana: 20 października 2013

Książki Tess Gerritsen kilkukrotnie były mi polecane. Pewien maniak kryminałów zapewnił mnie, że na pewno się nie zawiodę, bo Gerritsen jest dobra w tym co robi. Pierwsza książka, na którą natknęłam się w bibliotece, to właśnie "Bez skrupułów". Z wielkim zniecierpliwieniem otworzyłam jedną z pierwszych stron. Miałam nadzieję, że znajdę w tej książce jakiś dobry kryminał. Tymczasem czytam sobie słowa pani Gerritsen i nie wierzę własnym oczom. Znowu wkopałam się w romans...

"Bez skrupułów" to dwie powieści w jednej książce. Pierwsza z nich: "Z zimną krwią" opowiada historię porzuconej panny młodej, pielęgniarki Niny Cormier. Zszokowana kobieta wychodzi z kościoła w towarzystwie pastora Sullivana. Kilka minut później w świątyni wybucha bomba. Detektyw Sam Navarra przejmuje te sprawę. Obawia się, że ktoś czyha na życie Niny. Stara się zapewnić jej bezpieczeństwo. Z każdym kolejnym krokiem wpada w bezlitosne sidła miłości.

Z kolei bohaterką "Czarnej loterii" jest Kate Chesne,...

Ruthless_Woman | 2014-07-01
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 01 lipca 2014

Super gratka dla wielbicieli Tess Gerritsen ;)
Dwie powieści w jednej książce.
Jak dla mnie rewelacja, "Z zimną krwią" wciąga bez końca, troszkę inaczej jest niż zwykle, ponieważ jest to romans z wątkiem kryminalnym (nie odwrotnie), ale i tak warto przeczytać ;) Zaś "Czarna loteria" to przeciwieństwo wyżej wymienionego utworu. Kryminał z wątkiem miłosnym.
Szanowna Pani Tess jeszcze nigdy mnie nie zawiodła, jej książki są naprawdę dobre, a nawet jeszcze lepsze.
Chciałabym, aby każdy czytelnik chociaż skusił się na jedną z jej książek. Bo naprawdę warto ;)