The Raven

Okładka książki The Raven Sylvain Reynard
Okładka książki The Raven
Sylvain Reynard Wydawnictwo: Berkley Trade Cykl: The Florentine (tom 1) fantasy, science fiction
The Florentine (tom 1)
The Raven
Berkley Trade
2015-02-03
2015-02-03

10/23

10/23

Spotkałam się już z różnymi opiniami na temat tej książki - zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi. Jednak wiecie co, zawsze wychodzę z założenia, że najlepiej sprawdzić osobiście, czy książka mi się spodoba.
Zarzutem m.in było to, że jest to powielony schemat, który występuje w wielu powieściach - miłość wampira i ludzkiej kobiety.
W sumie zbyt wielu innowacji w przypadku poruszania takiej tematyki nie da się wprowadzić.
Jednak ważny jest też warsztat pisarza.
Mnie ta książka kupiła.... A do tego uwielbiam powieści z gatunku paranormalromance.
Więc pomimo, że nie wiadomo jakich odkryć tu nie mamy, to jednak sama powieść wciągnęła mnie od samego początku.
Wiecie, co mi się podoba w tej powieści?
Mianowicie to, że główna bohaterka jest osobą niezwykle wrażliwą, empatyczną, której los nie oszczędzał ciosów.
I właśnie to dało jej siłę by trwać...
Nie ma wyglądu supermodelki, ale normalnej kobiety razem z jej niedoskonałościami i kalectwem.
Ale William...on dostrzega jej piękno. I to mnie ogromnie wzruszyło.
A cała historia rozgrywa się w przepięknej i wyjątkowej Florencji, którą miałam okazję zwiedzić wiele lat temu.
Kto raz tam był, nie zapomni tego miasta...
Niepełnosprawna, poruszająca się o lasce Raven Wood zajmuje się renowacją obrazów w galerii Uffizi we Florencji.
Pewnego wieczoru jest świadkiem brutalnego napadu na bezdomnego.
Próbując interweniować, sama ściąga na siebie kłopoty.
Z mroku wyłania się tajemnicza postać, która przychodzi jej z pomocą....
Polecam gorąco, a ja zabieram się za kontynuację losów Raven i Williama.

W sumie zbyt wielu innowacji w przypadku...

Historia miała potencjał. Czytało się bardzo źle, taki toporny styl, że zaczęłam kartkować, żeby zobaczyć, jak się kończy. Wina tłumacza czy autora?

Wampiry, miłość miedzy wampierm a człowiekiem, temat juz oklepany z każdej strony. Coś jednak popchnęło mnie do przeczytania tej książki i nie żałuję. Przyjemnie i lekko się czytało. Postać Raven fenomenalna i zaskakująca, można zaryzykować stwierdzeniem, że taka prawdziwa. Zwykla dziewczyna z kompleksami, która nie wierzyła, że ktoś może odnaleźć szczęście w miłości. William, wampir o mocnych i twardych zasadach a ulega niewinnej Raven. Jednak ta postać malo przekonującą, a czasem wręcz irytująca. Ogółem książka bardzo fajna, mało wymagająca. Idealna na rozluźnienie i zapomnienie o życiu codziennym. Z chęcią wezmę się za druga część .

Bardzo się rozczarowałam! Bardzo. Podobało mi się, że główna bohaterka nie była doskonała, nieco przy kości i niepełnosprawna, ale jej historia już nie powala - zbyt banalna. Natomiast główny bohater nie podobał mi się w ogóle. Oklepany, szablonowy i bardzo schematyczny. Nie przeszkadza mi, że wampir, że bogaty i przystojny, ale dlaczego taki stereotypowy? I jego życiorys? Serio? Nie wiem, co autorka sobie myślała, kiedy w pewny momencie Raven zaczęła traktować Williama jak kogoś, kto przespał ostatnie kilka setek lat albo przybysza z innej planety. Rozumiem, że jako koleś, który nie trawi ludzkiego żarcia nie wie, czym jest popkorn, ale do diabła, naprawdę musiała mu opowiadać o największych produkcjach filmowych i jednej z najbardziej znanych książek na świecie? Szkoda gadać. Chyba jedynym plusem w całej tej historyjce był Boticelli, jego malarstwo. No i przepiękna Florencja. Widać, że jeśli o to chodzi, to autorka odrobiła lekcje. Przebrnęłam przez całą, ale już po 50 stronach czekałam z niecierpliwością na koniec, straciłam nadzieję na wielkie bum, na zaskoczenie, po prostu chciałam jak najszybciej skończyć lekturę i wrzucić książkę na dno pudła. I jakoś tak ... wcale nie ciekawi mnie co będzie z nimi dalej. Chyba się domyślam i niech tak pozostanie.

Na półkach: , , , , , , ,

Na początku wkurzyłam się, że autorka głównej bohaterce dała nadzieję na lepszy wygląd, a potem jej to odebrała.
Jednak potem bardzo utożsamiam się z główna bohaterką. Raven tak bardzo pragnęła, by ktoś się o nią troszczył i ją kochał...
Książka mi się bardzo podobała. Nie szło się od niej oderwać.
Gorąco polecam!!!

Książka mi się bardzo podobała. Nie szło się od niej oderwać.
Gorąco polecam!!!

Uwielbiam Florencję, bardzo się cieszę, że książka przeniosła mnie do tego uroczego miasta.
Nietypowa historia miłosna.
To w ogóle nie jest mój klimat czytelniczy, ale byłam wyrozumiała dopóki nie dochodziłam do fragmentów o życiu erotycznym, uczuciowym Raven. Miałam wrażenie, że pisała to zupełnie inna osoba, zupełnie inny autor. Te fragmenty były wręcz byle jakie.

Nietypowa historia miłosna.

Prawdopodobnie nigdy nie przestanę sie zachwycać stylem pisania Sylvain Reynard i ta książka tego nie zmieni. Jedyne co nie przypadło mi do gustu to połączenie "Piekła Gabriela" z uniwersum wampirów, to dwie inne opowieści ktore powinna łączyć tylko sztuka, nic wiecej

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony ciekawy pomysł, jednak w trakcie już gorzej. Liczyłam na więcej emocji i wiecej akcji. Schematyczna jeśli chodzi o postać wampira natomiast Raven zyskuje biorąc pod uwagę całą książkę. Jesli ktos lubi ksiazki o wampirach powinien byc zadowolony.

Ciekawa historia , bardzo lubię takie książki . Historia Raven i wampira jest świetna i jeszcze we Florencji. Cieszy mnie tez to ze Raven nie jest szczupła pięknością tylko zwyczajna kobieta. Książka wciąga i trudno ja odłożyć , czytając szybko przenosisz się do świata fantazji. Polecam.

• 2016