Szukaj mnie wśród lawendy. Zofia. Tom II

Cykl: Szukaj mnie wśród lawendy (tom 2)
Wydawnictwo: Novae Res
miłość, literatura polska
Mirror_of_soul

Kontynuacja lawendowej trylogii. W tomie II poznajemy historię trójkąta miłosnego średniej siostry Zuzanny i Gabrieli. Zosia staje twarzą w twarz z własną przeszłością i pierwszą wielką miłością. Maks Krall wraca do jej życia i nie pozwala o sobie zapomnieć. Czy Zosia zrozumie własne pragnienia, czy Adam wyjawi jej prawdę, czy Maks naprawdę ją kocha? Wraz z bohaterami zwiedzamy Frankfurt nad Menem, Wrocław i oczywiście malowniczą Dalmację Południową.
Opowieść o miłości, tajemnicy sprzed lat i życiu w zakłamaniu.

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2015

źródło okładki: https://www.facebook.com/409189525765762/photos/a....»

Kasiek | 2015-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2015

Trudno mi zachować obiektywizm przy ocenie tej lektury, bo ja już przed przeczytaniem jej wiedziałam, że mi się spodoba, bo tak jest ze wszystkimi książkami autorstwa pani Agnieszki. Wszystkie historie stworzonych przez nią bohaterów mnie urzekły i wciągnęły bez pamięci. Tak też było z dalszymi losami sióstr Skotnickich, a w tej części zwłaszcza Zosi. Bardzo lubię przystępny styl autorki i żałując, że książka jest tak krótka, cieszę się zarazem, że oszczędza nam zbędnych opisów, a fabuła jest konkretna i jednocześnie pełna uczuć i zmiennych emocji. I co z tego, że niczym mnie ta książka nie zaskoczyła, że tajemnica od początku nie była dla mnie tajemnicą, że wszystko potoczyło się tak jak myślałam, skoro tak miło spędziłam czas przy tej lekturze i jak zwykle po odłożeniu jej czułam niedosyt, bo chciałoby się więcej.

boziaczek | 2015-04-05

Drugi tom "Szukaj mnie śród lawendy" niczym specjalnym mnie zaskoczył. Zdecydowanie bardziej podobała mi się pierwsza część. Może dla tego, że książka jest za krótka... Nawet nie zdążyłam na dobre zagłębić się w lekturze, a już był koniec... W sumie chodzi tu o dobry relaks, a ta książka na pewno nim jest.
Historia Zosi jest opisana dość wtórnie, ale ciekawie. Czyta się dobrze, tak jak wszystkie książki p. Agnieszki. Tylko, że niewiele po niej zostaje. Ale trzecią część przeczytam na pewno!

czytamcałyczas | 2016-09-26

Jejku,jest świetnie,a może być jeszcze lepiej.
Historia coraz lepsza,teraz w grę wchodzą Niemcy.

Zabawna pewna historia,książka szybko do przeczytania.Ale daję mnóstwo radości.
I wychodzi pewna tajemnica rodzina.
Teraz tom 3.

eduko7 | 2018-07-25
Przeczytana: 18 lipca 2018

Sięgnęłam po ten tom zaraz po zakończeniu poprzedniego. I tym razem również nie zawiodłam się. Autorka zabiera nas w kolejną uczuciową podróż. Dotyka trudnych problemów, ale czyni to w taki sposób, że nie powoduje przygnębienia czy zniecierpliwienia czytelnika. Delikatnie trąca kolejne struny jego wrażliwości i tolerancji. Czasem roztkliwia, czasem wywołuje uśmiech na twarzy. Raczy nas delicjami – prostymi, trafnymi spostrzeżeniami: „Nigdy nie poznasz drugiego człowieka, jeśli on sam nie będzie tego chciał”, „Bo czasami los podkłada nam kolejne niespodzianki, często niechciane i nieprzynoszące nic dobrego'', „Życie bez ludzi, których się kocha, jest samotnością”. Ponownie odkrywa też przed nami sekrety dotyczące głównych bohaterek (zwłaszcza Zofii) i bliskich jej ludzi. Zabiera nas w podróż pachnącą lawendą i specjałami bałkańskiej kuchni.

Eli1605 | 2017-09-26
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 26 września 2017

Książkę przeczytałam w jeden wieczór. Mimo iż po pierwszej części nie planowałam czytać pozostałych, ale zostały mi przyniesione do domu, wobec czego drugi tom już przeczytałam. Czyta się bardzo szybko. lekko, miło i przyjemnie. Troszkę lepszy niż pierwsza część. Ważne wydaje mi się tutaj przesłanie, że każda podjęta przez nas w życiu decyzja, każda tajemnica czy przekłamanie ma swoje konsekwencje. Polecam dla relaksu.

Madi | 2015-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2015

Moim zdaniem druga część miłosnych przygód trzech sióstr o wiele ciekawsza od pierwszej-bardziej tajemnicza i trzymająca w napięciu.
Choć już na początku rozgryzłam tajemnicę jaką skrywał przez 16 lat mąż Zosi,to nie zmniejszyło mojego zapędu czytania ani zaciekawienia,wręcz przeciwnie nie mogłam się doczekać ,czy mój strzał ,był strzałem w 10.
Dwóch facetów kocha jedną kobietę, każdy na swój sposób.
Jedna kobieta kocha dwóch mężczyzn,każdego na swój sposób.
Co z tego wyniknie?
Ja już wiem,a jeśli i Wy chcielibyście dowiedzieć się też ,jak potoczą się losy tego tajemniczego trójkąta ,to zachęcam Was do przeczytania tejże lektury.

Liczba stron:224
''Bo czasami los podkłada nam kolejne niespodzianki,często niechciane i nieprzynoszące nic dobrego.''

Kolejny tom książki''Szukaj mnie wśród lawendy''Agnieszki Lingas-Łoniewskiej.Nie mogłam się doczekać,aż dowiem się jak potoczyły się losy kolejnej z sióstr Skotnickich.Znów urzekły mnie cudowne opisy Chorwacji,namiętnej miłości i tajemnic z przeszłości.Jak dobrze,że autorka wymyśliła szczęśliwe i piękne zakończenie;)
Polecam dla odprężenia:)

W drugim tomie trylogii lawendowej poznajemy historię trójkąta miłosnego dwóch średnich sióstr Zuzanny i Gabrieli. Zosia ma wszystko o czym tylko może sobie wymarzyć, wspaniały dom, pieniądze, u boku swojego kochającego męża, udane dzieci i swoje największe pasje. Gdy po latach do jej życia powraca z przeszłości dawna miłość, pierwsza Maks Krall Zofia nie wie co zrobić.
Ma męża Adama, którego bardzo kocha tworzą szczęśliwe, dobre małżeństwo.
Ale żyje w ona w kłamstwie i w zakłamaniu okłamując swego męża, kochając Maksa.
Musi mu wyjawić prawdę, nie okłamywać bo prędzej, czy później kłamstwo wyjdzie na jaw.
Historia wzruszająca, przedstawia pierwszą, prawdziwą miłość i skomplikowane, zawiłe uczucie bohaterów.
Dalsze losy sióstr Skotnickich są bardzo ciekawe, intrygujące, z zainteresowaniem śledziłam, byłam ciekawa jak się potoczą.
"Szukaj mnie wśród lawendy Zofia" jest cudowną, mądrą,przyjemną książką dla odprężenia oderwania się od wszystkiego, miłe chwile spędziłam z...

Przebudzona | 2016-05-05
Przeczytana: kwiecień 2016

Taki sam styl jak w pierwszym tomie, ALE dzięki ciekawszej historii i samej tajemnicy lepiej się czytało. I z tego co wiem, to wypada ona NAJLEPIEJ w całej LAWENDOWEJ serii :)

PaniKa | 2015-06-26

W drugim tomie lawendowej trylogii, będziemy mogli poznać losy Zofii, kolejnej z sióstr Skotnickich. Wybierzemy się w podróż do Frankfurtu nad Menem, zwiedzimy Wrocław, a także po raz kolejny zatopimy się w malownicze chorwackie krajobrazy, by znów poczuć cudowny zapach lawendy.

Zofia do tej pory prowadziła ustabilizowane i szczęśliwe życie. Można by powiedzieć, że niczego jej nie brakowało, kochający mąż, dwójka dorastających dzieci i brak wszelkich trosk i zmartwień. Jednak wszystko to, powoli zaczyna się sypać, a Zofia zauważa, że jej małżeństwo z Adamem wcale nie jest takie idealne, jak sądziła. Do tego, w jej życiu nagle pojawia się mężczyzna z przeszłości, który kiedyś skradł jej serce. Maks Krall wraca i nie pozwala o sobie zapomnieć. Jakby tego było mało, okazuje się że Maks i Adam, ukrywają jakąś tajemnicę, która ma ścisły związek z Zofią. Czy mąż wyjawi jej prawdę? I co z
tym wszystkim wspólnego ma Maks? Czy dalej ją kocha?

Gdy pół roku temu sięgałam po pierwszy tom...