Realizm

Wydawnictwo: Taschen
978-83-89192-36-3
sztuka

W sztukach plastycznych termin "realizm" odnosi się do stylu przedstawiania bliskiego rzeczywistości. Rzeczywistość obiektywna jest krytycznie oceniana i przetwarzana, a tym procesie należy uwzględnić jej najważniejsze cechy - proporcje, trójwymiarowość, kolor, odległość, światło. Dlatego przedstawianie rzeczywistości zawsze wiąże się z jej interpretacją. Niniejsza książka prezentuje różne odmiany realizmu, jakie pojawiły się w ostatnich 150 latach historii sztuki: nową rzeczowość, realizm magiczny, nowy realizm amerykański, Nouveau Realisme, realizm socjalistyczny i hiperrealizm.

źródło opisu: Taschen, 2006

annishere | 2017-10-15