Memnon

Tłumaczenie: Paweł Korombel
Wydawnictwo: Rebis

Memnon z Rodos, według starożytnych niedościgniony strateg i człowiek wielkiej odwagi, jest godnym przeciwnikiem Aleksandra Wielkiego. Postawiony przez Dariusza III na czele wojsk i floty perskiej chce przenieść teatr działań wojennych do Grecji i Macedonii. W historii jego losów snutej przez tajemniczą kobietę odsłania się nadzwyczaj barwny obraz nietuzinkowej postaci, przez swój lud uważanej za zdrajcę, w oczach rywali zaś będącej li tylko najemnikiem. Poruszająca opowieść o jego triumfach i tragediach, miłości i determinacji, która kazała Grekowi zmierzyć się z najsławniejszym wodzem starożytności. Scott Oden urodził się w 1967 roku w Columbus, w stanie Indiana. Od dzieciństwa zafascynowany Egiptem studiował historię i anglistykę w Calhoun College i University of Alabama, następnie, jak to bywa, imał się najróżniejszych zajęć dorywczych a od dostarczania pizzy, przez pracę w introligatorni, do obsługi klientów w wypożyczalni kaset wideo. Jego pierwszą powieścią są Spiżowi wojownicy.

Knivens | 2015-12-11

Bardzo dobra powieść, niemal tak jak pierwsza powieść autora, z tym że zmienia się kompozycja oraz jeden z bohaterów staje się narratorem. Całość czyta się dość szybko. Dużo akcji, starożytny klimat oraz zderzenie dwóch kultur to cechy tej książki. Osobiście polecam

Andrzej2020 | 2016-11-29
huntdog | 2016-02-19